Skocz do zawartości

Gsx 600 f 98 r :-(


bboron1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moom duzy problem z moim gsx, a mianowicie gasnie on po okolo 10-15 chodzenia na biegu jalowym jak rowniez w czasie jazdy poczym nie chce odpalic. Jesli go zostawie na jakies 5 minut znowu odpala i po tym samym czasie lub krodszym dzieje sie to samo. Byl w nim czyszczony bak i gaznieki poniewaz od stania troche rdzy w zbiorniku sie zrobilo. Ale po przejechaniu jakis 60 km znowu zaczelo sie dziac to samo :) . Wymienilem w nim juz cewki sprawdzalem modul i myslalem ze bedzie ok a tu .... . Czy ktos moze mi jakos pomuc i doradzic co sie moze z nim dziac jeszcze??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś tez akumulator? wez i podłacz do moto aku z innego moto. Pomimo ze Twoj moze pokazywac te 12V, wez sprobuj z innego. U mnie w GS było identycznie to samo. To njatansza metoda i najprostsza zanim zaczniesz cokolwiek dalej rozkopywac i wymieniac. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to, że coś jest przegrzane.. albo coś się kończy w czasie pracy... pytanie tylko co :/

hmm.. a może źle poprowadziłeś przewody z paliwem i któryś jest przyciśnięty? ew. świece i kable WN...

opisz dokładnie co się dzieje w momencie gaśniecia.. czy od razu "odcina".. moze najpierw coś prycha.. i jak jest kiedy go próbujesz odpalić po zgaśnięciu.. któryś cylek tyka, moze strzela w wydech... czy kompletna cisza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj jeszcze taki myk: jeśli gaśnie z braku paliwa to można to zbadać dając szybko ssanie w momencie kiedy już zdycha(kiedy jeszcze siłą pędu na biegu koło kręci silnikiem)... jeśli zacznie gadać choć na chwilę to masz zdiagnozowany problem- paliwo.

 

jeśli nic to nie zmieni to na pewno siedzi elektryka, niedawno czytałem o podobnych objawach przy przegrzanym impulsatorze- jak się grzał to puchł i już coś nie grało z jego uzwojeniem, więc w tym kierunku bym badał jak "operacja ssanie nie pomoże"

sprawdź z serwisówką cewkę.. bodajże bada się opór miernikiem i powinien być w pewnym zakresie, ale nie znam się już na tym i mówię tylko co czytałem tutaj na forum :eek:

sprawdź też koniecznie bezpiecznik oczywiście zanim cokolwiek zakombinujesz poważnego :eek:

powodzenia, HAWK!

 

ps: zapraszam na III zlot motocyklowy w Świdnicy !! 7-9 września!

info na www.redrider.pl

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moom duzy problem z moim gsx, a mianowicie gasnie on po okolo 10-15 chodzenia na biegu jalowym jak rowniez w czasie jazdy poczym nie chce odpalic. Jesli go zostawie na jakies 5 minut znowu odpala i po tym samym czasie lub krodszym dzieje sie to samo.

 

Jak wyglada odpowietrzenie baku - sprobuj pojezdzic z otwartym wlewem.

Sprawdz czujnik stopki bocznej i sprzegla czy nie zwieraja z masa.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na to że bak niedoczyszczony do końca i spowrotem jest zasyfiony. Przez to paliwo bardzo słabo leci. Dlatego po zgaszeniu benzyna napełni powoli komory gaźników, ale nie jest w stanie zasilać podczas pracy motoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na to że bak niedoczyszczony do końca i spowrotem jest zasyfiony. Przez to paliwo bardzo słabo leci. Dlatego po zgaszeniu benzyna napełni powoli komory gaźników, ale nie jest w stanie zasilać podczas pracy motoru.

On ma juz zbiornik podcisnieniowy wiec to jest niemozliwe, jak silnik nie pracuje automatycznie paliwo nie leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że nie ma ustawionego kranika na PRI na stałe :buttrock:

Dokladnie, a z moim motorkiem dalej nie wiedomo co jest juz go nawet do serwisu oddalem bo sily nie mam :buttrock: mam nadzieje ze oni cos wymysla.

Dzieki za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli membranka jest nieuszkodzona to tak. Jak uszkodzona (przepuszcza), to może tak być. Jak wykręcicie kranik, to zobaczycie siateczkę. I właśnie o tej siateczce miałem na myśli mówiąc o zapchaniu się. Szczególnie po niedokładnym czyszczeniu, bardzo szybko się zasyfia.

Albo tak jak Adam mówi, problemem jest odpowietrzanie baku.

Edytowane przez krzysiek8104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...