Skocz do zawartości

Pojemność 400ccm


Rekomendowane odpowiedzi

chyba ze wg Ciebie to oznacza zdławioną "1000" gratuluje bystrosci

Dziekuje, ale juz milcz.

 

i żeby nam się dzieci nie czepiały rakiet... :)

 

to SĄ motocykle o pojemności 400ccm, bliźniacze modele (o tych samych nazwach) do tych oferowanych w europie i stanach; na dokładkę właśnie u japsów popularne ze względów ubezpieczeniowych/ podatkowych. przepisy kierunkują ludzi na taką pojemność: powyżej niej rośnie stawka ubezpieczeniowa lub podatkowa, więc jeśli komuś motocykl ma służyć do jazdy, a nie do podkręcania ego, to na taki się decyduje

nie da się z nich "zdjąć blokady", bo żadnej nie ma :biggrin:

 

problem z takimi maszynami u nas polega na tym, że praktycznie nie ma ich w oficjalnej sieci dystrybucji, a tylko z importu prywatnego. nie wiem, jak z częściami: ktoś się wypowiadał, że żaden problem (i tak do większości motocykli trzeba na coś bardziej skomplikowanego niż filtr czekać kilka tyg)

 

inna sprawa, że u nas każdy chce mieć przynajmniej "litra", więc nie rokuję im żadnych szans na rynku. a zmiana przepisów ubezpieczeniowych..? no cóż, można nagminnie u nas 125ccm rejestrować na 50, to i 600 (i większe) w przypadku takich restrykcji dałoby się rejestrować na 400ccm... :biggrin:

jsz

Dalbym sobie glowe uciac, ze to jest tak, jak na zasadzie FZ6 i FZ6 S2. No coz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle na poczatek najczesciej polecane sa, jak napewno wszyscy wiedza, gs-y itd. dlatego zainteresowal mnie temat 400-tek, ktore maja opinie "narwanych" i "typowych na tor", wiec mniejsza pojemosc wcale nie oznacza w takim razie lepszego motocykla na start?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie bardzo podoba bandit 400,kumpel mial i poltora sezonu(wraz z zima)przelatal bezawaryjnie(a moto ostro dostawalo po manecie) i ten dzwiek-litry siadaja :banghead:

 

zastanawia mnie jak by taki bandit 400 wypadl w porownaniu z gpz 500,kiedys kumpel mial okazje przejechac sie obydwoma i stwierdzil ze bandit lepsze kopytko ma

Edytowane przez sylikat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z sylikatem , mały bandziorek fajny , Honda CB-1 (400ccm) też , kręci sie to to , że aż miło , wiec może kate rozglądniesz sie za małym , ostrym nakedem... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mzona strikte patrzec tylko na pojemnosc przy wyborze pierwszego moto,

500ccm a 500ccm to nie to samo, porownajcie sobie np. gs'a z Bimota Vdue 500 :buttrock: na pierwsze moto mzoe byc i nawet 800 tylko pytanie co to bedzie za sprzet, ja np polecil bym kazdemu poczatkujacemu enduraka typu singiel 650:) szukaj przedewszystkim czegos co ci sie podoba, ma ok 50-60KM i takiego zeby ci sie jak njlatwiej prowadzilo :biggrin: jesli masz juz podstawowa szkole(nie mowie o skuterze kolegi/kolezanki) sam kiedys zastanawialme sie nad bandziorem 400 :buttrock: fajny a wyglada jak 600:P

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale macie tematy jak 400cc dla mnie co prawda taka pojemnosc by wystarczyła

ale te motory w zadnym stopniu nie są ładne nie przypominaja motorów sportowych

są stare i problemy z częsciami a pozaty 600cc i 1000cc ma w sobie to cos:):buttrock:

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale macie tematy jak 400cc dla mnie co prawda taka pojemnosc by wystarczyła

ale te motory w zadnym stopniu nie są ładne nie przypominaja motorów sportowych

są stare i problemy z częsciami a pozaty 600cc i 1000cc ma w sobie to cos:):icon_twisted:

pozdrawiam wszystkich

 

szatana?:icon_twisted:

 

to posac tylek na taka bimote 500 i zoabczysz co ma:) tylko uwazaj bo to co ma gryzie:P

Edytowane przez YAGO

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale macie tematy jak 400cc dla mnie co prawda taka pojemnosc by wystarczyła

ale te motory w zadnym stopniu nie są ładne nie przypominaja motorów sportowych

są stare i problemy z częsciami a pozaty 600cc i 1000cc ma w sobie to cos:):biggrin:

pozdrawiam wszystkich

 

hehe to ty chyba nie widzialeś ZX4R ......

wogle 600 i 1000 mają to coś pisze koleś który ma 50cc ..... i weź takiego słuchaj.

 

400 to bardzo fajna pojemność, szkoda ze w europie tak małopopularna.....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale macie tematy jak 400cc dla mnie co prawda taka pojemnosc by wystarczyła

ale te motory w zadnym stopniu nie są ładne nie przypominaja motorów sportowych

są stare i problemy z częsciami a pozaty 600cc i 1000cc ma w sobie to cos:):notworthy:

pozdrawiam wszystkich

 

 

hahahaaha.... no to żeś strzelil jak stara guma z gaci.No nie moge! Problemy z częsciami są, przyznaje.

Ale nie są ladne?? ZXR jest tak stylizowany ze 91r. kazdy mogl tylko pomazyc. Teraz jeszcze wielu osobom sie podoba. Nie są sportowe? hm zawieszenie regulowane upside-down,hamulce przod 310mm x2 tył240.

Opony szerokie o sportowym profilu Przednia opona 120/70/17 i tylna 160/60-17.

 

Wielu w tym roku takim zestawieniu moglo jedynie pomazyc. Kawa wtedy bila tymi rozwiazaniami wiekszosc maszyn.

 

oto przyklad z scigacz.pl

 

,, ....Dla porównania wystarczy przypomnieć, iż aluminiową ramę z aluminiowym wahaczem Honda CBR600F, lider w wyższej o jeden szczebel klasie, otrzyma dopiero 10 lat później (!)..... ,,

 

 

to chyba mowi wszystko.

 

Pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolega Vteranos'em przeciez 400-tki wygladaja jak wiekszosc swoich wiekszych kolegów,

ja mam gsxr 400 i wygladem przypomina Gsxr 600, 750, i 1000 te stare olejaki,

rama ma taki sam ksztalt, no wszystko wygladem jest podobne.

A zxr400 przeciez tez jest podobny do np: zxr 600 a nawet 900....

Takze o wygladzie nie ma co dyskutowac... wiadomo jest mniejszy itp...

 

 

Ale z pewnoscia moge polecic 400-tki ze wzgledu na osiagi wyglad itp...

a tym bardziej dla kogos kto zaczyna przygode z moto... a fakt ze jest malo czesci jest niepodwazalny niepowiem...

 

POZDRO

 

P.S. DZIEKI PIXEL ZA TAKA OCENE MOJEGO MOTO!! :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...