Skocz do zawartości

Nowy moto - Honda Hornet


Rekomendowane odpowiedzi

DZisiejszy dzień poświecilem na szukanie motoru w woj.Mazowieckim.Zalozenia byly proste:

-cena do 10.000 (z malym hakiem:) )

-Hornet,Bandit lub Fazer (kolejnosc NIE przypadkowa)

-motor moze byc poobijany ,ale NIE moze byc lakierowany.

 

Zdecydowalem sie na ta sztukę: (cena oczywiscie troche utargowana:) )

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3226001

 

Stosunek rocznika do ceny bardzo korzystny .Silnik igła. Motor jest z Wloch tak wiec jest troche poobijany ,zarysowany na baku itp. Drobne rzeczy ,ktore w niczym nie przeszkadzaja.Wazne ,ze rama prosta i motor nie lakierowany,a uszkodzenia lakiernicze mi nie przeszkadzaja,prznajmniej widze co jest nie tak ,a nie jak w wiekszosci ogladanych motorow wszystkie lsnia nowym lakierem ale spawy pekaja...

Oczywiscie byla jazda probna ( ja jechalem a puzniej ojciec) ,ktora wypadla bardzo pomyslnie i ostatecznie naklonila mnie do zakupu.Co do samego Horneta to pierwszy raz jechalem i jestem bardzo milo zaskoczony. Ardzo łatwo sie prowadzi,nie ma problemu z powolną jazda i manewrami, a przyspieszenie...ehhhhh bajka jeszcze sie trzese:) po za tym nie odczuwalem wiatru a tego sie w naketach balem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie wiem, czy kupiłbym motocykl od człowieka, który pisze "pierszy" i "motor"*, po drugie, jaki jest przebieg (deklarowany...), po trzecie, jak długo sprzedający jeździł motocyklem w kraju (czy aby nie sprowadził go na handel? a może po krótkim okresie eksploatacji przekonał się, że coś jest z maszyną nie tak i trzeba się jej czym prędzej pozbyć? [podejrzane wydaje mi się to, że miesiąc temu sporo zainwestował w motocykl, a teraz go sprzedaje]), po czwarte, Włosi znani są z tego, że nie szanują swoich pojazdów, tak więc nie wiem, czy rozglądałbym się za maszyną z Włoch.

Oczywiście decyzja należy do Ciebie.

 

*Co innego na forum, podczas jakiejś luźnej rozmowy, a co innego w ogłoszeniu (laweciarze często używają tego określenia; teksty w stylu "wsiadać i jeździć" też mi się kojarzą jednoznacznie, no ale może ja przewrażliwiony jestem :icon_mrgreen: ).

Edytowane przez Olsen

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie wiem, czy kupiłbym motocykl od człowieka, który pisze "pierszy" i "motor"*, pod drugie, jaki jest przebieg (deklarowany...), po trzecie, jak długo sprzedający jeździł motocyklem w kraju (czy aby nie sprowadził go na handel? a może po krótkim okresie eksploatacji przekonał się, że coś jest z maszyną nie tak i trzeba się jej czym prędzej pozbyć? [podejrzane wydaje mi się to, że miesiąc temu sporo zainwestował w motocykl, a teraz go sprzedaje]), po czwarte, Włosi znani są z tego, że nie szanują swoich pojazdów, tak więc nie wiem, czy rozglądałbym się za maszyną z Włoch.

Oczywiście decyzja należy do Ciebie.

 

*Co innego na forum, podczas jakiejś luźnej rozmowy, a co innego w ogłoszeniu (laweciarze często używają tego określenia...).

 

Mi się już zdażyło, że motocykl przyjechal z włoch, gdzie był malowany i znowu przerysany...

 

Nie lubie też jak zdjęcia w ogłoszeniu są takie niewyraźne.. może chce coś ukryć a później podczas oględzin w stresie można nie wychwycić niedoróbek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Właśnie dopatrzyłem się (na zdjęciu), ile wynosi przebieg. Licznik na 90% był cofany. :icon_mrgreen:

 

po za tym nie odczuwalem wiatru a tego sie w naketach balem.

W trasie zatęsknisz za owiewką (nie mylić z akcesoryjną szybą).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Właśnie dopatrzyłem się (na zdjęciu), ile wynosi przebieg. Licznik na 90% był cofany. :icon_eek:

 

Nie koniecznie... Warto sprawdzić stan tarcz hamulcowych, bo to daje pewnien obraz przebiegu.. Ja mam horneta z autentycznym przebiegiem niecalych 22tys a jest z 2001roku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie... Warto sprawdzić stan tarcz hamulcowych, bo to daje pewnien obraz przebiegu.. Ja mam horneta z autentycznym przebiegiem niecalych 22tys a jest z 2001roku..

