Skocz do zawartości

Chopper do 7000 zł


leszak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem się z zamiarem kupna pierwszego motocykla jeszcze w tym sezonie lecz nawał pracy spowodował że tak się nie stało. Ale zacząłem już chodzić na naukę jazdy i to się liczy :clap: Tak więc, za jakieś 2 miesiące skończę kategorię A. Będę zbierał przez zimę fundusze by na początku roku lub na wiosnę kupić jakiegoś sprzęta.

Będę miał około 7000 zł. Ewentualnie 7500 jeżeli dojdzie do tego rejestracja. W tej cenie nie liczę AC, ubrań i kasu, 7000 na sam motor.

 

Chciałbym coś zupełnie bezawaryjnego, najlepiej nie starego. Bardzo liczy się dla mnie ekonomia. Mam 185 wzrostu, czyli raczej nie mały jestem.

 

Z tych motorków co oglądam biorę po uwagę najbardziej Virago 250 i Virago 535. Teraz takie pytanie: czy Virago 250 nie będzie dla mnie gabarytowo za małe? Czytałem że ma takie same wymiary jak 535? Podoba mi się z wyglądu, silnik V szczególnie, spalanie do 4 litrów. Nie zależy mi na mocy, bo to taki motorek do jeżdżenia, ot tak se i z powrotem. Virago 535 więcej pali i boję się mocy tego motocykla. Boję się że jeżdząc od początku na motocyklu mocy mojego samochodu się gdzieś roztrzaskam, nie opanuję go, będzie nie szczęście.

 

Tak więc virago 250, ma ktoś, wie jak to jest z tym motocyklem? nie będzie za mały?

 

Jakieś alternatywy? Ważne by spalanie nie było większe niż 5 litrów, młody jeszcze jestem, na zajebisty motocykl będę miał pieniądze w przyszłości, na razie chce sobie tylko pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy twoim wzroście celowałbym faktycznie raczej w intruza, albo jeszcze chętniej w shadow 600. na xv535 to ze mnie się śmiali, że wyglądam jak na kocie, a mam 5cm mniej niż ty :)

250ccm to naprawdę mały silnik, a w 500-700ccm chopperach mocy nie ma aż tak wiele, żeby uderzała do łba. za to dynamika będzie już zadowalająca

spalaniem nie ma się co tak bardzo przejmować, wszystkie wymienione (poza xv250...) będą spalały w granicach 5 +-0,5 litra

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy twoim wzroście celowałbym faktycznie raczej w intruza, albo jeszcze chętniej w shadow 600. na xv535 to ze mnie się śmiali, że wyglądam jak na kocie, a mam 5cm mniej niż ty :icon_mrgreen:

250ccm to naprawdę mały silnik, a w 500-700ccm chopperach mocy nie ma aż tak wiele, żeby uderzała do łba. za to dynamika będzie już zadowalająca

spalaniem nie ma się co tak bardzo przejmować, wszystkie wymienione (poza xv250...) będą spalały w granicach 5 +-0,5 litra

jsz

 

co to intruz? Interluder? Ile intelruder (ccm) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intruz czyli suzuki vs 600 ,700 ,750, 800 ,1400 b.fajne sprzety

te mniejsze jednakowe poza 1400 oczywiscie ,choc zalozenia te same .

od poj.700-800 niczym sie prawie nie roznia -roznice pojemnoscimialy na celu spelnienie norm czystosci lub ubezpieczen w roznych krajach. technicznie i oiagowo to niemal to samo.

polecam, sprzety na prawde fajne

jesli vs 700 ciodpowiada to naprawde fajna jednostke mam do sprzedania .

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się że jeżdząc od początku na motocyklu mocy mojego samochodu się gdzieś roztrzaskam, nie opanuję go, będzie nie szczęście.

Akurat 535 nie ma duzej mocy jak na ta pojemnosc. Poza tym pojemnosc silnika nie daje bezpieczenstwa;) wszystko zalezy od rozsadku i umiejetnosci. Na motorowerze tez mozna sie zabic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intruz czyli suzuki vs 600 ,700 ,750, 800 ,1400 b.fajne sprzety

te mniejsze jednakowe poza 1400 oczywiscie ,choc zalozenia te same .

od poj.700-800 niczym sie prawie nie roznia -roznice pojemnoscimialy na celu spelnienie norm czystosci lub ubezpieczen w roznych krajach. technicznie i oiagowo to niemal to samo.

polecam, sprzety na prawde fajne

jesli vs 700 ciodpowiada to naprawde fajna jednostke mam do sprzedania .

 

Witam,

Co to za intruz ? Tzn ile wiosen sobie liczy, w jakim stanie i ile powyżej 7.000 PLN miałby kosztować?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...