Skocz do zawartości

mz250 - Jakie gumy wybrać?


Bacher
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Chce zmienić gumy w motocyklu i zależy mi na tym, żeby dobrze trzymały w złożeniach. Potrzebuję 2.75-18 i 3.5-18, dlatego wybór mam dość mocno ograniczony. Przy moim skromnym budżecie wybrałem 3 opcje, które odpowiadają mi cenowo i zdają się zapewniać najlepszą przyczepność na suchym asfalcie. Jednak nie miałem nigdy doczynienia z tymi gumami, więc proszę o radę i pomoc w wyborze.

 

- METZELER ME 22 (obie ~220zł)

- CONTINENTAL ContiCity (obie ~250zł)

- PIRELLI MT 65 F/R i PIRELLI MT 65 na tył (obie ~290zł)

 

Miał ktoś doczynienia z tymi oponami? Co wg was sprawdzi się najlepiej?

 

Pozdrowienia Bacher

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze... niewiem kto w Mz układał grubosci tych opon ale! 2,75 to sobie mozesz załozyć do roweru;] Mz jexdzi natym jak kaleka poprostu jest za cienka w MZ;] Proponował bym 3,00 ani za gruba ani za cienka.

Tylna grubosc opony jest juz w porzadku;]

 

Jeździłem na metzeler i powiem ci ze jakos opona do mnie nie przemawia, chociaz słyszałem duzo pochwalnych opini:/

 

Continentala kumpel miał w Jawie przyznam ze oponka bardzo dobrze trzymała i przez 3 lata niebo z nia zadnych problemów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eździłem na metzeler i powiem ci ze jakos opona do mnie nie przemawia
Ja tam jestem za Metzelerem, miałem parę opon tej marki i każdą sobie baaardzo chwaliłem.

Oto sens forum.

Od siebie mogę napisać - mam Metzelera (ednuro4), na którego narzekam podczas deszczu, natomiast zamówiłem Metzelera (Tourance) bo wszyscy są z niej zadowoleni.

 

A ja Ci powiem tak: każda NOWA opona będzie dla Ciebie dobra. Wszystko rozbija się o przeznaczenie danej opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupowałem w rozmiarze 3,5 i 3,0 x 18'' nowe Heidenauy, moze to jakaś opcja? Jak na razie mają włoski więc ostro ich nie testowałem ale wydaje mi się że będą ok...

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Najbardziaj ruszyła mnie kwestia rozmiaru przedniej gumy, bo jeśli to ma być 3.00-18 to znacząco zmieniają się ceny opon (zwłaszcza firmy Metzeler). Pirelli odpada, bo nie ma potrzebnego rozmiaru, więc pozostaje tak...

 

- METZELER ME 22 (obie ~300zł)

- CONTINENTAL ContiCity (obie ~260zł)

 

Tyle kasy mogę wpakować w gumy, więc te 40zł różnicy nie jest tutaj ważne. Zależy mi zwłaszcza na tym, żeby opony dobrze trzymały w mocnych złożeniach, bo chodź pójdą do demoluda to on też sporo może :icon_biggrin:

 

Jeżdził ktoś z was na oponach Metzeler ME 22?

Edytowane przez Bacher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mi powiedz jak często na Saharze napotykasz na mokry asfalt?

Nie napotykam. Dodam, że opona ta na piachu zachowywała się niezbyt dobrze, więc myśle, ze nazwa opony nie sugerowała gdzie powinna być ona użytkowana. Bieżnik był szosowo-terenowy, do kostki było mu dalekooo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby złozyć MZ głeboko to trzeba zrobić cos wiecej niz kupno nowych opon;]

 

Brałbym te tańsze bo sam zakupiłem heidenau i powiem ci ze niewykorzystuje tej opony w 100% moze w jakiś 80-90.

 

Jak narazie udało mi przytrzeć podnózkiem w zakrecie. Było naprawde duzo strachu;)

 

 

Przedewszystkim musisz sprawe zawieszeń rozwiazać musza być jak z fabryki! 0 wyciekó nie potrzebnych luzów, odpowiednie twardosci.

 

2 powazna sprawa to koła centryczne najlepiej wyważone.

 

 

 

 

ja u siebie zmieniałem całkowicie nastawy obu zawieszeń, lekko zmieniłem połozenie środka ciezkosci itp;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...