Skocz do zawartości

Moto dożo pali


jajewa777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam wiellllllllki problem a mianowicie mój pierdzipierd dużo pali :) wyszło mi 5 litrów na 30 KM a jako ze zaciemniłem rodzicom :flesje: ze pali 3 litry muszę szybko rozwiązać ten problem (inaczej nie dawali by mi na benzynę było by im było szkoda ;) tak działa podświadomość, chyba :) mniejsza o to :) )

 

Morzę to być wina filtra powietrza, bo mam rozwalony ?

 

Z góry dzięki za pomoc :) To bardzo ważne :icon_mrgreen:

Edytowane przez jajewa777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary zrobiles dwa bledy ale za to tak zajebiste ze sie az tego czytac nie chce :/

 

 

A Ty ,,stary,, zamiast pierdo*** bez celu pomogl bys koledze! A jak Ci sie czytac nie chce to poprostu niego nie rob :D :icon_mrgreen: .

 

POzdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VEteranos jak juz go opierdoliles to mogles mu chociaz odpowiedziec na pytanie.ten filt powietrza bym zrobilobnizyl iglice.wogole ganzik i cylek masz seryjny??zobacz jaki masz rozmiar dyszy glownej i napisz.rozmiar wybity jest na dyszy.moliwe tez ze masz cos z kranikiem podcisnieniowym i daje caly czas benzyne w ganzik wtedy tak sie dizeje.;]jest takie spalanie.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOże też być zły poziom paliwa komorzepływakowej bo to on reguluje ilośc paliwa w całym zakresie obrotów.

 

Zatem zdejmujesz gaźniora bierzesz do domciu tam go rozbierasz, czyścisz, ustawiasz zgodnie z serwisuwką poziom paliwa, ilglice, sprawdzasz dysze czy są takie jak trzeba i jak się wszystko zgadza składasz i sprawdzasz na moto ;)

 

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tam super mechanikiem ale sprawdź ustawienia gaźnika z instrukcją.

 

Problem jest w tym ze nie mam żadnej instrukcji :) gdy kupiłem moto jedyne co do niego dostałem do

2 tarczki sprzęgła. Gaźnik jest ustawiony tak ze chodzi na wolnych obrotach więc chyba dobrze, gdy przekręcę śrubką troszkę w prawo albo w lewo obrazu gaśnie i nie che chodzić (na wolnych)

 

ja bym sprawdził czy nie masz jakiegoś wycieku, ustawienie gaźnika

 

Wycieku raczej nie ma, chodzi o to ze benzyna wycieka ? jeśli tak to ja czegoś takiego nie zauważyłem :)

 

VEteranos jak juz go opierdoliles to mogles mu chociaz odpowiedziec na pytanie.ten filt powietrza bym zrobilobnizyl iglice.wogole ganzik i cylek masz seryjny??zobacz jaki masz rozmiar dyszy glownej i napisz.rozmiar wybity jest na dyszy.moliwe tez ze masz cos z kranikiem podcisnieniowym i daje caly czas benzyne w ganzik wtedy tak sie dizeje.;]jest takie spalanie.pzdr

 

Gaźnik z tego co wiem seryjny 19 min i cylek też.

 

Może tłoczek ssania sie w gazniku zaciął? moto reaguje jak poruszasz ssaniem?

 

To może być przyczyna, moto reaguje lecz ta cala konstrukcja którą zrobił poprzedni właściciel (chyba) jest dość dziwna, polega to na tym ze z pen ceza tuż nad gaźnikiem wystaje linka którą sie pociąga no i wtedy działa, czy tak jest seryjnie ?

 

MOże też być zły poziom paliwa komorzepływakowej bo to on reguluje ilośc paliwa w całym zakresie obrotów.

