Skocz do zawartości

co po gs 500


Rekomendowane odpowiedzi

Ja równierz polecam GSX 600f... no w końcu trzeba chwalić swoje :D

 

rozpiszę się trochę... :D

 

otóż GSX 600f:

-dosć spora maszyna, ale zgrabna i dobrze wyważona, siedzenie dość nisko i w związku z tym nawet niskie osoby rzędu 170cm nie mają problemu z utrzymaniem nogami na postoju.

-jak dla mnie w miarę ładny design jak na lata produkcji, dość szerokie opony a to też wpływa na wygląd... o trakcji już nie mówiąc

-moto w jeździe stabilne, dobrze łyka zakręty, i przede wszystkim stabilnie po nich jedzie

-prędkość max na dobrym poziomie jak na 600.. mój jedzie 225-230km/h(licznikowo) ale zamówiłem już akcesoryjną zębatkę przednią i po tym jakieś 10km/h dojdzie ;)

-wygodna pozycja za kierownicą, dość prosta, nie bolą plecki przy turystycznej jeździe, przy ostrzejszej już trzeba dość ręce zwinąć żeby się położyć nieco na baku...

-na wyposażeniu centralna podstawka, czyli łatwe smarowanie łańcucha i inne czynnosci serwisowe

-silnik dość mocny, na gumkę można spokojnie postawić, dość spokojnie oddaje moc, co moze być ważne na początek... jednak przy 7tys obr czuć jak krzywa mocy wspina się już coraz bardziej pionowo aż do czerw. pola

-spalanie na poziomie 5-5,5 l przy 100-110 km/h w trasie, przy średnio dynamscznej jeździe z wykożystaniem raczej górnej części obrotomierza utrzymuje się w granicach 6,5l

-pełna regulacja tylnego zawieszenia, z przodu reg. tłumienia w 3 stopniach

 

teraz wady:

-za niska szyba, przez co wiatr wysokim osobom dość mocno daje po głowie i szyi

-chłodzenie powietrzem i olejem, gdzie problemem jest właśnie to powietrze, bo moto mocno się potrafi zagrzać w upalne dni, ale to tylko przy ostrej jeździe. Wtedy trzeba co jakiś czas dać silniczkowi odpocząć.

przy nomralnej jeździe ok

-do sportowej jazdy nieco za cieżki, bo z płynami ok 210-215kg

-nieco lipne wdechy..fabrycznie są dwa stalowe, pokryte tylko z zewnątrz nierdzewką... akcesoryjne duuużo ładniejsze, i lepiej brzmią :)

-nieco miękkie zawieszenie z tyłu do jazdy z pasażerem i walizami... solo i z pasażerem(nawet ciężkim) ok, walizki to już za dużo na miękki tylny amor.. :/

 

rozpisałem się.. :D a co :P nie będę Ci żałował informacji :D

powodzenia przy wyborze moto :D HAWK!

 

ps: tu zdjęcie mojego imbryka http://www.hot.jpg.pl/38000-suzuki_gsx_600f_lysy5g1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po pierwsze nie powiedziałeś ile masz zamiar kasy wydać...

Po drugie 500 starczy do lansowania sie po ul. Mickiewicza... :crossy:

 

IMO kupiłbym GSF 600f, tak jak kolega LYSY napisał mało pali co dla ciebie pewnie jest rzeczą ważna :)

 

 

Powodzenia w zakupach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zzr mi sie osobiscie nie podoba przez ten element ramy miedzy owiewkami,sv jak najbardziej ale juz wyzsza polka cenowa...na dzien dzisiejszy bylbym w stanie przeznaczyc ok 6tys na motor,ale chce by to wygladalo i jezdzilo.Najbardziej poszukiwane przeze mnie jest cb500,xj600 najlepiej N,ale nie powiem bo kusi mnie tez wlasnie jakies enduro duze.Ogladalem xt600,jak dla mnie troche za bardzo w teren,przymierzalem sie tez do pegaso 97r i xtz...motocykle bardzo fajne i kupil bym cos takiego ,ale nie w takim stanie jak widzialem.A moze ntv:D lub vx800??Ostatnio byl fajny bandit za 6800zl,niestety sprzedal sie na drugi dzien.O choppeku raczej nie mysle,no chyba ze sie zywcem cos trafi,ale jak narazie to szukam i szukam.... ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty masz do mojej ortografii czy mowi ci ktos ze twoje zawory slychac na kilometr NIE wiec siedz cicho a jak umiesz czytac ze zrozumieniem to wszystkie odp na twoje pytania sa zawarte

