Skocz do zawartości

2 wypadki w ciągu weekendu.


Rekomendowane odpowiedzi

W piątek jechałem do Zwierzyńca drogą na Lublin.Jakieś 20 km za Warszawą miał miejsce wypadek, który wyglądał naprawdę groźnie.Chyba niebieska, szybka Honda leżała zmasakrowana pod samochodem. Zobaczyłem,że w wypadku brał udział motocyklista, więc zatrzymałem się aby dowiedzieć czy nie potrzebna jest pomoc. Policji ani karetki jeszcze nie było. Wożę ze sobą apteczkę, a wypadek wyglądał naprawdę groźnie. Motocyklista miał już opatrzone ręce od dłoni aż chyba po ramiona, całą bluzę w dziurach i spodnie również postrzępione. Mówił,że do tego jest gitarzystą lecz teraz niestety długo sobie nie pogra. Stał o własnych nogach i ogólnie był opanowany, lecz z pewnością był w szoku. To była jego wina, gdyż chciał wyprzedzić skręcający w lewo pojazd. Trzeba jeździć w ciuchach ochronnych. Upał nie upał.

 

W niedzielę natomiast wracając z weekendu ze Zwierzyńca do Warszawy na tej samej drodze za Rykami miał miejsce wypadek również z udziałem motocyklisty. Ten wyglądał jeszcze groźniej. Tu jednak wydaje mi się,że winę poniósł kierowca auta. Prawdopodobnie włączał się do ruchu z podporządkowanej. Motocykl wyglądał strasznie. Zupełnie zmasakrowany. Nie wiem co się stało kierowcy lecz mam nadzieję,że wyszedł z tego cały.

 

Jestem przerażony tym co się dzieje na naszych drogach. Ograniczenia są do 90km/h w niezabudowanym. Ja w większości miejsc przekraczałem prędkość o 10-20km/h a większość samochodów mnie wyprzedzała. To jest jakiś hardcore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeździć w ciuchach ochronnych. Upał nie upał.

Dobrze gadasz. Mój kumpel nigdy by nie wyszedł na motocykl bez skóry na sobie. Ale jak ja bym chciał sobie skórę kupić to bym zbankrutował :/. Za taką skórę to bym sobie kupił dwie moje MZ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gadasz. Mój kumpel nigdy by nie wyszedł na motocykl bez skóry na sobie. Ale jak ja bym chciał sobie skórę kupić to bym zbankrutował :/. Za taką skórę to bym sobie kupił dwie moje MZ :biggrin:

 

To nisko swoje zdrowie cenisz. Moze sprzedaj nerke za lepszą MZ

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy ten drugi wypadek to okolice Garwolina? Bo jeśli tak to skończył sie źle........"

 

Tak koło Garwolina. Czy znasz może jakieś szczegóły? Wypadek był straszny.

 

"Ale jak ja bym chciał sobie skórę kupić to bym zbankrutował :/. Za taką skórę to bym sobie kupił dwie moje MZ "

 

Poszukaj w ciucholandach. Za 2 paczki można trafić dobre skórzane spodnie i kurtkę w komplecie.:crossy:

Edytowane przez Vegathedog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nisko swoje zdrowie cenisz. Moze sprzedaj nerke za lepszą MZ

Co może ty myślisz że każdy jest taki bogaty jak TY ???? ja wole mieć moją MZ i jeździć ostrożnie, niż wydać kase na skóre i nie mieć moto. I po co mi skóra jak bym nie miał moto ? bym w nie chodził do szkoły ?

Edytowane przez ozi159
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ale jak ja bym chciał sobie skórę kupić to bym zbankrutował :/. Za taką skórę to bym sobie kupił dwie moje MZ :bigrazz:

 

widac jak dotad nie miales jeszcze ani szlifu ani wypadku, jezeli taki zaliczysz to wtedy pogadamy :buttrock:

 

 

Nie trzeba od razu skory, wystarczy kurtka na moto z ochraniaczami, no chyba ze sie ma kase to wszystko jasne :(

 

Czasami skore mozna wyrwac taniej niz textylna ( o tej z wazszej polki nie mowie bo sama kurtka kosztuje tyle co dwa srednie kombinezony. :D

 

Widac koles z pierwszego wypadku jechal bez rekawiczek, pytanie czy jeszcze w ogole w zyciu na gitarze pogra ? Zal bylo 20 pln na rekawiczki, o zgrozo.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wole mieć moją MZ i jeździć ostrożnie, niż wydać kase na skóre i nie mieć moto.

jak wiele razy było widać nawet tu na forum to możesz jeździć mega ostrożnie ale pewnych chorych zachowań innych nie przewidzisz i po to właśnie ludzie wymyślili kombinezony ochraniacze itp . ja nawet w ostatnie upały nie siadałem na moto bez skóry i rękawic . To oczywiście indywidualna sprawa każdego z nas ale wbrew pozorom jak poszukasz na allegro to możesz wyrwać za niewielkie pieniądze ciuchy motocyklowe z ochraniaczami bo to jak z poduszkami w samochodzie - tak długo o nich nie myślisz dopóki nie będziesz musiał z nich skorzystać . Oczywiście to twoja sprawa ale pamiętaj że zawsze może jakaś wystraszona życiem blondynka zapatrzyć się na diabli wiedzą co i po wszystkim powiedzieć słodkim blond głosikiem "nie widziałam pana przepraszam" :buttrock: i nie ma co się tym podniecać. Ty (albo jakiś inny użytkownik motocykla) wybrałeś jazdę bez stroju i tylko ty przekonasz się jak twardy może być asfalt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to przywilej młodości...?

