Skocz do zawartości

Suzuki gsx 600f problem czy regulacja?


Lysy5g1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemacie..

dzisiaj jak to w piękną niedzielę wybrałem się z kumplem na "pojeżdzenie" bez celu...

no i polataliśmy dość dynamicznie 100km.. (obroty ciągle na drugiej połowie zakresu, czyli raczej blisko czerw. pola... ale na czerwone ani razu nie wkręciłem!)

dosc ciepło było(ok 28st) a moto to powietrzny olejak ale nie sądzę żeby objawy jakie mam były związane z przegrzaniem, bo latałem już w dużo większych temp i nic się nie działo, a poza tym dzisiaj prędkości były dość duże(raczej cały czas powyżej 150, bo w końcu dobra doroga była cały czas :D )

 

teraz problem:

od kiedy mam to moto coś mi lakko cykało z silnika tak przy ruszaniu, zanim nie przekroczyło na obrotomierzu 2tys i potem cisza i tylko pomruk wydechów,

dzisiaj ku mojemu zdziwieniu słychać cykanie w całym zakresie obrotów, ale... no właśnie to ale:

przy jeździe na jednostajnych obrotach jest kompletna cisza, tak samo przy chamowaniu silnikiem i przy delikatnym przyśpieszaniu. Cyka tylko przy dynamicznym przyśpieszaniu(dodaniu dużo gazu) albo przy przygazowaniu na luzie, przy schodzeniu z obrotów nie cyka.

Osłuchałem moto.. jestem przekonany raczej na pewno że cykanie dochodzi z pomiędzy cylindrów albo ze środka głowicy(powiedzmy że znad 3 albo 2 garnka), czyli tam gdzie leci łańcuszek rozrządu.

dodam, że na penwo cyka w "środku silnika, czyli raczej między 2 a 3 garnkiem lub nad nimi, bo z 1 i 4 nic nie słychać, kiedy przystawia się ucho z boku...

najbardziej słychać od góry silnika i od przodu.

 

prosze o radę czy to konkretnie coś się naknociło czy po prostu "grzechotnok" wymaga tylko regulacji.. moze ktoś się kiedyś spotkał z takimi objawami.

 

Podejżenia:

1. czy "rozszczelniony kolektor" może dać taki dźwięk? bo jak się sciemniło po przygazowaniu tam gdzie kolektor wychodzi z 3 garnka widać "ogniste przedmuchy".. a moze to nie ma związku.. sam nie wiem

2. łańcuch rozrządu... wiecie moze czy naciągacz jest automatyczny czy moze naciąga się ręcznie?

3. najczarniejszy scenariusz: swożeń tłokowy

4. wałek rozrządu... :/

 

dodam jeszcze, że nie wiem kiedy była robiona regulacja zaworów bo kupiłem moto jakiś miesiąc temu

ale sądząc z rozmowy z poprzednim właścicielem było to robione na pewno nie w zeszłym sezonie.. :/

wiem wiem... powinienem to już zrobić ale jakoś mi z głowy wyleciało po kupnie i nawinąłem już 2 tys km...

 

ps: moto pod względem mocy nie zmieniło się... przyśpiesza b. dobrze, pali na dotyk czyli żadnych odczuwalnych zmian.. jedynie to wk*** cykanie, które jest dość głośne bo w kasku normalnie słychać je jeszcze do prędk 150.. później już tylko wiatr :bigrazz:

 

Proszę doswiadczonych koelgów o weryfikację na ile to możliwe na odległosć... z góre dzięki za wszystkie rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz jaką trzeba zrobić to natychmiast sprawdzić luzy zaworowe i ewentualnie je ustawić zgodnie z manualem.Niejeden już używany sprzęt kupowałem i zawsze mimo zapewnień sprzedającego zaraz sprawdzałem luzy zaworowe i stan łancuszka.To elementarz jeśli chodzi o używane motocykle.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gsxf-y to grzechotniki i trzeba się do tego przyzwyczaić :D Raz coś cyka, raz coś puka a raz coś stuka - ponoć jak nie hałasuje to nie żyje :D Nie mniej jednak żeby mieć czyste sumienie sprawdź luzy zaworowe tak jak koledzy Ci radzą no i przy okazji zerkniesz na rozrząd...

