Skocz do zawartości

"Zielony" prosi o opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem tu nowy i chcę prosić o wasze zdanie na temat.

Planuję kupić turystyczne enduro. Tylko właśnie, jakie???

Na moim celowniku są:

1. Honda Transalp

2. Honda Africa Twin

3. Yamaha Tenere

4. Doctor Big czyli Suzuki DR Big (wg mnie najładniejsze enduro)

 

Jeszcze jedna zasadnicza rzecz. Jak nigdy dotąd martwi mnie mój wzrost (170cm). Czy nie jestem za mały??? na takie kozy??? A jeżeli nie, to która z nie ma najniżej siedzenie?

No i oczywiście w turystyce nie tylko motocyklowej najważniejszą rzeczą jest BEZAWARYJNOŚĆ.

Z góry dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIG, to jeżdżąccy wibrator, choć najlepszy w tej wyliczance w teren. Niewiele mu ustępuje Africa (w terenie). Jeśli będziesz jeździł sam, to lepiej Transalpaa, bo dość wygodny. Jeśli z pasażerem, to Africa lub Tenere. Africa ma barzo niewygodne siedzisko, więc szukaj takiej, której już je zmieniono na akcesoryjne.

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]BIG, to jeżdżąccy wibrator[...]

Nieprawda.

[...]choć najlepszy w tej wyliczance w teren[...]

Prawda.

[...]Niewiele mu ustępuje Africa (w terenie)[...]

Zależy o jakim terenie mowa. W ciężki oba się nie nadają ale zakładam, że autorowi nie chodzi o motocykl przeprawowy. W lekkim trudno zdecydować, który lepszy. Moim zdaniem oba spisują się prawie jednakowo. Ze względu na różne rodzaje silników po prostu nieco inaczej należy posługiwać się manetką i tyle.

[...]Jeśli będziesz jeździł sam, to lepiej Transalpaa, bo dość wygodny. Jeśli z pasażerem, to Africa lub Tenere. Africa ma barzo niewygodne siedzisko, więc szukaj takiej, której już je zmieniono na akcesoryjne.

Ja bym to określił trochę inaczej.

Jeśli lubisz jeździć bardziej dynamicznie (a o to chyba w tej zabawie chodzi), to bierz w kolejności: Tenere, Africa, BIG.

Jeśli chcesz jeździć ekonomicznie, to kolejność dokładnie odwrotna :)

Trampkiem w ogóle nie zawracałbym sobie głowy (użytkownicy Trampka - bez urazy :) ).

hikor

Edytowane przez hikor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Honda Transalp

 

 

I to wlasnie bym Ci polecil.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

1. Ile możesz wydać kasy. Pamiętając o akcesoriach - jeśli jeszcze ich nie masz. Kask, kurtka itd. to mimimum 2 patole.

2. Jakie jest Twoje doświadczenie

 

Jeśli masz poniżej 10 tysięcy to z Africą będzie bardzo trudno. DR Big - może być ciężko znaleźć egzemplarz w dobrym stanie, mało jest tych sprzętów w ogłoszeniach, a są dosyć leciwe. 170 cm to raczej i tak zdecydowanie za mało

Jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia to chyba najlepszy byłby Transalp. Wesja 650 od 2000r to jednak około 14.000 zł. Bardzo przyjazne jest też BMW 650F, chociaż to tylko jeden gar i do dalszej turystyki pewnie niekoniecznie najlepszy poomysł

 

Wpisując w Forumowej wyszukiwarce nazwę modelu znajdziesz jeszcze masę informacji, bo podobnych tematów już kilka było

