Skocz do zawartości

Długość kurki motocyklowej


Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupie motoru zdecydowałem się kupić jakiś lepszy ciuch ;) . Myślałem, że nie będzie problemu z wyborem kurtki ale dziś w sklepie w Kielcach gościu wprawił mnie drobne zakłopotanie. Przymierzałem kurtkę RetBike skórzaną (tylko takie biorę pod uwage) i patrzyłem pod kątem aby nie była za długa, bo taka będzie się wybebeszać na klatce. Gościu na to odpowiedział że muszę mieć teoretyczną rezerwę. Jak będzie za krótka to będzie wiać po nerach, i bez dokupienia pasa nerkowego lub spodni się nie obędzie, a raczej mój skromny budżet nie przywiduje kupna w tym roku ani spodni ani pasa.

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak dobrać odpowiednią długość kurtki, może powinna zachodzić bardziej na dupe.

 

Czytałem też, że w kurtkach RetBike są problemy z dopasowaniem protektorów. Ta na którą się napaliłem miała jeden przesunięte.Sprzedawca powiedział że wystarczy przesunąć protektor i zaszyć trochę nitką ale to trochę na partyzankę wygląda :)

 

ps. w tym sklepie (into na okrzei) nie miałem możliwości dopasownia sie to motoru. Jest jeszcze salon kawasaki czy ktoś orientuję czy opłaca się tam jechać zobaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, możesz "na sucho" przyjąć motocyklową pozycję nawet na stojąco, ale wiele z tego raczej nie wywnioskujesz. to, czy będzie podwiewało na plecach, poczujesz dopiero w drodze

podpowiem: raczej będzie. chociaż może nie być to mocne podwiewanie, to będzie - bez spięcia ze spodniami albo pasa nerkowego

tyle, że zakup pasa nerkowego to nie takie straszne koszty... na allegro znajdziesz tanie nówki albo lepsze używki za 20zeta, zapewniam że to żadne pieniądze w stosunku do poprawy komfortu, jaki tym prostym sposobem można uzyskać

podsumowując: kupuj kurtkę która ci się podoba, w której będziesz się dobrze czuł. a 2dychy na pas odżałuj, i tak wypadałoby to zrobić póki nie kupisz portek do spięcia z kurtką :wink:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem hein gericke w zeszłym tygodniu i mimo przejechania na razie około 50 kilometrów jestem zadowolony, pogoda była wietrzna a nie czułem wiania po plecach a kurtka sięga mi tak za pas do bioder może?. Brałem też pod uwagę Retbike z uwagi na cenę ale słyszałem że w skórzanych Retbike pękają szwy, itp. Jednak wolałem wydać trochę więcej i kupić kurtkę lepszej jakości na dłuższy czas. pozdrawiam i życzę dobrego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak będzie za krótka to będzie wiać po nerach, i bez dokupienia pasa nerkowego lub spodni się nie obędzie, a raczej mój skromny budżet nie przywiduje kupna w tym roku ani spodni ani pasa.

 

Czy bedzie krotka czy dluga jezeli jezeli nie bedziesz mial jej spietej zamkiem blyskawicznym razem ze spodniami to i tak nie uchroni ie to przed wydatkiem kupna pasa nerkowego.

 

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak dobrać odpowiednią długość kurtki, może powinna zachodzić bardziej na dupe.

 

Po zajeciu miejsca na moto jej dolna czesc nie powinna sie " rolowac " tylko luzno zwisac.

 

Czytałem też, że w kurtkach RetBike są problemy z dopasowaniem protektorów. Ta na którą się napaliłem miała jeden przesunięte.Sprzedawca powiedział że wystarczy przesunąć protektor i zaszyć trochę nitką ale to trochę na partyzankę wygląda :cool:

 

Nie znam w ogole tych kurtek, dlatego sie o nich nie wypowiem. To jednak co tu napisales deklasyfikuje ja na tarcie. Czasy przerobek i kombinacji juz dawno sie skonczyly.Dzisiaj jako kliet masz taki wybor, ze nie musisz ani kombinowac ani niczego przesowac. Nie lezy / nie pasuje idziesz i kupujesz gdzie indziej lub inny towar.

