Skocz do zawartości

Bandit gaśnie przy wrzuceniu na bieg


toowdie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Motocykl odpala ładnie i chodzi równo. Po wrzuceniu na bieg gaśnie. Parę dni temu miałem tak i doszedłem że to czujnik podnóżka jest uszkodzony. Po zmostkowaniu obu kabelków wszystko chodziło cacy - przez 4 dni. Dzisiaj pojechałem do wrocka, zsiadłem z moto, a jak chciałem ponownie ruszyć to zgasł. Nauczony poprzednimi doświadczeniami sprawdziłem ten czujnik, ale zmostkowany dobrze. Przy klamce sprzęgła również jest ok. Co może być przyczyną? Jak ją wyeliminować? Względnie czy można to zrobić w warunkach polowych?

Chodzi mi żeby tylko dojechać do domu (70 km), bo później i tak zrobię pełen przegląd instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tylko po zmostkowaniu (na odłączonym czujniku od stopki) jest tak samo, i nie mam pojęcia co dalej mam z tym fantem zrobić. Ew. jak ominąć czujnik od luzu, żebym mógł tylko do domu wrócić

 

Gdzieś przy dzwigni zmiany biegów będzie kabelek , który jest odpowiedzialny za wyświetlanie luzu.. trzeba go podpiąć do masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od strony sprzęgła jest żółty i niebieski (w jednej kostce) oraz zielony (poprowadzony osobno). Gdy rozpinam kostkę z żółtym i niebieskim to tracę iskre (mostkowanie nic nie daje). Z kolei zielony wydaje się być bez znaczenia czy odłączony czy nie. W tym momencie zależy mi żeby tylko do domu dojechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, moto już w garażu. Powiedz mi jeszcze do czego jest ta mała kosteczka przy przekaźniku do zapłonu? Doszedłem do tego że jeden jest od kontrolki luzu, drugi idzie do zapłonu a trzeci nie wiem. Kosteczka była stopiona i jedyne co było w środku to trzy piny i nie wiem czy były zmostkowane czy może coś jeszcze tam było. Niestety nie dysponuję schematem elektryki do Bandita, wiec działam na oślep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, w mądrej serwisówce wyczytałem że to dioda jest. Wiec teraz pytanie co to za dioda dokładnie? bo tego już serwisówka nie mówi. Mostkowanie nic nie daje. Jeśli będe znał jakieś oznaczenie to może uda mi się dopasować jakąś nową. Ewentualnie: ile kosztuje nowa dioda w Suzuki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...