Skocz do zawartości

Nierówny łańcuch ? GS400


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

problem - Suzuki GS 400. Łancuch miał "zmienny naciąg" od bardzo napiętego, do luźnego. Wyrok - coś się zwaliło z nim, trzeba wymienić. Założyliśmy nowy (ale uzywany) i ... jest to samo.

 

Powiecie - zębatki krzywe, ale ... Napięcie następuje dokładnie do pełen obrót łańcucha czyli 2,25 obrotu tylnej zębatki i 6,5 przedniej. Nie wskazuje tp zatem na krzywizne zębatek, bo byłaby inna częstotliwość. Zaznaczyłem miejsce i dokładnie się ono powtarza. jednocześnie, tylna zębatka jest zawsze w innym położeniu. K**wa co to ? Ma ktoś jakieś pomysły ? Czyżbyśmy utrafili na identyczny, krzywo wyciągnięty łańcuch ? Na zębatkach nie widać bicia, w każdym razie takiego, które by mogło spowodować takie problemy. Dodam jeszcze, że jak się patrzy na łańcuch z góry i kręci kołem wydaje się być krzywy, to znaczy wije sie jak wąż na boki !!! Tak jakby byłróżnie poukładany na poszcególnych nitach (zewnętrznych i od strony koła ) HELP, bo zastanawiam się nad zmiana zawodu, na coś prostrzego.

 

POzdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebatka aftermarket krzywo przykrecona do piasty. Orginalne zebatki Suzuki sa centrowane na piascie, a niedbale wykonane podrobki trzymaja sie tylko na srubach i trzeba je dopiero wycentrowac podczas przykrecania, by nie powodowaly efektu za krotkiego / dlugiego lancucha na jakims jego odcinku.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ja miałem taki sam problem w moim GS-ie. Łańcuch bardziej wyciągnął się w jednym miejscu i ciężko było go optymalnie ustawić. Z racji tego że skończyła się jego żywotność została wymieniony na nowy (IRIS) i problem zniknął. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu - Iris. Tego tez szybko bedziesz musial wymienic.

 

 

Adam M.

 

Adam takie są polskie realia. Kupuję to na co mnie stać (a właściwie na co stać moich rodziców). No jasne mógłbym kupić RK ale po co! Zapłacę prawie 2 razy więcej przejadę może też niecałe 2 razy więcej. Na to samo wychodzi. Lepiej wymieniać częściej bo odrazu jest jakieś zajęcie :P Z resztą RK też nie gwarantuje że będzie się równomiernie wyciągał. Widziałem już ine jeden taki przypadek. Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iris to nie lancuch, ale guma od majtek. Poza tym co to za tekst `na co stac moich rodzicow`??? Czy to znaczy ze oni finansuja twoja zabawke?

Moze jestem niedzisiejszy, ale uwazam ze takie rzeczy jak wlasne kola powinny byc finansowane przez uzytkowika, a nie przez jego rodzicow. Moze byc jakis krotki okres przejsciowy, ale to musi sie szybko skonczyc - gdy ty jezdzisz a rodzice placa, to nikt z tego rozwiazania na dluzsza mete nie bedzie zadowolony.

Wracajac do lancucha to dobry lancuch wlasciwie obslugiwany przejedzie 4x wiecej niz tani noname. Czy pamietasz powiedzenie ze biednych nie stac na kupowanie tanich rzeczy?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - piszecie zębatka, ale dlaczego nie nierówny naciąg nie ma żadnego wpływu z ustawieniem zębatek (bo zawsze jest to w innym miejscu) a dokładnie się powtarza zaznaczone miejsce na łańcuchu ?

 

Jak dla mnie łańcuch jest do kitu, żębatki pewnie też, ale to nie one powodują takie problemy. Spróbuję poluzować tylną zębatkę i zobaczymy co się stanie.

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dla mnie łańcuch jest do kitu' date=' żębatki pewnie też, ale to nie one powodują takie problemy. Spróbuję poluzować tylną zębatkę i zobaczymy co się stanie.

 

Pozdro, Paweł[/quote']

 

*** No wlasnie to musisz zrobic - poluzowac zebatke na srubach i ustawic ja jak najbardziej centrycznie z nowym lancuchem.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł!

Miałem ten sam problem i pomogła dopiero wymana całego zestawu napędowego. Zębatki są akurat tanie, a jak planujesz przejechać tym moto więcej kilometrów (tzn. ok 20000 km) to warto od razu zainwestować w lepszy łańcuch np. RK . Ja będziesz tak jeździł to może i tak rozwalić zębatki, ślizgacz, nie mówiąc o efektach dźwiękowych (tak było w moim przypadku).

Pozdro

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzio' date=' ja bym zmienił cały zestaw, ale to moto Samsona, który chwilowo nie dysponuje budżetem koniecznym na wymianę całego zestawu, ale chyba nie ma wyjścia.

 

Pozdro, Paweł[/quote']

 

Tez tak sadze. Czekam caly czas na wyplate, i chyba sie k*wa nie doczekam :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...