Skocz do zawartości

Wrażenia z jazdy Gixerem 1000 K7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dwa tygodnie temu kupiłem funkla Gixera 1000 K7.

Chcę podzielić się wrażeniami.

Pierwsze wrażenie ( ostatni motor Jawa 350 TS)

Moc,Moc,Śmierć.

Dwa dni jeżdziłem jak na jajku,bojąc się go.

Ale z każdym dniem było coraz lepiej,lepiej.Jest piękny, i boski.

Teraz po dwóch tygodniach, śmigając po warszawie i obwodnicy na radzymin mogę wam napisać

tak.Jest boski ale od 6 tys w górę.W dole niestety mogło by być troche więcej mocy.Nie to że muł,

ale .... Poza tym elastyczność 5+. Na 6 biegu spoko 50-60 km\h i nie odczuwa się szarpania, ani

nieprzyjemnych wibracji.Jeśli chodzi o komfort to nie ma o czym mówić.Takie pojęcie nie istnieje.

Albo kochasz to co masz ( wóz drabiniasty ) albo nienawidzisz.

Jeśli chodzi o siedzenie, to dalekie trasy raczej odpadają ( tylko dla twardzieli) jest wąskie i

na szybkie winkle itd gitara ale cały czas siedzisz interesem na baku.

Czyli prostata nie grozi.

Hamulce 6+ ( w stalowym oplocie ).Bardzo wyczuwalne i b.mocne.

Skrzynia biegów + hydrauliczne sprzęgło 6+.Same biegi wchodzą.

Opony ( Bridg BT15 ) spoko dają radę tej mocy.

Jeśłi chodzi o światła to światło mijania mogło by być trochę lepsze.

I na dziś to wszystko.

Niech moc będzie z Wami.

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, z kilkoma sprawami sie nie zgodzę.

 

Elastyczność jest rewellacyjna, nie wiem czego oczekujesz, ale GSX-R jest jednym z najlepszych motocykli w tej klasie. Mówienie o braku mocy to jakaś niedorzeczność moim zdaniem :)

 

Komfort nie istnieje? Proponuję MV Aguste F4 czy dowolne Supermoto. Nawet nowy Bandit 1250 też powodował ból dupska, ale nie 1000. Oczywiście to sa moje subiektywne doznania. We dwoje też się dawało jeździć, co miało swoje plusy, bo sprzęt chętnie idący na gumę robił to ... bardzo chętnie :). Dobrze ustawione zawieszenie pozwala na pokonywanie nawet naszych polskich bezdroży czyli ulic.

 

Co jeszcze ...Hamulce - bywają lepsze, mam małe zastrzeżenia do dozowalności - z tego co pamiętam nie cały przewód jest w stalowym oplocie!

 

Poza tym to światma maszyna, ma doskonała skrzynia biegów, fajnie śmiga po winklach, zapierdziela jak nie wiem co i pięknie brzmi, chociaż az prosie sie o mniejsze wydechy (czy jeden akcesoryjny). Echhh, ekologia ...

 

Pawel

 

PS. Acha - przenoszę do odpowiedniego działu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dwa tygodnie temu kupiłem funkla Gixera 1000 K7.

Chcę podzielić się wrażeniami.

Pierwsze wrażenie ( ostatni motor Jawa 350 TS)

Moc,Moc,Śmierć.

Dwa dni jeżdziłem jak na jajku,bojąc się go.

Ale z każdym dniem było coraz lepiej,lepiej.Jest piękny, i boski.

Teraz po dwóch tygodniach, śmigając po warszawie i obwodnicy na radzymin mogę wam napisać

tak.Jest boski ale od 6 tys w górę.W dole niestety mogło by być troche więcej mocy.Nie to że muł,

ale .... Poza tym elastyczność 5+. Na 6 biegu spoko 50-60 km\h i nie odczuwa się szarpania, ani

nieprzyjemnych wibracji.Jeśli chodzi o komfort to nie ma o czym mówić.Takie pojęcie nie istnieje.

Albo kochasz to co masz ( wóz drabiniasty ) albo nienawidzisz.

Jeśli chodzi o siedzenie, to dalekie trasy raczej odpadają ( tylko dla twardzieli) jest wąskie i

na szybkie winkle itd gitara ale cały czas siedzisz interesem na baku.

Czyli prostata nie grozi.

Hamulce 6+ ( w stalowym oplocie ).Bardzo wyczuwalne i b.mocne.

Skrzynia biegów + hydrauliczne sprzęgło 6+.Same biegi wchodzą.

Opony ( Bridg BT15 ) spoko dają radę tej mocy.

Jeśłi chodzi o światła to światło mijania mogło by być trochę lepsze.

I na dziś to wszystko.

Niech moc będzie z Wami.

Mario

 

No nie powiem, masz odwagę!!! Ja po jawie to chyba bym się bał na takiego potwora wsiąść :) Aczkolwiek gratuluje wspaniałego sprzęta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wydechami to racja, optycznie bardzo obciążają one motocykl. Moim zdaniem najlepiej prezentowałby się z klasycznym pojedyńczym wydechem z prawej strony. A pozatym to gratuluje moto w końcu jeszcze świerzyna :biggrin: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dwa tygodnie temu kupiłem funkla Gixera 1000 K7.

czarny :buttrock: przypadkiem nie leciałeś na gumie wczoraj ok. 18:00 przy Urzędzie Gminy Wawa-Targówek :biggrin: :D

 

Hamulce 6+ ( w stalowym oplocie ).Bardzo wyczuwalne i b.mocne.
Nie no w standardzie nie ma stalowego oplotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejne 320 km przejechanych i powiem wam, że te słonko ma apetyt na paliwo.

Te stado koni tłukąc 150-180 potrafi wciągnąć 10-12 na 100.

No i poza tym boli d....

Natomiast możliwość przełączania map zapłonu ( np dzisiaj w czasie deszczu oj mokro mi )

bardo fajna zabawka, szczególnie że nie trzeba zatrzymywać się aby zredukować moc.

Daje poczucie spkokoju i nie jest jak mustang narowisty.

 

 

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...