 

sory za OT ale autentyczny przebieg 22 kkm we włoskim moto z 2001 roku. :) - to znaczy,że gumisie jednak istnieją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam horneta z autentycznym przebiegiem niecalych 22tys a jest z 2001roku..

Tzn. masz go od nowości? :eek:

 

sory za OT ale autentyczny przebieg 22 kkm we włoskim moto z 2001 roku. ;) - to znaczy,że gumisie jednak istnieją :wink:

:wink:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. masz go od nowości? :icon_question:

:crossy:

 

No dobra.. Może z włoch z tym przebiegiem to rzeczywiście przekręt.. Moj przyjechał do mnie prosto z francji, bez pośredników, którzy by się zajęli licznikiem, po to pierwsze... Widać bo zużyciu wielu części motocykla takich jak np. łańcuch czy tarcze.. Można wierzyć lub nie ale ten mi sie naprawde udał pomimo, że dla mnie ważny nie jest przebieg a stan motocykla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie dziekuje za rady.Moge sie jeszcze wycofac poniewaz dalem 200zl zaliczki bo kasy jeszcze calej nie mam i umowilem sie ,ze jeszcze z tydzien poczekam.Na odbior i ostateczna decyzje pojade z kolegą - mechanikiem.

Postaram sie jeszcze kilka rzeczy wyjasnic. Motor ogladalem z tata ,ktory na mechanice zna sie calkiem niezle i wszystkie inne moto ,które oglądaliśmy odrazu odrzucał ,ten mu przypadł do gustu :lalag: lakierowany nie byl ,rama ,spawy, wszystko nosiilo normalne slady zuzycia.Zwracalem uwaga na elementy gumowe tzn.manetki,podnuzki itp. gumy nie byly nowe a jednoczesnie widac bylo slady zuzycia.Spawdzalem śrubu na motorze i silniku,wszystkie byly orginalne i nie widac byo sladow odkrecania.Wyjatkiem były śruby na lusterkach ,ale te co widac nie sa orginalne.Jedyne co mnie zastanawia to ten przebieg ,w ktory nie wierze ,ale silnik pracowal idealnie.Wiadomo ,ze ryzyko jest.Mam pytanie co do skrzyni biegow.Do tej pory jezdzilem crossem ,gdzie biegi wchodzily twardo(glośno) i tu w Hornecie było podobnie -pytanie czy to normalne? waham sie caly czas i mam setki mysli:) bo na moto biore kredyt i nie chce sie wpadkowac w dodatkowe koszty serwisu.Motor spodobal mi glownie dlatego ,ze nie byl "odpicowanny" pod sprzedaz.Boje sie tylko o silnik bo tamnie wiem co sie dzieje,pytanie na co zwrocic uwage? zapala od razu,chodzi rowniotko (jak na Honde) ,nie wpada w wibracje,ciagnie rowno .Moglbym go gdzies jeszcze sprawdzic ,ale co mi da wizyta w ASO? watpie czy mi cos o silniku by powiedzieli,bo niby co bez rozkrecania go.

Wlasciciel sprzedaje go bo jak twierdzi kupil na zime samochod i musi kredyt splacac,czy mu wierzyc .... nowy samochod faktycznie stal na podjezdzie.Handlarzem raczej nie byl, motor zarejestrowany i ubezpieczony w Polsce(nawet w moim powiecie :cool:

Edytowane przez Janek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjatkiem były śruby na lusterkach ,ale te co widac nie sa orginalne.

Czyli z jakiegoś powodu lusterka były wymieniane. :)

 

Jedyne co mnie zastanawia to ten przebieg ,w ktory nie wierze

Też bym nie wierzył. Szacuje się, że ponad 90 % motocykli na wtórnym rynku - zwłaszcza tych, które przywędrowały z zagranicy - ma cofnięty licznik przebiegu.

 

na moto biore kredyt i nie chce sie wpadkowac w dodatkowe koszty serwisu.

Zawsze trzeba mieć odłożone pieniądze na serwis i w ogóle eksploatację, nawet jak się kupuje nówkę sztukę. Zapewnienia, jakoby pojazd nie wymagał wkładu finansowego, należy traktować z dużą dozą sceptycyzmu (prawie każdy tak mówi, żeby zbajerować kupującego).

 

Moglbym go gdzies jeszcze sprawdzic ,ale co mi da wizyta w ASO?

Może znajdą coś, czego Wam nie udało się znaleźć.

 

Wlasciciel sprzedaje go bo jak twierdzi kupil na zime samochod i musi kredyt splacac,czy mu wierzyc ....

Każdy ma ułożoną jakąś historyjkę, ale to akurat jest najmniej istotne.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...