 

Zatem zdejmujesz gaźniora bierzesz do domciu tam go rozbierasz, czyścisz, ustawiasz zgodnie z serwisuwką poziom paliwa, ilglice, sprawdzasz dysze czy są takie jak trzeba i jak się wszystko zgadza składasz i sprawdzasz na moto :)

 

powodzenia :)

 

A jaki powinien być poziom paliwa ? i jak go sie ustawia, nie znam się na tych sprawach :)

 

gdybym znal odpowiedź to bym mu napisał ale nie chce go wprowadzać w błąd bo chlopak wszystko rozbierze a i tak problemu nie rozwiąże

 

A skąd wiesz ? pesymista :eek:

 

Wielkie dzięki za odp. pozdro :)

Edytowane przez jajewa777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój Hm 80 palił 8 to wydawało mi sie że dużo za duzo:P wiec w 50-tce powinien być gaźnik 14 lub 16 mm, 19 jest za duży.

to nie jest gaxnik podcisnieniowy tylko zwykły:)

ja na twoim miejscu bym oddał ten gaźnik na złom, jeśli jakis magik dołozył swoje 3 grosze:) i zamienił na serie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co jest u ciebie:) nei wiem ile hm cre ma gaźnik twoja czy 16 czy 19mm ale ja miałem tak w sendzie tylko ja mam gaźnik 14mm, raz przejchałem sie na stacje zatankowąłem do pełna przejchałem sie kawałek pojechałem do kumpla i patrze rezerwe miałem, nie wierzyłem sobie normalnie że rezerwa sie żwieci otwieram bak a tam pusto :buttrock: 7l na 70km :D mi spadł ten zygierek z iglicy:) i paliwo mi ciągnąl maxymalnie ile sie da i go nie przepalał :lalag: może i u ciebie to samo jest :smile: luknij sobie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubka jest od jałowych obrotów i nie masz co jej ruszać.

 

Generalnie proponuje pogrzebać po necie za serwisówką do twojego motorka tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje serwisowe do swojego motorka ;)

 

(poziom paliwa w komorze ustawia się biorąc gaźnik w rękę, ustawiając go do góry komora pływakową (oczywiście masz już zdjęty zbiorniczek i widzisz cały pływak w pełnej okazałości :bigrazz:) teraz mierzysz wysokość pływaka w stosunku do krawędzi komory pływakowej suwmiarką.. odpowiednia wartość jest podana w serwisówce i nie podam Ci jej ponieważ jej nie znam :biggrin: tego musisz sam poszukać. jeżeli wartość ta jest zła należy podgiąć blaszkę która zamyka zaworek iglicowy :biggrin: )

 

Pozdrawiam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zapytanie, dziś regulowałem sobie gaźnik w motorku ;)

No i patrze a tam coś takiego złotego jak by dysza w jawce :notworthy: myślę sobie przeczyszczę nie zaszkodzi

Odkręciłem okazało sie ze to nie dysza bo nie posiada żadnego otworu, jest to jak by patyczek zakończony cieńszym patyczkiem, na około sprężynka myślę sobie pewnie to jest regulacja dojścia powietrza a więc nie dokręciłem do końca (wcześniej było dokręcone ) po tym zabiegu moto lepiej jeździ i inaczej jak by chodzi nie umiem tego wytłumaczyć :flesje:

Dlatego takie zapytanie

 

1. Czy mam rację myśląc ze to jest regulacją dojścia powietrza do gaźnika ?

2. Czy moto może przez to więcej palić ?, czy mój problem został rozwiązany ? (nie miałem czasu sprawdzić, i tak sie benzyna skończyła :buttrock: )

 

Załączam fotki gaźnika :crossy:

 

http://www.wrzuta.pl/obraz/fkx2ffrRnI/dsc00770

 

Z góry dzięki za odp.

Za ewentualne błędy ortograficzne i te inne przepraszam. :crossy:

Pozdrawiam :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta śrubka to raczej wygląda na regulacje obrótów jałowych- jest centralnie nad linką gazu??

 

 

jeśli była wkręcona do końca to czas sprawdzić kompresje bo zazwyczaj jak jest mała kompresja to moto potrzebuje dużo wahy...

 

 

 

heh spojrzałęm na foto i napisałem o tej srbrej śrubce-tak wynika z foto-chodzi o tą większa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...