Skocz do zawartości

ODWROTNIE PODPIĘTY AKUMULATOR


AdamSuzuki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nie mozna wlozyc dobry akumulator i sprawdzic czy odpali? A pozatym nie ktorzy praktykuja naprawe calkiem padnietego akumulatora poprzez zalanie nowym elektrolitem i odwrotne naladowanie i wowczas na klemie minusowej mamy plus a na plusowej minus i jesli sie kupi moto z takim aku to mozna nieco zglupiec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, aku dobry. jest on od jakiegos zasilacza UPS 12v i jest na wsowki i dlatego mu sie porypalo. A prądu w ogóle nie ma, nawed zadna katrolka sie nie swieci

 

skoro nic się nie świeci a nie było bezpiecznika to na 99% poszedł jakiś styk albo przewód.. możliwe ze w stacyjce albo pojarał się główny przewód zasilający... niemniej masz instalacje do przejżenia jak nie zrobienia od nowa (co mogło by być najlepszym rozwiązaniem) a swoją drogą to czy DR nie ma przypadkiem zapłonu iskrownikowego???? przeciez ona chyba powinna chodzić bez aku ? no ale moge się mylić. jakbym miał o przed oczami to bym cos szybciej wyjżał ale tak na odległość można tylko gdybać. proponuje miernikiem posprawdzać czy jezeli przekręci się stacyjke zamyka obwód główny prądowy, no a do tego proponował bym poszukać serwisówki i sobie zobaczyć w dziale elektrycznym po kolei jak się co sprawdza.... po tym dojdziesz co jest skopsane a co nie.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nic się nie świeci a nie było bezpiecznika to na 99% poszedł jakiś styk albo przewód.. możliwe ze w stacyjce albo pojarał się główny przewód zasilający... niemniej masz instalacje do przejżenia jak nie zrobienia od nowa (co mogło by być najlepszym rozwiązaniem) a swoją drogą to czy DR nie ma przypadkiem zapłonu iskrownikowego???? przeciez ona chyba powinna chodzić bez aku ? no ale moge się mylić. jakbym miał o przed oczami to bym cos szybciej wyjżał ale tak na odległość można tylko gdybać. proponuje miernikiem posprawdzać czy jezeli przekręci się stacyjke zamyka obwód główny prądowy, no a do tego proponował bym poszukać serwisówki i sobie zobaczyć w dziale elektrycznym po kolei jak się co sprawdza.... po tym dojdziesz co jest skopsane a co nie.

 

Powodzenia :biggrin:

 

Mozliwe ze jest tak jak mowisz bo kable smierdza, a z jednego zewnetrznaego kabla spalilo izolacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mozna wlozyc dobry akumulator i sprawdzic czy odpali? A pozatym nie ktorzy praktykuja naprawe calkiem padnietego akumulatora poprzez zalanie nowym elektrolitem i odwrotne naladowanie i wowczas na klemie minusowej mamy plus a na plusowej minus i jesli sie kupi moto z takim aku to mozna nieco zglupiec....

 

 

 

WRRRRRRRR !!!!! Czy TY człowieku wiesz co piszesz?????? Pokaż mi odwrotnie naładowany aku to cię ozłocę !!!!!! Jaja sobie robisz koleżko !!!!!! To tak jak otworzyć parasol w du.....

Edytowane przez Daro36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRRRRRRRR !!!!! Czy TY człowieku wiesz co piszesz?????? Pokaż mi odwrotnie naładowany aku to cię ozłocę !!!!!! Jaja sobie robisz koleżko !!!!!! To tak jak otworzyć parasol w du.....

W takim razie bierz worek zlota i zapraszam do mnie do aleksandrowa łódzkiego pokaze ci taki akumulator stoi u mnie na półce po wyjeciu z motoru honda cbr 900 rr .I malo tego jest nadal sprawny a wymontowalem go tylko dlatego ze ktos zapomnial wlozyc korki i elektrolit mi troche zapaskudzil wahacz.Czekam z niecierpliwoscia :icon_exclaim: dokladny adres do mnie na priv moge wyslac

Edytowane przez pawelgsxr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie naładowany akumulator jest mozliwy, nawet kiedys czytałem przykład ksiazkowy (nawet była porada, jak z powrotem przebiegunować), lecz akumulator to jest już prawie padaka.

 

Wiele rzeczy jest możliwych na tym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bierz worek zlota i zapraszam do mnie do aleksandrowa łódzkiego pokaze ci taki akumulator stoi u mnie na półce po wyjeciu z motoru honda cbr 900 rr .I malo tego jest nadal sprawny a wymontowalem go tylko dlatego ze ktos zapomnial wlozyc korki i elektrolit mi troche zapaskudzil wahacz.Czekam z niecierpliwoscia :icon_mrgreen: dokladny adres do mnie na priv moge wyslac

 

 

 

 

Siema >>Sprawdź dobrze czy aby napewno jest to aku ołowiowe >>> przy zmianie biegunów w takim aku płyty rozpie.... obudowę (wyginają się ) . Słyszałem że żelowe można ale ja w to osobiscie nie wierze i nie uwierzę jeśli nie zobaczę . Pozdro...........

PS --- Słyszałem że ktoś otworzył parasol w DU..... ale w to też nie wierze ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...