Skocz do zawartości

Kawasaki ZX12R czy Suzuki GSX 1300 Hayabusa


Rekomendowane odpowiedzi

ehh oglądając te motocykle typu ZX-12R Haya, ZZR1400 czy 1100XX marzenia małych chłopców :P ale to motory dla dużych chłopów, :P dla ludzi około 170cm są za duże niestety :flesje: niejeden by kupił takiego

:flesje:

 

Szczerze mówią chętnie bym poczytał porównianie wszystkich 4 tych motocykli :icon_razz:

Edytowane przez gizmucik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówią chętnie bym poczytał porównianie wszystkich 4 tych motocykli ;)

 

coś mi się majaczy, że w którymś "motocyklu" było, przynajmniej parami się pojawiały, a i 3 chyba też kiedyś. ma ktoś namiar na numer..? ew. poszukam, jak skończę czytać niedawno zdobyte archiwalia :icon_biggrin:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh oglądając te motocykle typu ZX-12R Haya, ZZR1400 czy 1100XX marzenia małych chłopców :) ale to motory dla dużych chłopów, :P dla ludzi około 170cm są za duże niestety ;) niejeden by kupił takiego

:crossy:

 

Szczerze mówią chętnie bym poczytał porównianie wszystkich 4 tych motocykli :)

 

Wbij w wyszukiwarke RANKING i mouze cosik znajdziesz, samego opisu nigdy nie wstawialem ale test jest raczej neutralny. Oczywiscie znajda sie glosy ktore powuiedza, ze BMW bo Niemcy testowali ale nawet jezeli zezniesz to pod uwage i to wyniki japoncow beda wiecej niz obiektywne.

 

W obecnym rankingu Hayabusa zajmuje 6 miejsce, zaraz za nia jest ZZR 1400 roznica 2 punktow na 1000 mozliwych. Sa to jedynie suche dane. Osobiscie nowej Hayabusy nie prowadzilem, moze w Maju, ZZR jest jak dla mnie troche dziwny pod wzgladem prowadzenia, niemniej kumpel bardzo sobie chwali. Stara hayka jest jak dla mnie o wiele lepsza i wygodniejsza w prowadzeniu, ustepuje jednak w porownaniu z CBR 1100 XX

 

P.S. jest jeszcze watek " test potworkow "

 

:)

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sciagnalem filmik z e-mule. Nazywa sie: Mach 2 from Calais to Cannes.

 

Tam chlopaki testuj a kilka moto: ZZR 1100, Buse, XX i R1...

 

Po obejrzeniu mozna dojsc do bardzo ciekawych wnioskow :flesje: Ja jestem po swoich pierwszych jazdach na busie i jestem pod ogromnym wrazeniem porecznosci tego motocykla....Spokojnie da sie go przezucac z boku na bok i cala masa gdzies znika po drodze :smile: A stabilnosc i pewnosc prowadzenia jest naprawde wzorowa.

 

Motocykl jest tak lagodny, iz trudno uwierzyc w to, ze ma ponad 170 KM. Niestety jest to zludne. 150 km/h pojawia sie na liczniku bardzo szybko i problemy pojawiaja sie, kiedy chcemy sie zatrzymac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka z porownan miedzy Hayabusa, 12, XX i inne

 

- Fastbikes (sierpień 2003)

miejsca:

1. ZX-12R

2. Hayabusa

3. XX

4. ZZR1200

 

- MCN (Marzec 2005)

miejsca:

1. BMW K1200S

2. ZX-12R

3. Hayabusa

 

- Performance Bike (listopad 2001)

miejsca:

1. ZX-12R

2. Hayabusa

 

- Bike Magazin (2001)

miejsca:

1. ZX-12R (84/100pkt.)

2. Hayabusa (82/100pkt.)

3. XX (81/100pkt.)

4. ZX-9R (79/100)

 

- Motorcyclist (czerwiec 2000)

miejsca:

1. Hayabusa

2. ZX-12R

3. XX

 

testow porownawczych jak i samych testow motocykli bylo duzo wiecej, ja sam mam ponad 10 porownan z roznych gazet motocyklowych. Zamiescilem tylko te w ktorych byla oczywista punktacja i miejsca. Reszta mowi o wadach, zaletach bez podawania konkretnych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę już po samym avatarze, ze kolega Kris_big ma jakieś uprzedzenia do Hayabusy...