 

ps. w tym sklepie (into na okrzei) nie miałem możliwości dopasownia sie to motoru. Jest jeszcze salon kawasaki czy ktoś orientuję czy opłaca się tam jechać zobaczyć?

 

Zawsze bedzie sie oplacac i porownac. Pamietaj nie napalaj sie podchodz trzezwo do kupna. Prozektory to podstawa.

 

:banghead:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być Twoja jedyna kurtka na motocykl, to może rzeczywiście lepiej, żeby była dłuższa. :buttrock: Ja co prawda kurtkę skórzaną mam kusą (pół rozmiaru za małą :) ), ale za to mam dłuższą tekstylną, którą mogę założyć na marynarkę itp. A na pas nerkowy czy portki kasy nie żałuj :crossy: - zdrowie ma się tylko jedno.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak co tu napisales deklasyfikuje ja na tarcie. Czasy przerobek i kombinacji juz dawno sie skonczyly.Dzisiaj jako kliet masz taki wybor, ze nie musisz ani kombinowac ani niczego przesowac. Nie lezy / nie pasuje idziesz i kupujesz gdzie indziej lub inny towar.

Zawsze bedzie sie oplacac i porownac. Pamietaj nie napalaj sie podchodz trzezwo do kupna. Prozektory to podstawa.

 

:biggrin:

 

ostatnio kupilem spodnie roleffa, protektory na kolanach sa w kieszeniach umocowane rzepami, jak zalozylem spodnie byly za nisko wiec przesonolem je wyzej i jest ok, w niektorych ciuchach mozna jakaotako dopasowac protektory o ile nie sa tylko wkladane ale mocowane na rzepy badz koleczki...

 

 

 

romek, pokombinuj w sklepie, jesli nie bedzie sie dalo dopasowac albo cos bedzie nie tak to niestety musisz sobie odpuscic

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam wszystkich forumowiczów. Jutro odbieram mój pierwszy motocykl od mechanika, który przygotował mi go do sezonu. Dzisiaj byłem przymierzać swoją pierwszą kurtkę tekstylną w sklepie. Czy kurtka może sięgać do pasa i nie powinna być dłuższa? Sprzedawca powiedział, że dobrze leży i nie może być za duża. Mam 172cm i przymierzałem rozmiar M. Była idealnie dopasowana co do rękawów, tylko nie jestem pewien co do długości, bo przykładowo noszę koszulę poniżej pasa i wystawała poza kurtkę. Czy długość kurtki do pasa jest odpowiednia czy powinna być dłuższa? PS jeśli chodzi o kask to kupuję NITRO PSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokup pas nerkowy i zakładaj go nawet jak będzie +35st na dworze

opłaci się na starość

 

przy podanym przez Ciebie wzroście rozmiar M wydaje się faktycznie odpowiedni.

kurtki sportowe są krótkie, turystyczne dłuższe

wiele kurtek ma "przedłużany" tył, co jest zasadne ze względu na pozycje na moto.

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem ponad 3 lata temu, warto mieć przynajmniej jedną dłuższą kurtkę na motocykl, zwłaszcza jeśli ma to być kurtka tekstylna. Szczególnie w naszej strefie klimatycznej.

Koszule lubią wyłazić spod kurtki, ale można je łatwo przytrzymać pasem nerkowym.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kurtkę można spiąć ze spodniami to nie ma problemu. W innym przypadku szukał bym czegoś trochę dłuższego. Sprzedawca powie ci wszystko aby sprzedać towar. Ubierz kurtkę, zamarkuj pochylenie nad kierownicą i sprawdź czy tył kurtki nie idzie zbyt wysoko, nie odsłania nerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...