Skocz do zawartości

Jak ostrzec motocykliste przed policja


Rekomendowane odpowiedzi

a tak przy okazji mały ;) ale poniekąd w temacie ... czy ktoś z Was widział fotoradar ustawiony tak aby robił zdjęcia TYŁU pojazdu ? Bo ja jakoś nie przypomninam sobie, przynajmniej nie w Polsce.

Widzialem pare razy. Czesciej przenosny ustawiony tylem zeby kierowcy sie nie kapneli. Np u mnie w miescie tak bylo. Po jakis 100m od radaru widac bylo sznureczek samochodow oczekujacych na mandacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ktoś uprzejmy niedawno mrugnął w Fordzie Ka byłem bardzo mile zaskoczony. Ale szczerze to wirującego palca bym nie zobaczył ;) .

Swoją drogą to niektórzy kierowcy są zajebiści, wracam ostatnio z przejażdżki jadę sobie swoim tempem trochę powyżej dopuszczalnej - widzę patrol, przede mną jedzie gościu puchą, no nic jadę sobie dalej a gościu w samochodzie z 10m przed radiowozem j*b po hamulcach i mija ich 20 km/h. :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do smerfów na drodze to mrugnięcie długimi jest jednoznaczne i jak dla mnie wiadomo o co chodzi, dla pozdrowień mam zarezerwowaną lewą rękę.

Niestety nie jest to jednoznaczne :crossy:

 

W mojej RR'ce pali sie tylko jedna lampa, gdy jezdze na swiatlach mijania. Druga wlacza sie przy 'dlugich'.

Tak wiec bardzo czesto spotykam sie z 'mrugnieciem' w celu proby usmyslowienia mi, ze mam problem ze swiatlami :icon_razz:

 

W takich przypadkach staram sie obserwowac kolejne samochody - jesli 2-3 inne tez mrugna, to jest duza szansa, ze jednak stoja gdzies chlopcy radarowcy. ;)

 

p.s.

Nie jezdze na dlugich - nie przepadam za tym, bo wiem jak to (niestety) oslepia w lusterkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji mały :evil: ale poniekąd w temacie ... czy ktoś z Was widział fotoradar ustawiony tak aby robił zdjęcia TYŁU pojazdu ? Bo ja jakoś nie przypomninam sobie, przynajmniej nie w Polsce.

 

 

Widziałem i niestety nawet mam fote z takiego wynalazku (co prawda leciałem puszką) ale walneło mnie w dupe i jedyny plus tego, że nie było pkt jedynie mandacik bo nie wskazaliśmy prowadzącego.

Sytuacja miała miejsce w zeszłym roku, na wylocie ze Słupska - stażaki wiejskie mają tam taki wynalazek który z daleka wygląda jak smietnik :buttrock:

W tym roku juz z CB i ludzie ostrzegali sie dokładnie w taki sposób "stażaki stoją ze śmietnikiem" :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc umówmy się na krażący palec, bo to już dość popularne , też pare razy widziałem. A jak sygnalizujecie brak świateł, bo wiem że też jakiś gest do tego jest, bo na policje to zwykle sie mruga w puszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz powyżej 200km/h to ci suszarka niegroźna :) One wyłapują tylko do bodajże 201km potem głupieją. Jak robiono test Kawy 1,4 na zamkniętej autostradzie wydało się toto :P .

 

Zbycho... Nie! Urządzenia do pomiaru prędkości używane przez Policję nie mają w homologacji ograniczeń mierzonej prędkości. I mierzą prędkość nawet ponad 300 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdząc 2x szybciej niż dozwolone, a nawet i więcej to ja się pytam - gdzie niektórzy znajdują czas na czerpanie frajdy z jazdy?

Dla roznych motocyklistow rozne rzeczy sa przyjemne.

Ale jak jest ograniczenie do 40 a ktos jedzie 90 to tak samo znajduje przyjemnosc z jazdy jak Ty jadac tyle samo za miastem.

Co do podziwiania widokow, krajobrazow - mysle ze bez wzgledu na predkosc na motocyklu trzeba patrzyc gdzie sie jedzie bo rozgladanie jest niebezpieczne - krajoznawczo to najlepiej na postoju na wycieczkach rowerowych albo pieszych

 

Jasne... z sympatii :biggrin: daję głowę że chodziło o to że leciałeś na długich...

I juz nie masz glowy... nie raz sie to zdarzylo a dlugich nie mialem, poza tym to bylo w jasny dzien gdzie dlugie nie przeszkadzalyby w jezdzie.

 

Niestety nie jest to jednoznaczne :biggrin:

W mojej RR'ce pali sie tylko jedna lampa, gdy jezdze na swiatlach mijania. Druga wlacza sie przy 'dlugich'.

Tak wiec bardzo czesto spotykam sie z 'mrugnieciem' w celu proby usmyslowienia mi, ze mam problem ze swiatlami :cool:

W takich przypadkach staram sie obserwowac kolejne samochody - jesli 2-3 inne tez mrugna, to jest duza szansa, ze jednak stoja gdzies chlopcy radarowcy. :icon_mrgreen:

To by bylo dobre gdyby puszkarze nas czesciej ostrzegali, ale mnie kilka razy sie zdarzylo ze katamaran mrugnal dlugimi, jechalem wiele km i nik inny nie byl na tyle uprzejmy, coraz wieksze prawdopodobienstwo ze to z sympatii a tu okazuje sie ze w koncu za rogiem suszarka !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fotoradarów robiących zdjęcia z tyłu to niestety są takowe .Przynajmniej w Stalowej ,sztuk 2.Pozdrawiam.

A co do gestu ostrzegającego to tak jak napisali przedmówcy palec wskazujący do góry i zakreslenie kilku kółek (ręka obojętna) :icon_mrgreen:

Edytowane przez RAFAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wawce nawet kamery na skrzyzowaniach (te od kontroli ruchu i wylapywania nr rej pojazdow) zaczeli montowac tak ze obsrerwuja tyl pojazdu... ale to i tak moto sie nie tyczy bo zawsze mozesz odmowic wskazania kierowcy i grozi ci mandat kilka stow ale bez pkt karnych wiec luzik da sie przezyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to jednoznaczne :(

 

W mojej RR'ce pali sie tylko jedna lampa, gdy jezdze na swiatlach mijania. Druga wlacza sie przy 'dlugich'.

Tak wiec bardzo czesto spotykam sie z 'mrugnieciem' w celu proby usmyslowienia mi, ze mam problem ze swiatlami :(

 

W takich przypadkach staram sie obserwowac kolejne samochody - jesli 2-3 inne tez mrugna, to jest duza szansa, ze jednak stoja gdzies chlopcy radarowcy. :)

 

p.s.

Nie jezdze na dlugich - nie przepadam za tym, bo wiem jak to (niestety) oslepia w lusterkach.

...u mnie światła działają w ten sam sposób i jeśli się gdziś spieszę :) to dla własnego bezpieczeństwa, szczególnie w słoneczne dni jadę na długich :) ...jeżdżąc w dzień na światłach mijania, często spotykam się z sytuacją wymuszenia pierwszeństwa przez puszki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...