Skocz do zawartości

przepisy - kilka pytań


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od kilku lat jeżdżę po polnych drogach, i za każdym razem uciekałem przed policją, brak prawa jazdy, a moto było to cross z silnikiem mz :icon_mrgreen:

I tu moje pytania, czy Wy bez problemu jeździcie offroad, czy policja Was też się czepia? Wystarczy że odpale moto na podwórku to po 10 minutach policja patroluje polne drogi i lasy ;) (sąsiedzi dzwonią). Teraz mam kmxa, prawo jazdy, wszystko jest ok ale chcę zdjąć kierunkowskazy. Na przeglądzie powiedzieli mi że podczas kontroli przez psy to nie przejdzie i mandacik czy coś :/ a dogadać się z nimi nie można (policją), więc... płakać..

i tu mam pytanie - czy rzeczywiście kierunki są potrzebne na offroad? czy te dziady na przeglądzie coś pier***? i czy naprawde na polne drogi trzeba mieć papiery? bo chętnie kupiłbym coś dużo większego i w 4t a tak to jestem skazany na 125, które jest już dużo za słabe dla mnie. rejestracja 250/125 nie przejdzie bo nawet głowkę ramy mi sprawdzali czy rzeczywiście mam 125.

Zakładam ten temat bo nikt tutaj nie pisał na temat policji i bezdroży a gryzie mnie to niesamowicie..

Edytowane przez slzet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zatrzymali jak miałem moto z fabryki, bez sprzętu homologowanego , sprawdzili PJ, OC i zaczęli coś nawijać że bez tablicy nie wolno (do pleców chyba sobie przykręcę ;)) , nic mi nie wręczyli :)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tablicę przeboleję ale kierunki mnie bolą.. najbardziej podczas gleby :/ nic z nimi się nie dzieje ale z tyłu metalowe uchwyty się wyginają i z przodu cały szkielet trzymający sygnał, lampe, owiewke itd.. zależy jak upadne ale..

dziwne z kierunkami bo np wsk jest 125 nie musi mieć kierunków :/

 

i czy macie problemy z policją?

mi najbardziej szkoda dzieciaków które jeżdżą na komarach, wskach itd. oczywiście bez papierów, ale skoro ich rodziny są biedne to nie stać ich na lepsze, nieraz im dam paliwo jak widze że pchają, bo akurat te kilka zł mnie nie oszpeci a im pomoże, jak na razie nie słyszałem o mandacie u nich, ale gdy ich złapią to szkoda :) i zawsze lepiej tankować paliwo niż alko pod sklepem bo wszystko co zarobią/dostaną tkają w te wehikuły a nie w niewiadomo co.. smutne.

Edytowane przez slzet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam lusterek i już 3 razy mnie kontrolowali - nie przyczepili się.

 

Kierunkowskazy mam "giętkie" - tylko raz zdarzyło mi się złamać... w garażu przy parkowaniu moto zachaczyłem o ścianę :|

 

Ja podobnie, tylko że przy wyprowadzaniu pukneło o furtkę :icon_evil: a zaliczyły już tyle gleb i ślizgów :biggrin: ale skoro można jeździć bez kierunków to zdejmuje a tego dziadyge z przeglądu pozdrowie środkowym palcem :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze mozna jezdzic bez kierunkow, nie ma takiego przepisu ze musza byc, jest tylko tak ze jak sa to musza dzialac (jak masz a nie dzialaja to Ci zabiora dowod, a jak nie masz to nie masz;) nawet jak robisz prawko to na 8ce wystawiasz rece a nie wlaczasz kierunki

a lusterko tylko lewe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierunki to raczej przydatna sprawa jak sie smiga w ruchu ulicznym. NIestety u mnie sie wytrzęsają żarówki z tyłu i nie ma szans aby to działało. A z przodu działają, ale juz nie takie to wazne.

O ile w WSK dawać kierunki ręką to nie problem bo nie ma ona powera i i tak nie wyrwie, to w szybszym moto podawac kierunkowaskaz ręką i trzymać gaz drugą to ciezko. A jak dawac prawą ręką kierunek kiedy puscisz gaz to moto staje jak wryty:)

 

Najogolniej to poki co ogladam sie mocno przez ramie i bez kierunków. czasami daje reke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunki powinny być jeżeli moto takie posiada fabrycznie. Ale generalnie nikt się nie czepia gdy w enduraku ich nie ma :-).

Lustro lewe jest obowiązkowe z jednym tylko wyjątkiem, tym wyjątkiem jest używanie kasku homologowanego z lustrem wstecznym, są takie ... pełen bajer !!!

Na motocyklu 4T przy wskazywaniu skrętu w prawo należy lewą ręką wysprzęglić silnik ... gdzie Wy na kurs chodziliście ??!

hehe ... ja nie mam i nigdy nie miałem Prawa Jazdy :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...