Skocz do zawartości

Wymiana tłoka Honda Dominator.


alfonso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z Was może mi powiedzieć jaki koszt ogólnie może wynieść wymiany tłoka i jego zakup do Hondy NX 650 Dominator konieczne też będzie szlif cylindra i nowe uszczelki.

Silnik stracił moc, ciągnie tylko do 120 km/h pije olej i prycha białym dymem myślę, że zabieg taki będzie konieczny, warto też uszczelniacze zaworowe wymienić. Może ktoś przerabiał taki temat?

Edytowane przez alfonso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nagle sie to stalo? od tak? tlok nie zuzywa sie z dnia na dzien... pozdro

 

http://www.motocombo.pl/produkt-3185-1_2_210_225.html

 

Dzięki za linka. Dokładnie tłok się nie zużywa z dnia na dzień. Odkąd kupiłem ten motocykl moto lubiło wypić olej, na szczęście zawsze pilnowałem poziomu i robiłem dolewki jak było trzeba. Jednak po trzech sezonach już jest znaczne pogorszenie i też sprawności silnika. Na dodatek jechałem na zlot ostatnio i zalałem lipne paliwo w takiej kijowej stacji cpn prywatna klitka już tam nie zajadę więcej. Popatrzę jeszcze dokładnie z mechanikiem trzeba będzie zrobić pomiary ciśnienia w cylindrze. Dzięki za informację tak też myślałem że około 1 tys zł to pewno będzie kosztować. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przerabiam to w swoim moto , czesci juz zamowilem wossner + uszczelki zaworkow + pozostale uszczelki wyniesie mnie ok 700 zl , oczywiscie robie to sam , widzac jaka kaszane zrobili koledze w klx 650 mysle ze zrobie to lepiej :biggrin:.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robilem dzis sobie regulacje zaworów i mialem tak doje***na srubkę od wziernika ze szok. glupia sprawa a meczylem sie z nia godzine. ostatecznie przerobiłem ją pilnikiem z 17tki na 16tke i w końcu puscila. ta śrubka niczego nie trzymała wiec nie wiem po co ktoś ja tak przywalił mocno. niby błaha sprawa a jednak swiadczy o kompetencjach. jak masz narzedzia to rób sam - powoli, czas nie kosztuje Cie nic a bedziesz wiedział co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kijowego paliwa mogly tez zawory puscic- przy okazji sprawdz szczelnosc zaworow i dotrzyj jak jest mozliwosc. U mnie kiedys rozpuscil sie tlok od podejrzanego paliwa...

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

 

Zawory trzeba będzie dotrzeć i wymienić uszczelniacze zaworowe przy okazji, tłok nowy już jak naprawiać to żeby było dobrze. Dobiłem w takim razie silnik tym słabym paliwem. Moto obecnie straciło sporo mocy i tak jeździłem nim kilka sezonów bez zaglądania oprócz regulacji i wymiany oleju. W takich naprawach widzę, że nie jestem sam kilku forumowych kolegów też przerabia lub przerabiało ten temat. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mzoesz to udokumentuj jaks naprawe, porob zdjecia, z czym mailes problemy itp. napewno sie przyda neiejdnemu z posiadaczy wliczma w to siebie, ja sam chetnie zoabcze jak wszytsko wyglada od srodka :biggrin:

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawę moto będzie mi robił bardzo dobry mechanik z którym dzisiaj rozmawiałem za robociznę wyjdzię 300 zł + zakup części. Wszystko jest do jak najlepszego naprawienia kwestia około 1 tys zł. Tłok jest drogi 570 zł + wysyłka. Dam znać co i jak się zakończyło. Pocieszam się że jest tylko jeden cylinder bo jak by były np. dwa to x 2 koszty :icon_biggrin:

Edytowane przez alfonso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszam się że jest tylko jeden cylinder bo jak by były np. dwa to x 2 koszty :notworthy:

Z jednej strony to fakt że co 1 tłok to nie dwa :) ale czym większa liczba tłoków tym przebiegi dłuższe :) całkowity koszt mojego remontu to ok 1300 zł na nowych częściach oryginalnych z Hondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...