 

Nie mogę zrozumieć o co chodzi posiadaczom XX-ów, ZX-12R itp, ale zawsze mają jakieś uprzedzenia do Busy :banghead: Zawsze i za wszelką cenę chca udowadniać o ile to hayabusa jest grosza od XX-a czy ZX-12R...

 

Nie wiem czy coś w podświadomości Wam mówi, ze Busa jest lepsza od waszych maszyn czy co... Ale jak słyszycie słowo Hayabusa to normalnie wstepuje w Was diabeł a ciśnienie macie pond 200 :icon_exclaim:

Wystarczy wejśc na post odnośnie posiadaczy XX-ów i można sie dopatrzeć wielu bezsensownych wątków przekonujących, że XX po wstawieniu power-comandera, głosnych wydechów, filtra K&N i całej masy pierdół ma szanse objechać Buse pod warunkiem, że Buse dosiada niedoświadczony kierowca :banghead:

Panowie, przecież to jest chore :icon_exclaim: Masz porządną maszynę, dobrze Ci sie jeździ, starcza Ci mocy... to po kiego h... czepiasz się iinego motcykla :icon_exclaim:

Hayabusa ma swoją renomę i każdy kto usłyszy to słowo mimo iż motocyklami sie nie interesuje to wie o czym mowa.

A to że XX a tym bardziej ZX-12R są mniej popularane to aż was tak boli czy co :icon_question:

 

Ja osobiście nie mam nic ani do XX-a ani tym bardziej bo ZX-12R i uważam ze oba te motocykle to bardzo udane konstrukcje i na zlocie zawsze przykuwają moją uwagę. Sam teraz namawiam braciszka na kupno XX-a...

 

Naprawdę nie mogę Was zrozumieć... :banghead:

 

Ale skoro Wam z tym zachowaniem dobrze to zachowujcie się tak dalej.

Edytowane przez MłodyWilk22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz moze jest to potraktowane polska mentanoscia, ze wiekszosc ludzi podnieca sie wlasnie ta predkoscia i moca, bo Hayka jest najszybsza wiec najlepsza. jezdzilem obydwoma, zdecydowalem sie na XX.

 

jak sie wiszi tylko silnik i nic pozatym to ayka na pewno bedzie lepsza, XX ma nieco inne zalety a to, ze jesz nieco wolniejszy nie znaczy w ogole, ze jest gorszy.

 

ZX12R tez mialem przyjemnosc ale tej w tym motocyklu nie zaznalem, nie lezal mi od samego zajecia miejsca za kierownica. Tescik zrobilem ale to nie byla maszyna dla mnie. O czym to swiadczy, ze nie kazdemu ten czy inny motocykl czy lezy, czy pasuje. Mnie ciekawila by inna kwestia, ilu z Was kupujac motocykl sprawdzilo jego ergonomie lub ergonomie motocykli z tej samej grupy.

 

Wypowiedzi typu gdy sie wstawi to i to to mozna Hayke objechac. Z mojego doswiadczenia wynika, ze objezdza sie tylko tych ktorzy nie potrafia jezdzic a maszyna z regoly nie gra roli. Specjalistow od prostej ktorzy przed kazdym zakretem daja w klocki, (chyba wadomo o co chodzi ) jest wielu a ich opinie mozna o kant d**y rozbic.

