Skocz do zawartości

Co najlepiej kupić do 10 000 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki kupić motocykl do ok. 10 000zł

Zastanawiam się nad SUZUKI GS500E, YAMAHA XJ600S, albo KAWASAKI ER-5

 

Proszę o jakieś rady, doradźcie coś.

 

Ja na www.mobile.de znalazłem fajnego GS-a z Niemiec za 1800 Euro (ale jeszcze trzeba dodać VAT+22%).

 

A co w ogóle myslicie o sprowadzaniu moto z Unii Europejskiej - czy to się opłaca (bo np. rejestracja kosztuje wtedy ok. 1000zł)

sygnatura_barthazz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie za taka kase to cbr1000f sc24

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad1f napisał:  

jak dla mnie za taka kase to cbr1000f sc24  

 

 

Tak od razu CBR-a to raczej nie, może później.

 

dlaczego?przecież pięćsetki które wymieniłeś i tak lecą te 170km/h

a jak ktoś słusznie już zauważył szybkimi motocyklami można jeździć także wolno :D

a z tego co wiem 1000czka hondy jest w miarę dobrym i trwałym moto

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad1f napisał:  

jak dla mnie za taka kase to cbr1000f sc24  

 

 

Tak od razu CBR-a to raczej nie, może później.

 

dlaczego?przecież pięćsetki które wymieniłeś i tak lecą te 170km/h

a jak ktoś słusznie już zauważył szybkimi motocyklami można jeździć także wolno :D

a z tego co wiem 1000czka hondy jest w miarę dobrym i trwałym moto

 

Konrad prędkość to nie wszystko. Tu chodzi jeszcze o wagę. Jak to ma być 1 moto to prowadzenie takiej tysiączki (chodzi mi o pchanie) może już sprawiać problem. Osiągi też są zupełnie inne.

CO do tych modeli to wszystkie są dobre. Ja na twoim miejscu poszukał bym czegoś do 8 tys. a za resztę kupił bym sobie jakiś w miare pożądny ubiór żeby później nie stękać na starość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kupić motocykl do ok. 10 000zł

Zastanawiam się nad SUZUKI GS500E, YAMAHA XJ600S, albo KAWASAKI ER-5

 

Proszę o jakieś rady, doradźcie coś.

 

Ja na www.mobile.de znalazłem fajnego GS-a z Niemiec za 1800 Euro (ale jeszcze  trzeba dodać VAT+22%).

 

A co w ogóle myslicie o sprowadzaniu moto z Unii Europejskiej - czy to się opłaca (bo np. rejestracja kosztuje wtedy ok. 1000zł)

 

Jak na poczatek to kazdy z tych sprzetó bedzie dobry - i wydaje mi sie ze wszytskie maja podobne parametry - GS jest najmniejszy z nich wszystkich i jak jestes wysoki to lepiej wybierz XJ - moim zdaniem z tych 3 jest najlepsza pod kazdym wzgledem - zastanów sie tez nad banditem 600 - jedn amała uwaga opłat arejstracyjna za sprowadzone moto wynosi obecnie około 500 zł a nie 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie honda CB 500 - za tą kasę możesz polowac na rocznik 96! I to jest jednak honda - hard to kill.... :D A poręczna jak GS. JEśli to ma być pierwszy moto to... odpuść sobie GPZ... i nawet możesz darować sobie XJ-tę... no, chyba ze w wersji N. Bo pierwszy moto, to piersze gleby (nawet parkingowe)... a to oznacza podrapanie/połamanie plastikowych owiewek... :?

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

moim skromnym zdaniem warto kupić od razu coś co będzie sie ujeżdżało przez jakieś dwa trzy sezony. Ze wzgledów ekonomicznych oczywiście. Na zachodzie gdzie możesz zostawić wszystko w rozliczeniu, a kredyty sa np 0.19% można sobie zmieniać moto jak rękawiczki. Ja bym wziął XJ 600 i najlepiej S bo za jakiś czas wiatr zacznie przeszkadzać.