Edytowane przez drbig800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty masz do mojej ortografii czy mowi ci ktos ze twoje zawory slychac na kilometr NIE wiec siedz cicho a jak umiesz czytac ze zrozumieniem to wszystkie odp na twoje pytania sa zawarte

Ja na razie tak na szybko co do tej ortografii. Podkreśliłem ci wyrazy z błędem, już nie ruszałem przecinków i składni bo nie mam weny:P Ale spokojnie spije browara i sie odezwę później:P

 

PS: Na forum napisałeś już trochę postów, trochę było zwały i obsówy ale naprawdę MS Word albo przeglądarka z słownikiem nie gryzie<lol>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie tak na szybko co do tej ortografii. Podkreśliłem ci wyrazy z błędem, już nie ruszałem przecinków i składni bo nie mam weny:P Ale spokojnie spije browara i sie odezwę później:P

 

PS: Na forum napisałeś już trochę postów, trochę było zwały i obsówy ale naprawdę MS Word albo przeglądarka z słownikiem nie gryzie<lol>

Akurat nie ma tam zadnych bledow tylko brakuje polskich znakow. To chyba nie jest az taka zbrodnia jak sie nie wstawi tych ogonkow i kresek, prawda? Nie wszyscy maja tyle cierpliwosci :biggrin:. A jak juz jestes taki purysta jezykowy to zobaczmy jakie ty bledy zrobiles

Ja na razie tak na szybko co do tej ortografii. Podkreśliłem ci wyrazy z błędem, już nie ruszałem przecinków i składni bo nie mam weny:P Ale spokojnie spije browara i sie odezwę później:P

 

PS: Na forum napisałeś już trochę postów, trochę było zwały i obsówy ale naprawdę MS Word albo przeglądarka z słownikiem nie gryzie<lol>

Takie samo czepianie sie. W kazdym razie proponuje wrocic do meritum sprawy.

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM ... również sprzedałem swojego GS i poszukuje nowego moto ( mocniejszego) myślałem trochę o RF ... ale z tego co przeczytałem na tym forum to nie jest zbyt dobry ... myślałem o GSXR 600/750 SRAD ale to jest juz troszkę droższy sprzęt i musiałbym poczekać do wiosny ... no i wywnioskowałem, że na dzisiejszą chwilę najodpowiedniejszy w swojej granicy cenowej będzie GSX 600F. Znajomi motocykliści pozytywnie przedstawiają ten sprzęt także myślę że za tą kasę to będzie najlepsze wyjście :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don, takie pre jajko jest dobrą opcja w tych funduszach i na pewno ciekawszą maszynką od Gs.

 

A teraz cos od siebie dorzucę dla autora …

Weź ty tego Gs-a najpierw dobrze ogarnij. Może napiszesz, że posuwamy na ryżopędach, ale przynajmniej te 14ps potrafimy wykorzystać. Z tego, co widziałem to ty najlepiej czujesz się w koszulasi na ramiączkach i fajnie by było żeby jeszcze ktoś patrzał i bił brawo :bigrazz:

Więc, po co ci „ostra 600” jak nie jesteś wstanie wykorzystać potencjału gs. Tym bardziej, że każdy sport z tego rocznika będzie raczej ciężką krową, z która tak łatwo nie będzie przy twojej fizjonomii jak z gs. Najlepiej kup sobie od razu jakiegoś starego litra ( już za 5kpln znajdziesz), do jazdy na wprost będzie idealny(chodź może jechać niezbyt prosto:P) a potem zasil grono ludzi, dla których nieoczekiwany zakręt równa się po heblach, koń do pionu i w rów bo się zatrzymać nie dałem rady.

 

 

ps. Osobiste nie mam żadnych uprzedzeń do autora, ale jak dla mnie temat można zamknąć, nic nowego z niego już raczej nie wyniknie no chyba, żę autor zacznie nas wyzywać i pisać że się nie znamy tak jak to robił wielokrotnie np. do AdamM..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...