Skocz do zawartości

drz400 rozwalone uzwojenie alternatora pomocy...


enduro4fun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanownych kolegów motocyklistów mam problem z moją drz ką podczas jazdy usłyszałem chrobotanie w silniku , zgasiłem i po próbie powtórnego zapalenia rozrusznik kreci na sucho , po rozebraniu pokrywy alternatora ...tragedia wykręciła się srubka ze sprzęgła rozrusznika i rozwaliła całe uzwojenie alternatora co robić (nowe kosztuje w serwisie 1450pln) sprzeglo rozrusznika odziwo dobre ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm już ktoś miał taki chyba problem na forum … poka fote w jakim stanie uzwojenie …

 

 

hehe ja mialem ten problem :biggrin: to sie nie nadaje do reperacji na 100%. szykuj kaske na nowe. tego sie nie da niestety uzwojic w zakladzie - no chyba ze jest mniej uszkodzone niz moje w co watpie. aaa i OLEJ Z SILNIKA ZPOSC ZE 3 RAZY przeplucz czyms i jeszcze nie wiem. ja tego nie zrobilem i mi sie skrzynia zablokowala pare rezy na amen. POZDRO heh bezawaryjne deerzety :biggrin:

 

Co robic ?

druga mozliwosc Ebay.com

 

Adam M.

 

 

ja kupilem z usa na jebay za 100$ :biggrin: i deerzeta tez zreszta :P

Edytowane przez mag*magic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robic ?

Przewinac w zakladzie zajmujacym sie przewijaniem pradnic i silnikow, zaznaczajac ze to pracuje w oleju, druga mozliwosc Ebay.com

 

Adam M.

dzięki ale juz tam byłem i niestety niema szans na przewinięcie bo jest wszystko powykrzywiane ...

chyba pozostaje szukanie uzywki ..... dzięki bardzo za odpowiedzi

będę tu do was teraz często zaglądał choć jestem początkującym forumowiczem , cieszę się ze jest tu tylu ludzi których łączy wspólna pasja i sobie pomagają choć sie wcale nie znają (ale mi się rymło)to budujace !!!

 

 

hehe ja mialem ten problem :buttrock: to sie nie nadaje do reperacji na 100%. szykuj kaske na nowe. tego sie nie da niestety uzwojic w zakladzie - no chyba ze jest mniej uszkodzone niz moje w co watpie. aaa i OLEJ Z SILNIKA ZPOSC ZE 3 RAZY przeplucz czyms i jeszcze nie wiem. ja tego nie zrobilem i mi sie skrzynia zablokowala pare rezy na amen. POZDRO heh bezawaryjne deerzety :clap:

ja kupilem z usa na jebay za 100$ :crossy: i deerzeta tez zreszta :P

koledzy jeszcze jedno na tym e bay to jak mam tego szukać bo kurna przecież nie wpiszę "uzwojenie alternatora..." może jak ktoś jest biegly w temacie to mi pomoże ...

 

Sezon ucieka a ja kozdej nocy snię o jezdzie na mej drzce nawet kurna już niemam innych snów ...starzeję się chyba albo coś?

A ona stoi w garazu taka biedna smutna ... na prawdę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy, zaczynam się niepokoić , to magneto w oleju pływa ? da się to śrubkę-destrutke jakoś zabezpieczyć przed wykręceniem ?

 

mam nadzieję że w 2007 to poprawili :banghead:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm roboty jest nie dużo a kto wie :banghead: …czy to nie będziesz ty kolejnym pechowcem :banghead: … ja jak wymieniałem imp i uzwojenie to śrubki były na takie paskuctwo wkręcone, ze mało co tam nie urodziłem, żeby je wykrecic :banghead: .. i nie zniszczyć wejścia na krzyżaka…Tak w oleju

Edytowane przez loko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety niemam szczęscia do tego uzwojenia już wszystko pasowało byłem podniecony że wreszcie dostanę tę przeklętą część ale okazało się że własnie została sprzedana... jak by ktoś jeszcze coś wiedział to bardzo proszę o wiadomość....(ta pierwsza aukcja to w ogóle jest nie ta częsc moja wygląda identycznie jak na tej drugiej -zakończonej aukcji , ma 18 zwojow - cewek ) ,!jeszcze raz dramatycznie błagam o pomoc!

!POSZUKUJĘ UZWOJENIA ALTERNATORA DO SUZUKI DRZ 400E!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co moge ci polecic to poszukanie stojanu od moto z podobnym silnikiem, jak nie znajdziesz identycznego. W US&A (:D) wystepuje czesto motocykl KLX400, ktorego mozna nazwac zielona DRZ. Nawet z wygladu to identyczny moto. Warto poszukac stojanu i do niego. Nie wiem dokladnie czy bedzie pasowac, ale mozesz tez obczaic stojanu od quadow takich jak LTZ 400 albo KFX 400. Masz tutaj kilka linkow:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Suzuki-LTZ4...sspagenameZWDVW

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Z400-KFX400...sspagenameZWDVW

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Kawasaki-KF...sspagenameZWDVW

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Kawasaki-KF...sspagenameZWDVW

 

Moze ulatwi ci to szukanie :biggrin: POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...