kolega ma 15 lat i trochę za duże jak na ten wiek moto, więc i opcję "spokojna jazda" między bajki można raczej włożyć. Najprawdopodobniej dorośnie do wieku, w którym szacunek dla własnego zdrowia i... życia weźmie górę. I z całego serca życzę mu tego, żeby do decyzji dorósł jak najszybciej...

Ja.

ps

nawiązując do "bogaty"... wiesz, to jest trochętak, ze jak się już chce... Ja moto kupiłem w 100% kredytując ten zakup, a jest hmmm... wielowiosenne. Ale kredyt spłacę pół roku później, bo conajmniej przez rok (kredyt :icon_evil: ) muszę mieć niezmienioną ilość kończyn.

Przemyśl, a ja pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy ten drugi wypadek to okolice Garwolina? Bo jeśli tak to skończył sie źle........"

 

Tak koło Garwolina. Czy znasz może jakieś szczegóły? Wypadek był straszny.

 

"Ale jak ja bym chciał sobie skórę kupić to bym zbankrutował :/. Za taką skórę to bym sobie kupił dwie moje MZ "

 

Poszukaj w ciucholandach. Za 2 paczki można trafić dobre skórzane spodnie i kurtkę w komplecie.:buttrock:

 

No chłopak niestety nie żyje, szczegółów nie znam, ale sytuacja standardowa, puszka wyjechała skręcając na stację, jak zwykle kierowca nie zauważył moto, więc podobno wbił sie w bok samochodu....... Nie wiem na czym jechał, bo znam sytuację tylko z opowieści. [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Widac koles z pierwszego wypadku jechal bez rekawiczek, pytanie czy jeszcze w ogole w zyciu na gitarze pogra ? Zal bylo 20 pln na rekawiczki, o zgrozo."

 

W takim stroju jak go zobaczyłem to conajwyżej mógłby iść wieczorem na ognisko. A plastikową conajmniej 600ccm poginał. Mam jednak nadzieję,że jeszcze na tej gitarce pogra, a gleba i rany czegoś go nauczą.

 

"No chłopak niestety nie żyje, szczegółów nie znam, ale sytuacja standardowa, puszka wyjechała skręcając na stację, jak zwykle kierowca nie zauważył moto, więc podobno wbił sie w bok samochodu....... Nie wiem na czym jechał, bo znam sytuację tylko z opowieści. [*]"

 

Z atmosfery panującej wokół wypadku (a stałem tam ze 3min zanim policja pozwoliła ruszyć) można było przeczuwać,że wypadek skończył się źle. Kurde ciarki po plerach przechodzą. Nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić co się dzieje z człowiekiem jadącym motocyklem, zatrzymującym się z prędkości 100km/h do 0 w ułamek sekundy. Ciekawe czy kierowca auta był trzeźwy. [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może ty myślisz że każdy jest taki bogaty jak TY ???? ja wole mieć moją MZ i jeździć ostrożnie, niż wydać kase na skóre i nie mieć moto.

 

 

A po czym wnosisz że jestem bogaty? Bo mam w profilu dwa motocykle jeden starszy od drugiego?

 

 

I po co mi skóra jak bym nie miał moto ?

 

Zawsze możesz jej troche na asfalcie zostawić, ja tam lubie moją skóre

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość ludzi jak mysli o "skórze" to od razu o markowej i najlepiej nowej, a przeciez za ok 300 zł na "ciuchach" można się ubrać w pełną płytę, to że będą to komponenty używane i mało do siebie pasujące ma chyba mniejsze znaczenie niż fakt, że w razie szlifu lepiej chroni niż t-shirt i dżinsy. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym wnosisz że jestem bogaty? Bo mam w profilu dwa motocykle jeden starszy od drugiego?

Zawsze możesz jej troche na asfalcie zostawić, ja tam lubie moją skóre

 

No to tego nie wiedziałem że jeden starszy od drugiego ale fajnie wygląda ;)

 

Cytat(ozi159 @ 26 lipiec 2007 - 18:10) *

 

Co może ty myślisz że każdy jest taki bogaty jak TY ???? ja wole mieć moją MZ i jeździć ostrożnie, niż wydać kase na skóre i nie mieć moto.

 

 

 

A po czym wnosisz że jestem bogaty? Bo mam w profilu dwa motocykle jeden starszy od drugiego?

 

Cytat

 

 

I po co mi skóra jak bym nie miał moto ?

 

 

Zawsze możesz jej troche na asfalcie zostawić, ja tam lubie moją skóre

 

Ja swojego moto nie kupiłem po to żeby szaleć tylko normalnie jeździć ! A nie mam zamiaru się na nim wywalać

Edytowane przez ozi159
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...