Skocz do zawartości

pytanie o yamahe dt80


Blinek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomozcie mi!!!!! Bo mam juz wielka mieszanke w glowie;/;/. Czy warto jest kupywac yamahe dt 80, 91 r. za 2.500 tys. ktora tylko moge na motor zarejestrowac;/, a narazie nie mam jeszcze prawka wiec nie wiem czy warto jest to kupywac(chociaz bym sie pouczyl, nabral wprawy itp.). Czy lepiej poczekac do prawka i po zdanym egzaminie kupic jakis motor. Normalnie juz mam pustke w glowie, kazdy mi co inneg mowi;/;/;/

 

 

Prosze o wasza opinie no i pomoc!!!!

 

z gory dzieki wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Tak więc - nie bierz 80tki, jesteś już w takim wieku którym możesz zrobić A1 i za rok A więc łykaj DT125 odrazu a nie 80tki na którą i tak będziesz potrzebował conajmniej praw. jazdy kat. A1.

 

Co do wyczekiwania do prawka bądź zakupu przed zdaniem - myśle, że to zależy od Ciebie, dla mnie osobiście nie ma to większego znaczenia a na Twoim miejscu kupiłbym przed. Zawsze sie coś poduczysz i pośmigasz :-).

 

Pozatym temat o DTkach już jest: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...c=22158&st=2940

 

pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie tez nie ma sensu. 2500 to średnia cena jak za DT juz z blachami na motor. Z tym A1 to trochę się nie opyla bo masz 17 lat, i co za rok znowu będziesz robił A. Więc szukaj 125.

 

pozdr.

Edytowane przez YADT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie w ogóle przestańce z tekstami typu "kup lepiej 49ccm" nie bierz zabawek :P Masz 17 lat czyli tyle co ja i DT 80 kupilem w tamtym sezonie i teraz z chęcią już bym się przesiadł najlepiej na 250ccm w 4T. Bierz 125ccm w 2takcie lub 250 w 4suwie. :) :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest to bezsens poniewaz bedziesz bedziesz jezdzil stresujac sie. Lepiej sobie kup jakas 50 do remontu albo cos na zarejstrowane na 50 i jedzic dotego prawka i pozniej to sprzedaj

Ja bym w tym wieku nie chciał miec pod sobą 50cm-zero frajdy. Zależy też gdzie jeździ jeśli więcej w terenie to chyba nie ma powodu zeby sie stresować. Kupuj 125 bo później będziesz żałował że to jechać nie chce :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest to bezsens poniewaz bedziesz bedziesz jezdzil stresujac sie. Lepiej sobie kup jakas 50 do remontu albo cos na zarejstrowane na 50 i jedzic dotego prawka i pozniej to sprzedaj

 

Piotrek masz 16 lat i sam jeździsz 80ccm i jestem ciekaw czy za rok będziesz chciał się przeżucić na 49ccm :biggrin: :buttrock: :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jaki motor proponujecie taki do 3tys. ???? Wakacje sie koncza a ja nie moge motoru kupic;/;/. A czemu mowicie ze yamaha dt80 jest zla???? Jest w dobrym stanie, ma nowe opony (kostka), nowy łańcuch i zębatke,

jest to 91 r. no sprzet jest fajny, ale jak za taki rok to troche drogo (2.500) i jest zarejestrowana w dowodzie na motocykl, wiec tylko mi zostanie smigac po polach. No nie wiem juz sam co robic;/;/;/

 

A dodam jeszcze, ze to bedzie moje pierwsze moto, wiec chce cos kupic dobrego za dobre pieniadze. Pomozcie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jaki motor proponujecie taki do 3tys. ???? Wakacje sie koncza a ja nie moge motoru kupic;/;/. A czemu mowicie ze yamaha dt80 jest zla???? Jest w dobrym stanie, ma nowe opony (kostka), nowy łańcuch i zębatke,

jest to 91 r. no sprzet jest fajny, ale jak za taki rok to troche drogo (2.500) i jest zarejestrowana w dowodzie na motocykl, wiec tylko mi zostanie smigac po polach. No nie wiem juz sam co robic;/;/;/

 

IMHO DT 80, z dokumentacją na motocykl jest warta góra 1000 zł. Piszcie, co chcecie, ale zdania i tak nie zmienię - przestarzała konstrukcja, słabe osiągi, marne zawieszenia i hamulce, nieciekawy wygląd. Co do końca wakacji - sezon na enduraki trwa cały czas, nie śpiesz się, bo będziesz żałował. Do śmigania po polach nigdy nie kupiłbym DT, więc, jeśli tylko taki będziesz mógł ja eksploatować jest to kolejny argument przeciw. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO DT 80, z dokumentacją na motocykl jest warta góra 1000 zł. Piszcie, co chcecie, ale zdania i tak nie zmienię - przestarzała konstrukcja, słabe osiągi, marne zawieszenia i hamulce, nieciekawy wygląd. Co do końca wakacji - sezon na enduraki trwa cały czas, nie śpiesz się, bo będziesz żałował. Do śmigania po polach nigdy nie kupiłbym DT, więc, jeśli tylko taki będziesz mógł ja eksploatować jest to kolejny argument przeciw. Pozdrawiam

 

Ooo...! marcpol nie zmieniaj zdania :buttrock: Sam mam Dt 80 i masz 100% racji...

tylko, że mam na motorower to jest warta ponad 4tys, przestarzał konstrukcja to fakt, bo pamieta '85r, ale wyprodukowana w '95, słabe osiągi no tak 100km/h na godzine to śmiech jak na motorower, marne zawieszenie tak jest za sztywne na ulice(nie jestem chory naprawde mam sztywne), a i hamulce w mojej wersji z hamulcem brembo jest ok i wygląd-jak kto dba tak ma. Nie będę polecał ci DT, bo i po co sam wybieresz, ale za 3tys to z 49ccm nic lepszego nie kupisz. Aha nie twierdze, że zarej na motocykl jest warta te 2 500, bo nie jest, no może ze 2tys to jest nie przesadzajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 125 i dolataj ten sezon w enduro bez prawka.

 

Ja z drugiej strony tez bym tak wybral, ale u mnie roi sie od policji wiec kupilem HM 50 cc. Wole juz na legalu smigac do 18 lat, niz jakby mnie miala policja zlapac na 125 bez prawka. Juz od poczatku bym mial przeskrobane ... ;/ a u mnie 125/50 juz nie przechodzi ( pare kolesi sie juz przejechalo )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej!!! rzemyk90!! Ja tez jestem z ilawy, wiec chyba odpuszcze sobie juz ta 125. Moze wytrzymam, skoro juz tyle czekalem, to juz poczekam i po prawku kupie cos wiekszego i na dluzej wtedy bede mial. Doszedlem do wniosku, ze mi sie juz nie oplaca kupywac teraz moto na sile. W pazdzierniku ide na prawko, wiec jakos w zimie sobie kupie jakiegos choppera ( i jazda).:banghead::D:P

 

pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...