Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niechcem robic nowego tematu bo poco zasmeicac forum mam takie pytanie czy KTM EXC 98 rok za 7900 duzo. I teraz jeszcze jedno Slyszalem ze 98 to byly gorsze ( inna konstrukcja) od tych nowszych PRAWDA??

Tak to dużo, ale zależy jeszcze jaki stan. Jeśli to 98 to konstrukcja bardzo podobna to nowszych, poniżej 98 dopiero się zmienia dużo. Pokaż nam najlepiej to moto żeby ocenić chociażby po plastikach rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTM od 98r wypuścił całkowicie nowy ulepszony motocykl klasy 125 i 200ccm. Ten silnik był produkowany przez KTMa bez większych zmian konstrukcyjnych jeszcze do niedawna. Bardzo udany silnik. To czym on sie rózni od nowszych modeli to przednie zawieszenie bo do roku 2000 było klasyczne zawieszenie z przodu a potem juz UpSideDown. Inny jest też tylny wahacz bo jest gładki na bokach a te nowsze od 2000r są wyprofilowane. Innych róznic nie ma w stosunku do nowszych wersji. Rama ta sama, silnik ten sam czyli wypasiony motocykl ;)

Od rocznika 98 częsci są łatwo dostępne i w miare przystepnych pieniądzach bo we wczesniejszych modelach był z tym dramat.

 

model 2002: http://www.bikepics.com/pictures/315773/

 

model 1998: http://www.bikepics.com/pictures/623939/

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: po przesiadce z KDX'a to szok co to potrafi, z 3 na koło na asfalcie przy pierwszej jeździe mnie postawiło, fajnie wchodzi sie w zakręty bokami, przez orane idzie się jak nie wiem, piaskownia też mu nie sprawia problemu, na torfowisku frajda niesamowita, ogólnie bardzo lekkie moto, prowadzi się go świetnie, nie przypuszczałem, że po przesiadce z KDX'a odczuje taka ogromną różnice. Wiem, że jeszcze nie wykorzystuje jego mocy w 100%. Powiem również, że w porównaniu do KDX'a o wiele łatwiej się jeździ na tym moto. Lecz po YZ 125 nie wiem czy moc tego motocykla będzie dla ciebie wystarczająca. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren las pola blota czasami tor jak sie sprawuje w takich terenach??

Dziwne pytania zadajesz...

Jesteś na forum juz od jakiegoś czasu (dłużej odemnie) miałeś kilka motocykli w tym crossówke więc conieco powinienes wiedizeć :D

Jak ma sie sprawować w lesie, polach, błotachi na torze motocykl który jest własnie do tego całkowicie stworzony. W zasadzie poza KTM EXC prawie nie ma motocykli klasy 125 które miały by homologacje a osprzetem i parametrami dorównywały crossówce zestrojonej tak zeby dobrze jezdziło sie po terenach typu hard enduro.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak sprawdzic Roczniki w KTM EXC 125 98 rok jest ale jak sprwdzic go faktycznie czy taki jest??

Mówisz, masz:)

http://www.ktmcyclehutt.com/checkvin.htm

Sprawdzasz numer ramy motocykla i porównujesz go do tego na stronie i wtedy masz dokładny rok produkcji twojego ktm-a!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki rozmiar opony macie w swoich sprzętach na tyle? U mnie jest Pirelli MT83 140/80-18 czy to nie za duża opona jak na sete? Ale z kolei wydaje mi się, że założenie mniejszej opony nie zbyt zwiększy jego osiągi, bo sądzę, że i tak idzie tak jak powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piterq1991 jak przy wyborze szerokosci opony sugerujesz sie tym czy na wezszej lepiej pojdzie czy tez nie, to polecam kupic pierwsza lepsza.

Zawsze mi sie wydawalo,ze szerokosc ma istotny wplyw na prowadzenie na roznych podlozach ? Osiagi swoja droga,ale to raczej nie powinno stanowic glownego priorytetu wyboru. Moze sie myle ? Niech mnie ktos oswieci w razie czego :icon_mrgreen:

 

Poza tym - u siebie mialem 110/100 i bylo w porzadku - taki tez rozmiar wydaje mi sie optymalny.

 

Pozdro :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar opony macie w swoich sprzętach na tyle? U mnie jest Pirelli MT83 140/80-18 czy to nie za duża opona jak na sete? Ale z kolei wydaje mi się, że założenie mniejszej opony nie zbyt zwiększy jego osiągi, bo sądzę, że i tak idzie tak jak powinien

 

 

Ta opona którą masz jest oponą Fimowską, czyli na zawody enduro .

każda opona enduro jest szersza i ma wyższe ścianki i niski bieżnik stąd taki rozmiar

 

 

crossówki szerszej niż 120 na felge 18 raczej nie uraczysz

 

do setki 110/100 jest w sam raz

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...