Skocz do zawartości

gaźnik Mikuni BS 36


Karcio86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Mam pytanie odnośnie gaźnika Mikuni. Chcę sobie zrobić w nim przelew. Tylko nie wiem czy tym zabiegem nie spieprzę gaźnika. Przelew chce zrobić , ze względu na to że chcę go zastosować w maluchu.

 

A chodzi mi o to, żeby zrobić w tym gaźniku przelew po przez przewiercenie tej nawierconej ścianki na przeciw wnętrza krućca zasilającego w paliwo, zaraz za kanalikiem który idzie do zaworka iglicowego. Wypali ten patent czy gaźnik bedzie dostawał za mało benzyny? No i czy ten otwór zrobić takiej samej średnicy co kanalik krućca zasilającego czy średnicy kanaliku który idzie do iglicy hmmm ?

 

Dodam to zdjęcie, ja mam gaźnik tak jak by ten po prawej, a chce mieć "przelew", tak jak ten środkowy.

http://home.nordnet.fr/pbrissez/carburateu...ion%20carbu.jpg

 

 

Proszę mnie potraktować poważnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :biggrin:

 

Mam pytanie odnośnie gaźnika Mikuni. Chcę sobie zrobić w nim przelew. Tylko nie wiem czy tym zabiegem nie spieprzę gaźnika. Przelew chce zrobić , ze względu na to że chcę go zastosować w maluchu.

 

A chodzi mi o to, żeby zrobić w tym gaźniku przelew po przez przewiercenie tej nawierconej ścianki na przeciw wnętrza krućca zasilającego w paliwo, zaraz za kanalikiem który idzie do zaworka iglicowego. Wypali ten patent czy gaźnik bedzie dostawał za mało benzyny? No i czy ten otwór zrobić takiej samej średnicy co kanalik krućca zasilającego czy średnicy kanaliku który idzie do iglicy hmmm ?

 

Dodam to zdjęcie, ja mam gaźnik tak jak by ten po prawej, a chce mieć "przelew", tak jak ten środkowy.

http://home.nordnet.fr/pbrissez/carburateu...ion%20carbu.jpg

Proszę mnie potraktować poważnie...

Po pierwsze kolego nie wypełniłeś wszystkich rubryk Awtaru jak masz naprawdę 13 lat to wróć do piaskownicy bo piszesz bzdury.

Jak chcesz zastosować trzy gaźniki do dwucylindrowego silnika?

Wytłumacz dokładnie do czego ma ten przelew służyć.

Jeden taki gaźnik bez problemu zasili silnik z maluszka a sam gaźnik powinien być zasilany pompą elektryczną z motocykla i wcale nie potrzebuje przelewu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam 21 lat ale coś ten formularz źle policzył chyba według daty urodzenia :D

Mam taki jeden gaźnik, posiadam pompkę elektryczną do silników zasilanych gaźnikiem jednak takich które posiadają przelew. Myślisz , że nie musze posiadać przelewu ? Ne będzie go zalewać ? Oto zdjęcie tego co do tej pory wymodziłem.

 

http://img301.imageshack.us/my.php?image=0000603xx3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł dobry tylko za duża różnica w średnicy gaźnika w stosunku do średnicy dolotu PF126 i będą kłopoty z uzyskaniem odpowiedniego podciśnienia dla gaźnika. Aby prawidłowo pracował w całym zakresie obrotów silnika potrzebne jest 0.2-0.35 atmosfery.

Sprawa druga to duże wibracje generowane przez silnik powinny być wytłumione przez gumowy kruciec.

Sprawa trzecia to pompa elektryczna od motocykla która będzie uzupełniała paliwo a nie podawała w sposób ciągły. Powinieneś zastosować z jakiegoś motocykla np.VF750

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O podciśnienie prosze się nie martwić :crossy: stopień sprężania będzie 12.6 więc powinna być wporządku z podcieśnieniem. A co do tej pompy to się zastanawiam nad tym przelewem, że jednak to by było dobre rozwiązanie. W razie czego moge zastosować trójnik , albo zaslpeić puźniej przelew.

Znajomy z daleka używa zwykłej maluchowskiej pompy bez przelewu ani trójnika. Czy to dobry pomysł ? Pompa przecież cały czas pompuje paliwo, nie chce żeby mi się na odcinku pompa zrąbała albo wężyk wywaliło przez ciśnienie. Doradźcie najlepszą opcje :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew Szwagierczak jeździł kiedyś w GSMP maluchem z silnikiem hondy ponad 1500ccm połączonej ze skrzynią maluchowską, ale jak to nie mam pojęcia :icon_mrgreen:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=T3hylNuY3tI

http://www.hondapl.org/honda/silniki/maluc...dal_130801.html

 

PS. Prosze się trzymać tematu :crossy:

Edytowane przez Karcio86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z daleka używa zwykłej maluchowskiej pompy bez przelewu ani trójnika. Czy to dobry pomysł ? Pompa przecież cały czas pompuje paliwo, nie chce żeby mi się na odcinku pompa zrąbała albo wężyk wywaliło przez ciśnienie. Doradźcie najlepszą opcje :)

Żadnego wężyka ci nie wywali :) , pompa paliwowa w zasilaniu gaźnika napędzana jest mechanicznie, ale jest to tylko ruch "ssący" przepony, natomiast tłoczenie realizowane jest przez nacisk sprężyny na przeponę, jeśli w układzie jest ciśnienie, to przepona jest niejako podniesiona przez paliwo i dźwigienka (popychacz) napędzająca pracuje swobodnie. Ciśnienie paliwa jest zależne od siły (twardości) sprężyny. Podobnie działa elektromagnetyczna pompa motocyklowa, jeśli jest ciśnienie, to elektromagnes nie jest zasilany.

Pozdrawiam

Edytowane przez Wieniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik malucha ma juz problemy z obsługa 30mm gardzieli;] wiem bo kolega zakładał do malczynki od MZ gaźnik i prubował, mówił ze gaźnik cienko sie sprawdzał. 28 zadaptowana z jawy 350ts załatwiła sprawe.

 

 

niewiem jak z twoim sprezeniem ale 12,6 to deczko duzo;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ciśnieniu sprężania korby odmaszerują w szybkim tempie prosto na złom.

Stopień sprężania nie ma wpływu na prędkość przepływu mieszanki paliwowo-powietrznej przez gardziel gaźnika. Jeżeli prędkość przepływu będzie za mała a na pewno będzie to gaźnik nie spełni swojego zadania bo przepustnica podciśnieniowa nie będzie się podnosić.

Jedyny jaki przychodzi mi teraz do głowy to gaźnik z Hondy CMX250 Rebel.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby wrzucić jeden gaźnik z zestawu do cb 400N? średnicy gardzieli nie pamiętam, ale kiedyś taki latał u mnei w xl 250 i było ok, czyli maluszek też powinien poradzić, w prawdzei ma większy skok ale i tak chyba da radę bo to w końcu 650....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...