Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Stary, ledwo zrozumiałem co tu napisałeś. Rocznik '99, co to znaczy że motor jest w świetnym stanie? Jak często wymieniasz tłok? co ile pierzesz filtr? jak często zmieniasz olej w skrzyni biegów?

Motocykl mam ledwo 2miesiąc, filtr powietrza był już 3 razy czyszczony oraz wymieniany olej w skrzyni :) tłok jest zdrowy więc narazie się za niego nie biore.

Edytowane przez gba4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co piszesz takie bzdury że tłok trzeba zmieniać co 25 godzin...... Jak nie masz pojęcia co piszesz to lepiej nic nie pisz.... Przy ostrym piłowaniu w exc 125 zmienia się tłok co 60-80 godzin (jeśli tłok był dobrej firmy i nie było problemów z filtrem powietrza)przy lajtowej jeździe można zmieniać tłok co 100 120 godzin max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede się z tobą kłucił bo i tak to nie ma sensu..... pojedz sobie na jakieś zawody cross country albo enduro i porozmawiaj z ludźmi którzy jeźdzą na full crossach w 125........ bo widze że obsługę takich motocykli to znasz tylko z obrazka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obrazka to Ty czerpiesz swoją wiedzę. Widać że źródłem Twoich informacji są fora gdzie, każdy byle gówniarz coś pisze, a Ty to powtarzasz. Tak się składa że chcąc nie chcąc znam takich ludzi, ba, trenuję z nimi i możesz mi zaufać co do kwestii tłoka. Internetowi znawcy kuźwa :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Nie ma co pisać co ile się zmienia tłok, bo zależny jak kto jeździ. Ja jeżdżę słabo to długo pojeżdżę na jednym tłoku, ale gdyby wsiadł na mojego kata mój kumpel co ładnie wymiata to podejrzewam że 25 motogodzin i po tłoku, jak nie szybciej.Wszystko zależy jak kto jeździ.

pozdro

 

Ps. Jest różnica czy to sx czy exc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jakiej gęstości i ile oleju zalać do przedniego zawieszenia w EXC 200 z 2001 roku? Czy te uszczelniacze się do czegoś nadają?

 

http://moto.allegro.pl/item641878449_uszcz...5_10_5_ktm.html

 

Jeśli nie to jakie kupić? Pozdrawiam.

Edytowane przez marcin1989

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam problem ze swoim nowym ktm'em. Wczoraj pojedzilem troche i moto nagle zaczelo przerywac, az wkoncu zgaslo i nie reagowalo na nic. Dzisiaj wymienilem swiece i bylo git, oczywiscie do momentu. Kolejna swieca (po jakis 25km) stracila iskre. Nie wiem za co sie zabrac. Dodam ze teraz wsadzilem swiece od dt 80lc2 (ngk br9es bodajrze). Moze to byc wina źle dobranego oleju do mieszanki? Wieczorem postaram sie dopisac nazwe tego oleju (przeznaczony do silnikow 2t). Aha, ogolnie to latam dosc agresywnie, czeste strzal ze sprzegla i takie tam, moze to tego wina? Aha, czy sa jakies zamienniki swiec, bo patrzalem na orginalna to ponad 200zl!? Aha to jeszcze zapytam jak odróżnić wersje exc od egs(w dowodzie mam wpisane egs, a sprzedajacy mowil ze to exc)?

Czekam na jakies sensowne odpowiedzi. POZDRO

Edytowane przez Bergi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej to 5 W a nie znam firmy tych uszczelniaczy wiec nic nie powiem na ten temat

A jakie uszczelniacze polecasz?

 

Siema. Mam problem ze swoim nowym ktm'em. Wczoraj pojedzilem troche i moto nagle zaczelo przerywac, az wkoncu zgaslo i nie reagowalo na nic. Dzisiaj wymienilem swiece i bylo git, oczywiscie do momentu. Kolejna swieca (po jakis 25km) stracila iskre. Nie wiem za co sie zabrac. Dodam ze teraz wsadzilem swiece od dt 80lc2 (ngk br9es bodajrze). Moze to byc wina źle dobranego oleju do mieszanki? Wieczorem postaram sie dopisac nazwe tego oleju (przeznaczony do silnikow 2t). Aha, ogolnie to latam dosc agresywnie, czeste strzal ze sprzegla i takie tam, moze to tego wina? Aha, czy sa jakies zamienniki swiec, bo patrzalem na orginalna to ponad 200zl!? Aha to jeszcze zapytam jak odróżnić wersje exc od egs(w dowodzie mam wpisane egs, a sprzedajacy mowil ze to exc)?

Czekam na jakies sensowne odpowiedzi. POZDRO

Według manuala dla rocznika 2001 świeca to NGK BR9EVX ale możesz kupić też NGK BR9EG, jest tańsza, parametry ma takie same tyle, że nie ma wbudowanego rezystora.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje sie moze ktos gdzie kupie ta swiece: NGK BR9EVX ? Moze ktos posiada serwisowke do mojego ktm'a? Jeżeli ktos wie to prosze o podanie tych roznic miedy tymi dwoma modelami.

 

świeca:

http://www.sklep1.larsson.pl/Parts.aspx?Ca...nd=NGK%20BR9EVX

 

User Manual:

http://safemanuals.com/user-guide-instruct...C%20-%202003-_E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema mam nietypową sprawę co do EXC :bigrazz: Mój kat ma nie ważny przegląd i w dodatku ma bardzo okrojoną instalację elektryczną. Muszę zrobić m.in. czujniki stop. W serwisie chcą 200 za sam czujnik przedni i tu jest moje pytanie: czy można dopasować taki włącznik stopu od jakiegoś skuterka etc?

Pozdrowienia.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...