Skocz do zawartości

TDM,XJ,Fazer.....


Rekomendowane odpowiedzi

VX800 - mocny dol, jazda po koleinach nie robi zadnego wrazenia, przy wyzszej predkosci dobrze sie prowadzi, za miekki przedni widelec ( dobilem juz 2 razy), przy predkosciach parkingowych trudny w manewrowaniu, male spalanie (jazda na maxa - 195 na autostradzie - 5.8 l/100km), ogolnie fajne moto do turystyki (trzeba szybe zalozyc), do szalenstwa raczej sie nie nadaje. Japiernicze, jak ja lubie swoje moto :D .

 

ps. zastanawialem sie nad zmiana na cos bardziej sportowego na przyszly sezon, ale chyba sobie odpuszcze, poprostu te motocykle ktore mi sie podobaja sa za drogie (hornet, FZS) i nie maja tyle momentu obrotowego przy niskich obrotach.

 

ps2. jeszcze jedno czytalem , ze vx na dwu ostatnich biegach w przedziale predkosci 65-120, odchodzi takim maszynom jak vfr 750 lub zx11.

http://www.motorbyte.com/mmm/pages/reviews...s/vx8004_97.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VX 800 naprawde podoba mi sie ale niewiele jest ich w ogłoszeniach poza tym juz pisałem że po przymiarkach do tego modelu jakos nie czułem sie przekonany.A zgadnijcie gdzie i kiedy na nim siedziałem :?: Oczywiście właściciel nic o tym nie wiedział :D :D :D

Dla ułatwienia dodam ze był bez jednego .....kufra..... :D

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seven Fifty jest w ofercie Hondy do dzisiaj' date=' natomiast Zephyr 750 był dłubany bodajże do 98 i został zastąpiony ZRX750. Hondzia na foto dużo traci, w naturze wygląda znacznie lepiej.

Moc 73KM moment 62nm max speed 202km/h za 98 rok kolega zpłacił ok. 15tys + karta pojazdu.

 

Zbycho

XJR1300[/quote']

 

Zepyr został zastąpiony przez ZR7 (lub ZR7S z owiewką), i przy okazji jest to chyba najtańsza 750 -ka w Polsce - nówka bez owiewki ok. 27 tys. pln - ma 76 koni i z owiewką max 210 km - zaleta duży zbiornik 22 l i dużo miejsca na kanapie ale honda ma te hydrauliczne popychacze i w ogóle honda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym chetnie sprobowal jak sie jezdzi na tdm850, podobno jest to polaczenie duzego enduro z motocyklem sportowym. do turystyki i polskich drog idealne. podobno tylko ma dwie wady: smarowanie lancucha to niezla ekwilybrystyka a druga to ta ze ciezko zamontowac bagaz, dopiero kupienie stelarza i zalozeniu kufrow rozwiazuje ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie widziałem ZR7 i Seven Fifty.Parametry bardzo podobne.Moc,moment, V max w zasadzie te same i co najważniejsze oba motocykle bardzo mi się podobają :!:

 

A co sądzicie o tej Hondzie Big One http://www.allegro.pl/show_item.php?item=16858384

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej Hondzie Big One

Śliczna maszyna! Cena też nie wydaje się zawrotna. Ciekawe jak wygląda mechanicznie i czy nie miała dzwona :roll: Niestety na zdjęciu trudno wyczuć czy jest dobrze utrzymana - pozory mylą (choć nie zawsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowane kilka elementów,porządne amortyzatory z tyłu (Ohlins?) chłodzenie płynem,Jednym słowem duzy ładny naked i w dodatku Honda 8) Tylko podobno na kołach 18 cali i kłopot z oponami :?: Pisałem na Pw do Dominika bo ten "motór" jest gdzies z jego okolic ale niestety sie nie odezwał :cry:

A jechac do Poznania "po nic" jakoś mi się nie chce.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiszę się pod CB 750.Jeździłem i mogę tylko pochwalić.Co prawda była to "ameryka" czyli Nighthawk ale to jeden pryszcz.Silnik ten sam,zawieszenie prawdopodobnie też.Ogólnie miód,motor pracuje miękko,a moc jest w zupełności wystarczająca.Prowadzi się zaskakująco lekko mimo,że wcale ździebełko to nie jest.W dwie osoby śmiało można planować wojaże,jest do tego stworzona :D .Co ze spalaniem nie wiem,pomiarów nie robiłem.Plus jeszcze jeden - mało kiedy się zdaża,że na taki motocykl decyduje się kat/morderca :D ,więc prawdopodobieństwo kupienia zajeżdżonej padaki trochę maleje.Z czystym sumieniem polecam :D .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś na początku o TDM. Ja mam taki sprzęcik i bardzo sobie chwalę. Przyjemne moto. Co prawda pędzone łańcuchem ale idzie sie przyzwyczaić. 850 w 2 garkach daje niezłego kopa już od niskich obrotów ale odradzam schodzenie poniżej 2,5 - 3 tys. zaczyna szarpać. Z powodu zastosowania uterenowionego zawieszenia bardzo fajnie jeździ się po naszych dziurach nazywanych drogami. Można wycisnąć z niej około 200km/h (ja z mojej 210:-) Teoretycznie 4s do 100. nie wiem w praktyce bo nie sprawdzałem ale przyśpiech godna i fajna elastyczność. Spalanie zależy od stopnia wykorzystania manetki i regulacji moje minimum to 4,6 na trasie w 2 osoby z bagażęm po obniżeniu poziomu paliwa w gaźnikach, a max to 9-10 na nie zmienionym poziomnie i lataniu na laczku:-) A jak chodzi o świrowanie na TDM to można sie fajnie bawić tylko trzeba oswoiś się z masą. Ja jeżdżę na laczku, chodze bokiem, stawiam na przedniej gumie. Ponoć za ciężki w teren ale jak sie człowiek uprze to da rade, ja moją po lesie w 2 osoby jeździłem i gleby nie zaliczyłem, nawet tor motocrossowy zaliczyłem ale solo :twisted: bez skakania ale przejazd i chodzenie bokiem było :-)

Polecan TDM i zapraszam na http://www.carpe-tdm.net/tdmforum/

Pozdrowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy powoli zaczynaja sie klarować. Dzisiaj oglądałem pierwszy w/g mnie wart uwagi motocykl.Opisany jest tutaj http://forum.motocyklistow.swiata.pl/viewt...p=106044#106044 Jak ktos ma ochotę zapoznać sie i podzielić swoją opinią będę wdzięczny.

 

A Honda BIG ONE o której pisałem jest tylko śliczna z wyglądu.Dotarłem do bardzo miarodajnych informacji o historii tego motocykla. Brrrrrrrrrrrrrr :!: :!: :!:

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...