Skocz do zawartości

Nie mogę wkręcić świecy !!!


nolan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o jakie moto chodzi, ale zawsze najbezpieczniej po prostu zrzucić głowicę i zobaczyć gwint. Jak jest zerwany tylko jeden-dwa zwoje z góry to można przegwintować i powinno być ok. Jeżeli jest cały gwint do d..y to pozostaje tulejowanie (raczej nie polecam, niezależnie w jakim sprzęcie) albo wymiana głowicy.Pzdr

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, sprobuj lepiej gwintownikiem ( zdejmij glowice, bo nie wiem jak ale opiłki w silniku to torche lipa :D. gwintownik to narzedzie przeznaczone wlasnie do tego celu, nie warto sie bawic w jakies polsrodki, naprawde. Jakie moto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest Twoja Hondzia CB bodajze 450 ? sie zastanawiam w jakim to moto, bo jakby dzialo sie u mnie w Jawce to po prostu bym glowice qpil nowa.

Pawel sie jakis czas temu oglaszal - ma sprzet do naprawy gwintow, calkiem tanio :> moze z racji ze forumowicz dostaniesz znizke - tylko On to wawa a Ty Wielkopolska - servisco ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę daleko, ale jakbyś chciał się wybrać do wawy, to za 60 zł Ci wykręcę świecę (nawet jak się uj**ie gwint to nic nie szkodzi) i wstawię specjalną tulejkę. Dowiedz sie może w warsztatach - jest to technologia firmy Wurth i nie trzeba do tego zdejmować głowicy.

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku piwach mój język naprawdę staje się poetycki :-), dzisiaj tylko wstawiłem ***.

 

A to tak dla odstresowania :

 

Dialog z warsztatu prowadzonego przez dwóch pijaczków (podobno fakt)

 

- Eeeeeeee, podaj klucz !

- Który ?

- Ten ch***wy.

- A ten, dlaczego od razu nie powiedziałeś.

 

Pozdrawiam, Paweł

PS. Sorry za odejście od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za zaproszenie do warsztatu :D ...  raczej nieskorzystam (więcej zapłacę za podróż niż gwint) Jeśli sam nie dam rady to być może.

 

Wiem, wiem, ale możesz sią popytać w okolicy, kto ma takiue urządzenie, naprawdę oszcxzędzi Ci to kasy i czasu.

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ! Działa ! Powiem jak zrobiłem ........ może nie ja a znajomy. Nie mogłem dostać gwintownika M12 1,25. Znajomy zrobił gwintownik ze świecy. Mówił, że zwykłym gwintownikiem nawet gorzej trafić prawidłowo w gwint i łatwiej zepsuć. Początek gwintu na świecy lekko zeszlifował do okoła + z jednej strony zeszlifował lekko na płasko i to wszystko .......zrobił tym gwint w głowicy i wszystko gra. Motocykl to stary japończyk także mogłem takie coś zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj dowiedzialem sie, że bardzo możliwe, że mam zerwany gwint świecy w trzecim cylindrze (to tłumaczyłoby np. fakt ze nie pali na ten cylinder... - chyba, że się mylę - to mnie sprostujcie). Głowicy wolałbym nie zdejmować, bo podobno niedawno była zdejmowana (wymiana łańcuszka rozrządu itd) więc musze poszukać kogoś kto zrobiłby mi ten gwint wspomnianą przez Pawła metodą - ciekawe czy jest ktoś w Kielcach kto to robi - OBY BYŁ. Inna sprawa to koszty....

Poza tym odkąd kupiłem Yamaszke jeszcze nawet nie pojeździłem nią dobrze, bo zdjąłem owiewki do poklejenia - a do czego sie z braciszkiem dotkniemy to znajdujemy jakąś nowość (m.in zerwany gwint przewodu olejowego).... ale tak to już jest ....

I jeszcze ta pogoda... chociaż - w zeszłym roku jeździłem ostatni raz 5.XII to i w tym zdążę pojeździć :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...