 

:icon_question:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak sie wiszi tylko silnik i nic pozatym to ayka na pewno bedzie lepsza, XX ma nieco inne zalety a to, ze jesz nieco wolniejszy nie znaczy w ogole, ze jest gorszy.

 

 

No dokładnie :icon_exclaim: Każdy model ma swoje zalety i wady. I dokładnie wiem o tym, ze Hayabusa też je ma...

 

Tylko pytanie czemu większośc posiadaczy XX-ów czy ZX-12R ma jakieś uprzedzenia do tego motocykla... :icon_question:

 

Ja sie zakochałem w Hayabusie wiec mam Buse, Ty wybrałeś XX-a i pewnie też nie żałujesz decyzji. Kolega Kris_big ma ZX-12R i też pewnie by jej nikomu nie oddał...

No więc po co te dosrywki :icon_exclaim: :icon_exclaim:

 

Skoro kupiłeś to co kupiłeś to sie z tego ciesz jeden z drugim :banghead:

 

A to czy mnie objedzie inna maszyna to mi koło pędzla lata - już dawno z tego wyrosłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku*** Wilku wez sobie na wstrzymanie, ja tylko zamiescilem wyniki testow sprzed kilku lat, nic wiecej! A to ze nie byly do konca takie jakbys chcial to twoj problem, w jednym z testow wygral K1200S, pewnie jakby to zamiescil ks-rider to bys sie przyp**** ze jest chory na punkcie BMW?

Nawet nie napisalem w tym temacie ani slowa o Hayabusie, wiec sie odpier*****!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku*** Wilku wez sobie na wstrzymanie, ja tylko zamiescilem wyniki testow sprzed kilku lat, nic wiecej! A to ze nie byly do konca takie jakbys chcial to twoj problem, w jednym z testow wygral K1200S, pewnie jakby to zamiescil ks-rider to bys sie przyp**** ze jest chory na punkcie BMW?

Nawet nie napisalem w tym temacie ani slowa o Hayabusie, wiec sie odpier*****!!!

 

Kris, spokojnie, :banghead: to juz bylo z tym przypieprzeniem sie co do przebiegu testow, najwiecej krzyczeli Experci ktorzy zadnym z nich nigdy nie jezdzili ale wiedza najlepiej, he, he

 

:bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu w tej klasie motocykli ZZR 1400 jest jakoś niedoceniany i niezauważany :) już jest ponad 2 lata w produkcji i sprzedaży, a ludzie jakoś nie przekonali się do niego.

Nie grzeszy popularnością :biggrin: z tego co widziałem to jest tylko jeden posiadacz ZX14 :crossy: na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu w tej klasie motocykli ZZR 1400 jest jakoś niedoceniany i niezauważany :P już jest ponad 2 lata w produkcji i sprzedaży, a ludzie jakoś nie przekonali się do niego.

Nie grzeszy popularnością ;) z tego co widziałem to jest tylko jeden posiadacz ZX14 :buttrock: na forum :P

 

Moze dlatego, ze nie jest taki dobry jak sobie obiecywalo Kawasaki. Prowadzenie zadna rewelacja, ergonomia rowniez, aby jako tako sie prowadzil trzeba zamontowac kierownice superbike LSL i inna szybe i po tym tez jakos rewelacji nie ma, W starym modelu odkrecasz manetke a tu..... nic dopiero od 6500 rpm ogien. nie po to kupuje sie 1400 - tke aby trzeba bylo wachlowac biegami i nie miala odejscia z dolu.

 

Moj kumpel w tym tygodniu jezdzil juz nowym modelem, mow, ze ten ma ogien i chodzi tak jak powinien.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie napisalem w tym temacie ani slowa o Hayabusie, wiec sie odpier*****!!!

 

Tak jak mówiłem - koleś usłyszał słowo Hayabusa i zobaczcie jak reaguje.

 

Mówie facet o twoim awatarze, który swiadczy o tym o czym dokładnie piszę ;)

 

A kultury nie masz za grosz... :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...