Skocz do zawartości

Zmiany w Prawie Jazdy Na Motocykl-help!


WilkONY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taaaa, argument bardzo przekonujący.

no np.jesli kogos fascynuje turystyka motocyklowa i jest rosly to potrzebuje duzego moto dajmy na to np,cbr 1000,taki kolo laduje siebie,plecaczek i kupe bagazy bo jedzie gdzies daleko.i powiedz mi ze cbr ktora wazy powyzej 250 kilo plus ten zestaw(on ona bagarz)wystarczy do dalekich podrozy z moca 25kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To przepis po to żeby młodzik nie wyjechał odrazu hayabusą i nie wbił się w ścianę, a to chyba ważne ,żeby nie było tragedii na drogach.

 

A czy myślisz że np zdławionym do przepisowych 25 KW GS , GPZ czy innym nie da się wbić w ścianę , czołówkę z tirem itp ????? . To nie sprzęt robi wypadki tylko człowiek i tego powinno sie uczyć na kursie a nie TYLKO jak zdać egzamin (a 95% kursów tego tylko uczy )

Poza tym po co wprowadzać kolejny przepis którego egzekwowanie będzie w większości przypadków niemożliwe a wprowadza się je tylko żeby pokazać że coś się robi w kierunku poprawy bezpieczeństwa . A co z ludźmi którzy zdali prawko a pierwsze moto kupili za np 5 lat ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że nie wystarczy, ale jak mi nie wystarcza pensja o mam sobie dodrukować?

 

To przepis po to żeby młodzik nie wyjechał odrazu hayabusą i nie wbił się w ścianę, a to chyba ważne ,żeby nie było tragedii na drogach.

 

mlodzik ktory nie ma mozgu to sie wska w o sciane rozwali,zabic sie mozna na komarku,a sa ludzie w wieku 20 lat ktorzy wiedza jak jezdzic i chca np tak jak napisalem uprawiac daleka turystyke,ale wiadomo zdania beda podzielone,ale jak dla mnie to ten przepis za duzo nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he od kiedy kurs ma jakiekolwiek podstawy prawne. I owszem prawo nie dziala wstecz. Wejdzie przepis i zaden kurs Ci nie pomoze bo data zdania panstwowego egzaminu bedzie sie liczyc.

 

ja np specjalnie zacząłem kurs na kat "C" w odpowiednim terminie żeby załapać się jeszcze na 20h jazd zamiast 30stu

to samo było jak miały się zmienić zasady odnośnie wieku kandydatów na kierowców, siedemnastolatkiwe rzucili się na raz, rozpoczynająć kurs na starych zasadach załapali się wcześniej na prawko

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz widze kontrole na drogach

 

Policjant Marian: Józeeeek....co to za motocykl?

Policjant Józek: Nie wiem Marian...podaj mi ten najnowszy katalog

Policjant Marian: Z katalogu wynika że....zaraz Józek zatrzymaj go! ten motocykl ma moc wieksza niz 25kW ;)

 

Policjant Józek: No ku.....a mowiłem...trzeba sie nauczyć tych danych na pamięć ;)

 

Ale przepis sprawdza sie w Niemczech i innych krajach UE wiec chyba to dobry ruch :D

Edytowane przez Pozytywnie Zakrecony Wariat

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram sie w pazdzierniku na prawko na kat. A i B, a w styczniu koncze 18lat, i mam nadzieje ze sie zalapie jeszcze na stare przepisy.

 

Bo ja juz chce miec w koncu wlasny motor :D :P :) :D

Już sie niezłapiesz ponieważ jest nowe rozpożądzenie że od 25 lat można mieć prawojazdy A tak czytałem :) ale kategorie B sobie wyrobisz a ja jeździłem przez dwa lata yamaha tdr 250 i musiałem zwiewać przed policją a sprawa tego który sie wbije w ściane jest prosta albo umie jeździć albo nie a teras mam tdr 50 bo niemam zamiaru uciekać to sprawa rozumu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponczo!!! Gdzie tak czytales???? Podaj link do tej strony;>;>, bo cso nie chce mi sie wierzyc,ze A jest od 25lat . Ja tyle nie wytrzymam, bez moto.

ja mam totalną załame na tym punkcie zaras poszukam tego linka a mie to tak wkur****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...