 

U mnie w Busie też coś cyka(czasami głośniej czasami ciszej). Sprawdziłem zawory, rozrząd, napinacz i okazuje się, że wszystko cacy ale niestety dalej hałasuje ;) Już tak zrobiłem 3kkm i raczej nic nie zmierza ku rozleceniu sie silnika :P

Przestałem się tym przejmować pod kątem technicznym, ale jednak wkurza mnie to cholernie :banghead:

 

Suzi już tak ma - będzie hałasować, a nawinie tyle kkm, że zdąży sie jeszcze nie jednemu uzytkownikowi znudzić :D

 

Ps. Swoją droga ciekawe czy w modelach 2007 zadbali w końcu o kulture pracy jednostki napędowej :D :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika że masz nieszczelny układ wydechowy.

Odkręcić kolektory i wymienić uszczelki pod nimi.

 

czyli Panie Piotrze dźwięk cykania moze się wziać z tego właśnie przedmuchu przy połączeniu kolaktora z głowicą? ... uff, ulga ;)

a te uszczelki są w postaci krążków miedzianych? orientuje się Pan jaka jest cena kompletu? (bo jak już to chyba warto wymienić komplet, nie?)

 

Gsxf-y to grzechotniki i trzeba się do tego przyzwyczaić smile.gif Raz coś cyka, raz coś puka a raz coś stuka - ponoć jak nie hałasuje to nie żyje smile.gif Nie mniej jednak żeby mieć czyste sumienie sprawdź luzy zaworowe tak jak koledzy Ci radzą no i przy okazji zerkniesz na rozrząd...

 

U mnie w Busie też coś cyka(czasami głośniej czasami ciszej). Sprawdziłem zawory, rozrząd, napinacz i okazuje się, że wszystko cacy ale niestety dalej hałasuje smile.gif Już tak zrobiłem 3kkm i raczej nic nie zmierza ku rozleceniu sie silnika smile.gif

Przestałem się tym przejmować pod kątem technicznym, ale jednak wkurza mnie to cholernie banghead.gif

 

Suzi już tak ma - będzie hałasować, a nawinie tyle kkm, że zdąży sie jeszcze nie jednemu uzytkownikowi znudzić biggrin.gif

 

Ps. Swoją droga ciekawe czy w modelach 2007 zadbali w końcu o kulture pracy jednostki napędowej biggrin.gif icon_question.gif

 

tak, słyszałem opinię ze są grzechotnikami... no rozumiem.. brak płaszcza wodnego itd, to nie ma co wytłumiać dźwięków łańcuszka i w ogóle pracy całego układu rozrządu, ale nic nei powinno tak "nagle się pojawić" tak jak w tym przypadku to cykanie po jednej ostrej jeździe...

dlatego tez muszę coś z tym zrobić bo nie zakrawa na tylko to że "ten typ tak ma"... :/

 

Witajcie znowu...

problem okazał sie prosty i jest to pierwszy problem który wymieniłem jako podejżany, czyli przedmuch w okolicy kolektora-wypaliło uszczelkę. Kiedy owinąłem przy odpalonym silniku to miejsce szmatką cisza kompletna :P uff.. ogromna ulga że to taka drobnostka :D

brawo Panie Piotrze za trafną ocenę na odległość... ;) byle kto tak nie potrafi i jestem pełen podziwu i szacunku ;)

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem...

czy może mi ktoś podać adres jakiegoś sklepu internetowego gdzie tanio(na ile to możliwe bo wiem że za darmo kopa nawet już nie dają :icon_eek: ) dostanę uszczelki kolektorów wydechowych (połączenia z głowicą)

z góry dzięki :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...