Skocz do zawartości

tajemnica twierdzy szyfrow


ronon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli mowa o motocyklu ktory jechał w zdjeciach nocnych razem z ciezarowka hitlerowcow po telegrafistke to nawet nie byla M72 tylko zwykla kaska z emkowym koszem lub samym blotnikiem pomalowana w kolor "hitlerisze afrikanisze korps gelb"

 

wiem bo moj koles byl jednym z tych hitlerowcow (twierdzi ze najlepsze sceny powycinali z filmu)

 

a co do super przerobionego blotnika, lampy od BE EM WE, szerokiego baku i dzwigni zmiany biegow na nim to zobaczyliscie to co chcieliscie zobaczyc :biggrin:

 

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz się wtrącę. Moim zdaniem że jest to jednak BMW lub dobra podróba wskazują błotnik przedni i zbiornik paliwa. Kosz od BMki był prawie identyczny z ruskim, więc jego pomijam. Lampa przednia też wskazuje na BMW.

I teraz pytanie do znawców ruskiego sprzętu.

Czy była jakas odmiana emki z dzwignią biegów na baku ? Ja nie przypominam sobie.

I jeszcze jedno. Jeśli bym miał oryginał BMW R 12 co bym zrobił w wypadku propozycji udziału w zdjęciach do filmu. Po pierwsze wyjąłbym oryginalny silnik i dostosował i wsadził od emki. Dlaczego ? Bo ludzie kręcący filmy nie mają szacunku do rekwizytów. Sprzęt ma jeździć dynamicznie, dużo i w każdych warunkach jakie wymyśli rerzyser.

 

Reżyser oczywiście.

Akurat wstawienie silnika z M72 bez większych przeróbek do ramy BMW R12 nie wchodzi w grę. Co innego w modelach o podobnej konstrukcji (R61, 51 lub 75). Ręczna zmiana biegów to po prostu inwencja włąściciela, nie majaca nic wspólnego z rozwiązaniami producenta. Wiele razy widziałem trakie przeróbki M72 z ręcznymi biegami, wydechem poprowadzonym jak w Saharze, błotnikami jak w starych modelach BMW. Takie gadżety nie świadczą o tym, że motocykl na filmie to BMW a nie ucharakteryzowane na niego M72 lub K750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na tym to polega. To ma wyglądać jak BMW i tyle. Jeśli dyskutujemy o tym czy to jest oryginał czy nie, dobrze świadczy o scenarzyście. Ile zrobiono filmów w których T 34 wdawał tygrysa, gdzie charakteryzacja sprowadziła się jedynie do namalowania krzyża. Jeśli komuś zależy na tym żeby scena w filmie wygladała wiarygodnie musi włożyć w to sporo pracy i wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na tym to polega. To ma wyglądać jak BMW i tyle. Jeśli dyskutujemy o tym czy to jest oryginał czy nie, dobrze świadczy o scenarzyście. Ile zrobiono filmów w których T 34 wdawał tygrysa, gdzie charakteryzacja sprowadziła się jedynie do namalowania krzyża. Jeśli komuś zależy na tym żeby scena w filmie wygladała wiarygodnie musi włożyć w to sporo pracy i wiedzy.

Otóż to. Tym bardziej jestem zawiedziony filmem, ponieważ w zapowiedziach podkreślano, że jest to pierwszy polski film wojenny w którym będzie sie dbało o szczegóły tła historycznego, czyli pojazdy, mundury, zachowanie się żołnieży. A wyszło jak to zwykle u nas, wiele hałasu a para i tak poszła w gwizdek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie do znawców ruskiego sprzętu.

Czy była jakas odmiana emki z dzwignią biegów na baku ? Ja nie przypominam sobie.

Jeżeli dobrze kojarze to jest to emka stylizowana na BMW, której właścicielem jest pewien człowiek z Kołobrzegu zajmujący sie gównie emkami i bmw. Praktycznie zawsze jest on na MWB w Łodzi i na ostaniej z nich miałem przyjemnosć z nim rozmawieć i w trakcie rozmowy wyszło że właśnie on brał udział w filmie (Twierdza Szyfrów) jako niemiec.

A co do tego że w filmie tym jest pomieszanie mundurów czy też motocylki to powiem tak. Panowie zwykli ludzie nie znajacy sie na tych sprawach nie będą wiedzieć oco chodzi i na Ural będą mówić BMW no bo ma znaczek na baku BMW. Nie raz z takimi określwniami sie spotkałem.

Przypomnaiało się jeszcze jedna ftopa filmowa a mianowcie w filmie wojennym pt. "Szeregowiec Rayan" (film z okresu II wś) w scenie na moście (walka między niemcami a anglikami) gówny bohater leży ranny koło motoru, własnie jakiego motoru. Otóż był to nic innego jak ruski Ural, którego w tamtym okresie nie było jeszcze na deskach kreślarskich. ;)

Edytowane przez GaCek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly ten serial dzieje sie w mojej okolicy, gdzie kojarze duzo miejsc, w ktorych zreszta bywalem (Ksiaz, Czocha, Lubomierz).Tam gdzie pokazane sa sceny pod arkadami, to mozecie skojarzyc z Samymi Swoimi, to ta ulica po ktorej jezdzili dorozka:) Jest tez ujecie wejsci do posterunku (tam gdzie stoi straz i jezdza ciezarowki, robia tam przesluchania), a tak naprawde to jest tylne wejscie do posterunku policji w Lubomierzu, gdzie zreszta pracuje moja mama :P Sory ze odbieglem od tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...