Skocz do zawartości

Sprzęgło - Jawka


Z3US
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No jak kiedys stuningowalem moja jawke wstawiajac dodatkowo kulke od strony sruby regulacyjnej w dzwigience przy silniku. Sruba ta dosyc szybko sie zuzywala (sciarala) podczas pracy - nie wiem moze byla za miekka (ale oryginalna), co powodowalo koniecznosc czestszej regulacji luzu. Wiec wykombinowalem cos takiego ze w tej srubie regulacyjnej nawiercilem maly otworek, wsadzilem tam kulke (tak aby czesciowo wystawala na zewnatrz) i zabezpieczylem przed wypadniecem np punktujac dookola.

Efekt byl tego taki ze kulka oddzialywala bezposrednio na popychacz i nie wyciarala sie wspomniana wczesniej sruba regulacyjna. Dodam jeszcze ze sprzeglo po tym zabiegu (klamka) chodzilo jeszcze lzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w WSK kulka jest wewnatrz otworu (jesli dobrze pamietam 125ccm) i tam to ustrojstwo wyciskowe dziala caly czas idelanie na wprost popychacza (pracuje na gwincie). Wiec nie ma takiego zuzycia w tym miejscu. Natomiast w jawce jest dzwigienka ktora dziala troche inaczej (podczas wcisniecia sprzegla wystepuje sila oddzialujaca na popychacz, ale dodatkowo podczas wciskania wystepuje niewielki ruch poprzeczny tej sruby regulcyjnej wzgledem popychacza). Idea jest podobna, chodzi o zmniejszenie tarcia, czyli poprawe sprawnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sruba ta dosyc szybko sie zuzywala (sciarala) podczas pracy - nie wiem moze byla za miekka (ale oryginalna),

 

dlatego wlasnie ja dawalem po 2, 3 kulki, zeby zmniejszyc tarcie. Ja mialem jeszcze taki patent, ze zamiast tej orginalnej sruby dalem szpilke i nakretke na kontre zeby szlo dobrze wyregulowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...