Skocz do zawartości

Honda CB650 gaźniki podciśnieniowe


AnPo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Honda montowała w tym modelu dwa rodzaje gaźników.

Najpierw opadowe, takie jak mam ja, a potem nowocześniejsze - podciśnieniowe, które chciałbym mieć :)

 

Poradźcie gdzie mogę znaleźć ich jakiś part number,

albo je same :)

 

pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz powiedzieć jaka jest różnica?

 

Przypuszczam, ze Adam objaśni Ci to lepiej.. ale..

Generalnie chodzi o to, ze gaźniki podciśnieniowe, stosuje się w celu wyeliminowania pewnych braków w umiejętnościach jeźdźca... (szarpanie sinika przy niezamierzonych ruchach manetką itp..) Głownie chodziło o płynność jazdy i mniejszą "narowistość" motocykla, a co za tym idzie jest on bardziej "user friendly".

W silnikach do zastosowań sportowych z reguły stosuje się "zwykłe", mechaniczne otwieranie przepustnicy, z przyczyn wymienionych wcześniej przez Adama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barnaby chce chyba się dowiedzieć jak poznać czy to co ma to mechaniczne gaźniki czy podciśnieniowe...

więc najprościej: podciśnieniowe mają dwie przepustnice w gardzieli, jedna zazwyczaj obrotowa poruszana linką, a druga już "przesuwna góra-dół" niezależna od tej obrotowej.

sorka, jeśli nie o to chodziło.. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool: ok, roger. :P źle się wyraziłem. chodziło mi bardziej o wygląd, jakąś cechę charakterystyczną bo części mam od groma a jakoś muszę ją poznać.... ;)

 

Tak jak napisał Lysy5g1...

No na pierszy rzut oka, z zewnątrz... mechaniczne nie mają tego dużego dekla u góry pod którym znajduje się membrana lub tłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy przepustnica podcisnieniowa jest zalezna od podcisnienia wytworzonego w kolektorze ssacym, a te z kolei od polozenia przepustnicy obrotowej, tak ze zaleznosc istnieje a nie ma mechanicznego polaczenia.

 

Adam M.

 

tak Panie Adamie.. w pełni ma Pan rację...

może za prosto to opisałem :cool: chodziło mi o to, że jak będzie miał w rękach gaźniki i będzie chciał poznać jakie są to jak poruszy jedną przepustnicą to druga nawet nie drgnie...

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...