Skocz do zawartości

Reno Laguna II D. od 2001- ..kombi


nowy011
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widze ,ze brak takiego tematu wiec zakladam

 

Dowiedzialem sie juz o Volvo

Teraz na celownik idzie Laguna II w kombi od 2001

oczywiscie wersja 1.9 lub 2.2 w diselku...

Szukam opini na temat tych silnikow i ogolnie o wszystkim co dotyczy tego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad ma wersje 1.9 diesel... Jakieś 5 lat temu kupiona nówka, w salonie. W pierwszym roku eksploatacji to więcej stała w serwisie niż jeździła (problemy z elektroniką, problemy z zapalaniem itp...). Pewno wymienili co się dało, bo od tamtego czasu spokój i śmiga bezproblemowo :) Jeśli trafisz na egzemplarz, o którego właściciel dbał i być może usunął usterki, to furka przyjemna. Charakterystyka zawieszenia idealna na dłuższe trasy :icon_eek:

Edytowane przez Pitu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upss.

Spodziewałem się ,że będa zdanie mieszane..

 

A z elektroniką to fuctycznie sa problemy ,..,.,.,.,

o turbinach tez wiele dobrego nie słyszałem ...na mobile jest sporo z padnietymi turbinami... może to jest kwestia użytkowania turbiny ? i nie dawania na zimnym silniku w piz.. tylko może poczekać do rozgrzania silnika? nie wiem mechaniorem nie jestem

Ale jeżeli chodzi o zawieche...? raczej słowa przychylne...

 

Miałem okazje śmigać takowa laguna 2,2 w Dizelku i powiem ,że lepsze wrażenie od strony jezdnej i p[racy silnika niz passat 1,9TDi ..Tylko ,.że bajery eletroniczne to zdeka francuziii przesadzili..

Co chwila onfo na kompie,że mam za mało powietrza w przedniej oponie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje śmigać takowa laguna 2,2 w Dizelku i powiem ,że lepsze wrażenie od strony jezdnej i p[racy silnika niz passat 1,9TDi ..Tylko ,.że bajery eletroniczne to zdeka francuziii przesadzili..

Co chwila onfo na kompie,że mam za mało powietrza w przedniej oponie ....

 

Bo to już chyba silniki na common-railu, a VW Group używa pompowtryskiwaczy :icon_mrgreen: W efekcie TDI są ciut głośniejesze, klekoczące i mają mniejszą kulturę pracy.. ale za to mniej palą i moim zdaniem są dynamiczniejsze. Swego czasu śmigałem sporo po Wawie w taksówkach i generalnie zeznania co do spalania były następujące: TDI łyka 6,5 po mieście, francuskie diesle - 7,5 - 8.

 

A w ogóle to moim zdaniem zawiecha francuzów jest zbyt delikatna na polskie drogi, a szczególnie stolice. Najbardziej wytrzaskane były Peugeoty i Renówy.

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to załamka prawie.......

 

Temat silnika diselka w Lagunie to poprostu tragedia ....... turbiny padaja jak muchy. elektronika szwankuje

 

No poprostu zdziwiony jestem..............na maxa..

 

Lodek. jak wczoraj żeśmy mieli okazje się spotkać, powiedział co się działo w jego Lagunie :( karwaaaa 3 x turbina wyminiana elektyrka tez sie j*b.. /. a zawiecha przód poszła po 40tkm.

 

No chyba znowu wsiade w poldka w wersji kombi .. heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj fader ma Lagune II ale w benzynie i jedyne co bylo wymienione to cewki na 1 i 4 cylinder, cos tam w zawieszeniu, 4 tarcze i 2 tylne zaciski, a system kontroli cisnienia zostal odlaczony bo mu bilo w dekiel :icon_question: problem byl tez z zapalaniem, wadliwa okazala sie karta, ale druga, zapasowa byla w komplecie.

2002 rok, 200 000 km przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A mój sąsiad ponad rok temu kupił sprowadzoną z Francji Lagunę II 2001 1.9 DCI miała wtedy nakulane niecałe 110 tysięcy teraz ma tzn. dzisiaj miał 175 tysięcy i przez ten okres nic się z nią nie działo. Oprócz podstawowych wymian nic przy niej nie robił. Nawet wbrew pozorom nie szwankowała elektronika. Absolutnie nic z autem się nie działo. Wsiada i jeźdźi do dzisiaj.

 

To raczej kwestia "trafienia" w auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy Lagunę II, co prawda 3.0 V6 01' ale samochód sprawuje się bardzo dobrze. Jedyne co denerwuje to zawieszenie które jest po prostu za wiotkie na nasze drogi i szybko się zużywa.

Kupiliśmy ją z przebiegiem 100 000 teraz ma 200 000 i nic poważnego do tej pory się nie stało.

Jest za do dużo drobnych usterek typu: spalony silnik od wycieraczek w tylnej uchylanej szybie i.t.d

Jednak ogólnie samochód jest naprawdę świetny.

I nie ma żadnych problemów z Automatyczną skrzynią, o których wielu ludzi pisze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...