Pozdro

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być 1 moto to prowadzenie takiej tysiączki (chodzi mi o pchanie) może już sprawiać problem.

CO do tych modeli to wszystkie są dobre. Ja na twoim miejscu poszukał bym czegoś do 8 tys. a za resztę kupił bym sobie jakiś w miare pożądny ubiór żeby później nie stękać na starość..

 

Ten MOTO będzie moim pierwszym' date=' który może przekroczyć Vmax 130km/h bo aktualnie mam MZ ETZ 250, a wcześniej byly WSK-i. Więc już trochę jeżdziłem i pchałem :D. Fredi masz chyba rację żeby kupić motor za ok.8tyś a reszte wydac na strój. (tylko że narazie i tak mam tylko 7tyś. zł)

[/quote']

sygnatura_barthazz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS jest najmniejszy z nich wszystkich i jak jestes wysoki to lepiej wybierz XJ - moim zdaniem z tych 3 jest najlepsza pod kazdym wzgledem

 

 

 

Ja akurat jestem niestety wysoki (187cm). A o co chodzi z tą wysokością: źle będzie mi się siedzieć czy tylko wizualnie śmiesznie to będzie wyglądać ( tak wielki gościu a na takim małym motorku )

sygnatura_barthazz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS jest najmniejszy z nich wszystkich i jak jestes wysoki to lepiej wybierz XJ - moim zdaniem z tych 3 jest najlepsza pod kazdym wzgledem

 

 

 

Ja akurat jestem niestety wysoki (187cm). A o co chodzi z tą wysokością: źle będzie mi się siedzieć czy tylko wizualnie śmiesznie to będzie wyglądać ( tak wielki gościu a na takim małym motorku )

 

I jedno i drugie . O ile wygląd to rzecz gustu to o wygodna pozycje na mniejszym motocyklu trudno .

A jezeli chodzi o strój to bez przesady 2000 to zdecydowanie za duzo - szczególnie jak ma sieograniczony budrzet bo oczywiscie mozna kupic droższy - moim zdaniem na bazarze w Poznaniu lub Łodzi kupisz za około 600 - 700 zł przyzwoity kombinezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinezon tak, ale do tego pas nerkowy (najtańszy ze 35 zł), rękawiczki (porządne co najmniej 150 zł), buty (uczciwe od 250 zł) no i jakiś kask - chyba że obecny jest OK.... :D

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad1f napisał:

Cytat:

konrad1f napisał:

jak dla mnie za taka kase to cbr1000f sc24

 

 

Tak od razu CBR-a to raczej nie, może później.

 

 

dlaczego?przecież pięćsetki które wymieniłeś i tak lecą te 170km/h

a jak ktoś słusznie już zauważył szybkimi motocyklami można jeździć także wolno

a z tego co wiem 1000czka hondy jest w miarę dobrym i trwałym moto

 

 

Konrad prędkość to nie wszystko. Tu chodzi jeszcze o wagę. Jak to ma być 1 moto to prowadzenie takiej tysiączki (chodzi mi o pchanie) może już sprawiać problem. Osiągi też są zupełnie inne.

CO do tych modeli to wszystkie są dobre. Ja na twoim miejscu poszukał bym czegoś do 8 tys. a za resztę kupił bym sobie jakiś w miare pożądny ubiór żeby później nie stękać na starość.

_________________

no właśnie - przecież to nie jest pierwsze moto a wymiana motocykli na ine kosztuje (spadek wartości, koszty rejestracji itd)

poza tym cbr1000 jest dość trwałym motocyklem tak więc pchanie nie powinno mieć miejcsa :D

poza tym co ma doświadczenie w jeździe motocyklem do pchania???!!!

na pierwszy motocykl na który wsiadłem i jechałem (z pasażerem) to była DR650RS.nie dość że w porównaniu do cz-ki którą póżniej sobie kupiłem była cięższa to jeszcze dużo wyższa (mam 173cm wzrostu a wtedy miałem ok 170) i ledwo dosięgałem opuszkami palców - w sumie do wszystkiego można się przyzwyczaić i wszystkiego można się nauczyć

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...