Skocz do zawartości

Litwa Łotwa Estonia - granice


johny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kto przekraczał granice pomiędzy państwami jak w temacie?

Dajcie info odnośnie kolejek, odpraw, upierdliwości, specyficznych lub wydumanych dokumentów, możliwości "przyspieszenia" przejazdu itp.

Z góry wielkie dzięki za każde info :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, tydzień temu stamtąd wróciliśmy...

Zero kolejek, problemów czy upierdliwości, granice jak wszędzie w UE. Maks poproszą oprócz paszportu o dowód rejestracyjny.

Żadnych dodatkowych dokumentów typu "kartoczki" czy zielona karta. A ruch na granicach był żaden...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

ale najbardziej czasochłonną czynnościa na przejściu było wysikanie się.... :banghead: :icon_razz:

...o przepraszam ...bardziej czasochłonne jest wciągnięcie kurczaka z ziemniakami :) :buttrock:

 

pozdr,

w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto przekraczał granice pomiędzy państwami jak w temacie?

Dajcie info odnośnie kolejek, odpraw, upierdliwości, specyficznych lub wydumanych dokumentów, możliwości "przyspieszenia" przejazdu itp.

Żadnych problemów. Zwykła kontrola dokumentów, najczęściej pobieżna. W związku z tym kolejki prawie żadne. Myślę, że "lepiej" mieć paszport niż dowód. Czasem sprawdzają też prawo jazdy - maja do tego prawo oczywiście. Najprzyjemniejsi byli Łotysze, dało się zauważyć zależność - im młodszy funkcjonariusz, tym ma cię głębiej...

Edytowane przez shadok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekraczanie granic jest bezproblemowe i wystarczy dowód osobisty. Przed granicą Litwy z Łotwą po prawej stronie drogi jest bar z parkingiem. To jest za Paneweżys. W barze jest termoizolacyjna beczka z zupą. Kupujesz talerz bardzo dobrej zupy, sam sobie nalewasz jak Ci pasuje a potem dolewki masz gratis. To jest ważniejsze niż odprawa na granicy. Drugi bar jest tuż przed granicą z Łotwą po lewej stronie, tam też żarcie pycha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekraczanie granic jest bezproblemowe i wystarczy dowód osobisty. Przed granicą Litwy z Łotwą po prawej stronie drogi jest bar z parkingiem. To jest za Paneweżys. W barze jest termoizolacyjna beczka z zupą. Kupujesz talerz bardzo dobrej zupy, sam sobie nalewasz jak Ci pasuje a potem dolewki masz gratis. To jest ważniejsze niż odprawa na granicy. Drugi bar jest tuż przed granicą z Łotwą po lewej stronie, tam też żarcie pycha!

 

Czy to te bary, o któryś ktoś na forum pisał, że zastanawiającym jest, iż w ich okolicy nie występują bezpańskie koty oraz psy? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki za info :)

Mam jeszcze jedno pytanko: jak wyglądaja możliwości dokonywania płatności na stacjach bezynowych? Czy można płacić w euro, czy jest szansa dokonania płatności tzw. płaską kartą (debetową)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w EUR to nie wiem ale płaska karta działa normalnie. Oczywiście nie zaszkodzi upewnić się przed tankowaniem (np. sprawdzić naklejki na drzwiach stacji) ale na większych stacjach nigdy nie miałem problemów.

Ludzie, tam jest normalna cywilizacja, czsem większa niż u nas. I drogi lepsze i ruch mniejszy i żarcie dobre i piwo dobre. I często taniej niż tu.

pzdr

Edytowane przez Igor

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko: jak wyglądaja możliwości dokonywania płatności na stacjach bezynowych? Czy można płacić w euro, czy jest szansa dokonania płatności tzw. płaską kartą (debetową)?

 

Więc leciałem kilka tygodni temu wia baltica Talin - Suwałki. Nie miałem z sobą nic ichniej kasy.

 

Tankowałem na kilku stacjach. Miałem dwie debetówki: Maestro i Vise Electron banku śląskiego. Zawsze pierwsze szłem sie zapytać czy karty obsługują. Ma maestro krzywo patrzyli ale vise przyjmowali.

 

Na jednej stacji mimo nalepek kart płatniczych gość powiedział że nie akceptowalne. Ale synek był jakiś dziwny. Chyba nie umiał terminali obsługiwać. Myślałem że mi braknie paliwa. Ale sie znalazła dalej mikrostacja paliw. I nawet akceptowali karty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... natomiast na stacjach raczej euro nie zapłacisz - przynajmniej na Łotwie gdy się spytałem i w Estonii zresztą też... Więc lepiej kup walutę ichnią. Aha, w kantorach na granicy polsko-litewskiej nie mieli waluty estońskiej...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z walutami tam, dziwna sprawa, najlepiej wychodziliśmy jak sprzedawaliśmy złotówki w kantorach.

Najlepiej na Łotwie - w PL za 100zł dawali 15 z "groszami" ichnich łatów, a w Rydze na starówce w kantorze ta sama setka warta była juz 18 z "groszami", czyli pół baku paliwa więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z walutami tam, dziwna sprawa, najlepiej wychodziliśmy jak sprzedawaliśmy złotówki w kantorach.

Najlepiej na Łotwie - w PL za 100zł dawali 15 z "groszami" ichnich łatów, a w Rydze na starówce w kantorze ta sama setka warta była juz 18 z "groszami", czyli pół baku paliwa więcej...

 

 

... rozumiem że na Łotwie i w Estonii złotówka jest w kantorach wymienialna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej

 

przejscia graniczne jak koledzy piszą !

bezproblemowo na tytle ze nawet nie sprawdzaja dokumentow czasami

 

płatnosci w euro......... preferują miejscowe ! ! ! zdecydowanie

 

złotówki wymienisz wszedzie w kazdym banku nawet w najdalszych regionach estonii

złotówkami mozna placic na litwie czasami

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...