Skocz do zawartości

Korozja na felgach


skalim1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zeszlifowac papierem ściernym, pomalować podkładem i farbą.

 

chromowane felgi stalowe? życze powodzenia.

 

PS: Jak pasty polerskie sobie nie poradziły to pozostaje tylko pogodzenie się z tymi plamami albo oddanie obręczy do chromowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chromowane felgi stalowe? życze powodzenia.

 

PS: Jak pasty polerskie sobie nie poradziły to pozostaje tylko pogodzenie się z tymi plamami albo oddanie obręczy do chromowania

a ile może kosztowac takie chromowanie? nie interesuje mnie takie malowanie sparyem za 8 zł jakas imitacja chromu, chociaż wiem że niektóre spraye są dobre. ps. wiem że prawdziwe chromowanie nie polega na nakładaniu warstwy farby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak są, tylko że wapno działało na aluminium i powstała korozja

 

No to chcesz chromować aluminium?? To juz może lepiej nowe kup..

 

Nie ma sensu tego dotykać bo tylko będziesz miał koszty i to nie małe. mysiałbyś całość rozebrac, dać do malowania\anodowania obręcz a następnie dać do kogoś kto ci to poskłada.. Ja w swoim enduro pół dnia zaklejałem taśmą szprychy i całość pomalowałem sprayem.. Trzymało ładnie i nie trzeba było ingerować w uciąg szprych co źle wykonane w tego typu motocyklu spowoduje szybkie ich pękanie..

Edytowane przez Stifler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są koszty takiego chromowania (tak około) mam do zrobienia jedno koło w komarku i kolanko wydechowe (jest sens w ogóle się babrać)?? Mówiliście coś o imitacji chromu w sprayu, moglibyście podać nazwę takiego produktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są koszty takiego chromowania (tak około) mam do zrobienia jedno koło w komarku i kolanko wydechowe (jest sens w ogóle się babrać)?? Mówiliście coś o imitacji chromu w sprayu, moglibyście podać nazwę takiego produktu?

 

Taniej Cie wyjdzie kupno nowej obreczy i kolanka.. a spraye sa w kazdym supermarkecie ale to zazwyczaj tandeta.. na kolanko wydechowe mozesz najwyzej kupic cynk w sprayu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobra pasta AutoSol -niemiecka,, czasem dostępna na Allegro. Do polerowania aluminium i stali wspaniała. Wszystko zależy od tego jak głęboko uszkodzona jest struktura powierzchni. Myślę, że powinieneś pogodzić się z tym i jeździć dalej. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...