Skocz do zawartości

KTM SX 125 '02


Rekomendowane odpowiedzi

RX to enduro a SX to wyczyn więc te sprzęty sie sporo różnią.

 

Kolega dmrider już chyba mnie wyręczył :buttrock:.

Jeżeli chodzi o koszty utrzymania to przy enduro są znacznie niższe niżeli crossie/wyczynie.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już moj drugi full i ciągle 125 a wczesniej mialem KMX-a, powiem tak, te motocykle są nieobliczalne, zalezy jakie w jakim stanie moto kupisz, nie wiem czy ja mam takiego farta czy jakies fatum krazy na de mna zawsze mam jakies problemy z moto czy to byl kmx, huska czy teraz ktm :buttrock: H**** go strzelil i zmarl, nic nie lapie, iskra jest, gaźnik też wporzadku, nie wiem jak tlok, zagladalem prez okienko wydechowe niby ok, kompresje ma taka jak wczesniej i nawet nie zagada, ojciec tez juz sie poddal co zawsze mi zrobil moto, powiedzial zebym sobie hulajnoge kupil :cool: :crossy:

i rob sobie tu czlowieku co chcesz :icon_evil:

Po pierwsze daj nową świecę, zaizoluj kable wysokiego napięcia, spróbuj odpalić 2-3 razy - jeśli nie zagada to nie próbuj więcej żeby świecy nie zalewać. Może gaz dodajesz przy odpalaniu? Jak to nie pomoże to wstrzyknij mu trochę paliwa do cylindra przez gaźnik i zobacz czy odpali, jeśli tak, to znaczy że nie dostaje paliwa, czyli będziesz musiał przeczyścić gaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech chlopcy radarowcy :biggrin:

 

 

juz dawno napisalem ze strzelanie w wydech oznacza brak kompresji jesli wszystko jaest a nei odpala to chyba logiczne ze problem tkwi wlasnie w kompresji a nie w swiecach i innych duperelach prawdopodbnie pekl CI pierscionek wiec zdejmij cylinder jak najhszybciej i nie probuj go odpalac poki sie nie przekonasz bo mozesz rozwalic nicasil !!!!

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech chlopcy radarowcy :biggrin:

juz dawno napisalem ze strzelanie w wydech oznacza brak kompresji jesli wszystko jaest a nei odpala to chyba logiczne ze problem tkwi wlasnie w kompresji a nie w swiecach i innych duperelach prawdopodbnie pekl CI pierscionek wiec zdejmij cylinder jak najhszybciej i nie probuj go odpalac poki sie nie przekonasz bo mozesz rozwalic nicasil !!!!

pozdro

No już się tak nie unoś w tej swojej znajomości zachowań crossowej setki, mówisz co wiesz, a ja wiem co mówie;) , tak się składa że ja w przeciwieństwie do Ciebie taki sprzęt użytkowałem przez 2 lata i mniej więcej wiem jakie są przyczyny takich zachowań. W takich wypadkach najpierw wymienia się świecę na NOWĄ, później można sprawdzić czy dostaje paliwo, a jakby to nie pomagało to dopiero zdjąć cylinder zobaczyć co z tłokiem. Poza tym kolega już pisał że kompresję mierzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech chlopcy radarowcy :smile:

juz dawno napisalem ze strzelanie w wydech oznacza brak kompresji jesli wszystko jaest a nei odpala to chyba logiczne ze problem tkwi wlasnie w kompresji a nie w swiecach i innych duperelach prawdopodbnie pekl CI pierscionek wiec zdejmij cylinder jak najhszybciej i nie probuj go odpalac poki sie nie przekonasz bo mozesz rozwalic nicasil !!!!

pozdro

 

 

Kiedy własie juz nie strzela :lalag: po za tym kompresja jest taka jak wczesniej .Motor mi zgasl i nic nie pokojacego nie slyszalem, myslalem ze sprzeglo mi ciagnie i podczas postaju mi zgasl bo tak bylo, ale odpalic juz nie mogl, a jesli twoj scenariusz sie spelni to nicasylu juz pewnie nie bedzie, mam nadzieje ze nie masz racji :lalag:

 

Po pierwsze daj nową świecę, zaizoluj kable wysokiego napięcia, spróbuj odpalić 2-3 razy - jeśli nie zagada to nie próbuj więcej żeby świecy nie zalewać. Może gaz dodajesz przy odpalaniu? Jak to nie pomoże to wstrzyknij mu trochę paliwa do cylindra przez gaźnik i zobacz czy odpali, jeśli tak, to znaczy że nie dostaje paliwa, czyli będziesz musiał przeczyścić gaźnik.

 

Tez tak myslalem bo jak probowalem go odpalic x razy to swieca nie byla zalana :biggrin: , gaznik wyczyscilem jednak nie bylo w nim syfu, strzykawka dawalem mu paliwo i tez nic, normalnie juz zglupialem :lalag:

Edytowane przez damian-kmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy własie juz nie strzela :buttrock: po za tym kompresja jest taka jak wczesniej .Motor mi zgasl i nic nie pokojacego nie slyszalem, myslalem ze sprzeglo mi ciagnie i podczas postaju mi zgasl bo tak bylo, ale odpalic juz nie mogl, a jesli twoj scenariusz sie spelni to nicasylu juz pewnie nie bedzie, mam nadzieje ze nie masz racji :buttrock:

Tez tak myslalem bo jak probowalem go odpalic x razy to swieca nie byla zalana :D , gaznik wyczyscilem jednak nie bylo w nim syfu, strzykawka dawalem mu paliwo i tez nic, normalnie juz zglupialem :banghead:

Dałeś nową świecę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale to nie jest swieca zalecana prez producenta, jutro zamowie taka ale bede musial troche poczekac , kurde normalnie juz zglupialem iskra jest i niby reszta tez ok, ale nie pali i tyle :icon_mrgreen:

To gorsza sprawa bo odpalić powinien nawet na Iskrze, a jaki symbol świecy? Zdejmij gaźnik i wyciągnij zawór dolotowy z membranami, zobacz czy szczelnie przylegają. Jeśli wszystko będzie ok to zostaje góra silnika czyli uszczelka pod głowicą, tłok, pierścienie, uszczelniacze wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tak miałem we wczesniejszym moto KTM GS 125. Objawy identyczne. Przyczyną był zcięty klin na wale i magneto sie odkręciło... Dowiedziałem sie o tym jak odkręciło sie juz całkiem przy probach odpalania oraz pchaniu i zrobiło mi dzióre w deklu :D

Po złozeniu wszystko działało ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...