Witaj na Forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to poleciłbym Afrikę ..(sam już chiałem taką kupić)... no ale wzrost przy takim moto jest ważny...obawiam się że byłyby problemy...tak więc nie pozostaje Ci nic innego jak Transalp 650... apropos ..mój kolego sprzedaje Trapka rok chyba 2001 za 14 tys. w zajebistycznym stanie z wieloma dodatkami... spokojnie sobie z nim poradzisz... pewnie z Africą też na siłę byś dał radę...ale byś musiał non stop walczyć z motocyklem, a przecież nie o to chodzi... trapek jest niższy od Afri i lżejszy...i w sumie ma ten sam silnik... niezniszczalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze.Moje zdanie to zdecydowanie Afrika, potem Trampek. Afrika ma dośc duże gabaryty i trzeba to wziąć pod uwage ,więc do dalszej turystyki ,a Trampek bardziej poręczny. Ale tych sprzętów nie miałem , choć swego czasu chorowałem na Afrike i na Trampka więc jestem teoretyk.Teraz mi w głowie V Strom 650, lub jak japoniec da.... nowy Trampek/ takie chodzą plotki.../ Suzuki tez wielkie gabarytowo . Yamaha niewiele mniejsza.Wszystkie one przegrywały w we wspólnych porównaniach z Afriką , z Trampkiem też. Testy porównawcze były w Motocyklu pare lat do tyłu, jak pogrzebiesz w archiwum to napewno coś znajdziesz. Świat motocykli wydał też w styczniu 02 i styczniu 03 wydanie specjalne" Motocykle używane" gdzie wlasnie te modele są ładnie opisane razem z zaletami i wadami oraz jak kupić enduro bezpiecznie i tanio..pozdrawiam

p.s. powiem ci jeszcze bo jesli masz 170 cm wzrostu to sie nie obraz ale zostaje Ci naprawde tylko Trampek, oczywiście na kazdym sobie bys dał rade ale czy będziesz mial wtedy tyle przyjemności w codziennej jezdzie np. po miescie??? a Translap napewno jest zwinniejszy w miescie od pozostalych i ma lepszy i bardziej sprawdzony niezawodny widlak od od Suzuki czy tez rzędówki Yamahy.

Edytowane przez Leszek45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

1. Ile możesz wydać kasy. Pamiętając o akcesoriach - jeśli jeszcze ich nie masz. Kask, kurtka itd. to mimimum 2 patole. ........

:bigrazz: :icon_exclaim: :banghead: :biggrin: :)

Prawko na moto mam lat 13

Jeżdzę trochę dłuzej (każdy sezon)

A najdroższą żeczą z ubioru to kask za 350zł. Kurtka ze szmateksu i wojskowe buty.

Po co pierd.... takie głupoty na temat ubioru? Kto ma ile kasy za tyle się ubiera :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]więc jestem teoretyk[...]
od tego proponuję zaczynać :icon_rolleyes:
[...]Suzuki tez wielkie gabarytowo[...]

Prawda.

[...]Yamaha niewiele mniejsza [...]

Nieprawda.

[...]Wszystkie one przegrywały w we wspólnych porównaniach z Afriką , z Trampkiem też[...]

Test porównawczy jest sumą cech. Jednak wybierając motocykl zwraca się szczególną uwagę na własne preferencje. Polecam autorowi wątku przyjrzeć się każdemu z wymienionych motocykli z osobna:

Suzuki DR800 BIG

HONDA XL600V TRANSALP

HONDA XRV 750 Africa Twin

Yamaha XTZ750 Super Tenere

[...]Translap[...]ma lepszy i bardziej sprawdzony niezawodny widlak od od Suzuki czy tez rzędówki Yamahy.

Co do singla Suzuki - mogę się zgodzić. Jednak rzędówka Yamahy to legendarny silnik z gatunku "nie do zaj***nia" i tutaj zdecydowanie protestuję :icon_rolleyes:

Pozdrawiam.

hikor

Edytowane przez hikor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_rolleyes: :icon_rolleyes: :icon_mrgreen: :smile: :icon_mrgreen:

Prawko na moto mam lat 13

Jeżdzę trochę dłuzej (każdy sezon)

A najdroższą żeczą z ubioru to kask za 350zł. Kurtka ze szmateksu i wojskowe buty.

Po co pierd.... takie głupoty na temat ubioru? Kto ma ile kasy za tyle się ubiera :banghead:

 

Henio, nie zależy Ci na życiu? Wolisz oszczędzać na bezpieczeństwie?

Nie namawiaj do tego innych, na ubiór warto wydać kasę, nawet kosztem gorszego motocykla!!!!!!!!!!!!!

 

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...