Skocz do zawartości

Moj simek


Grzesiek89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widze że duzo osób pokazuje czym jeździ to może i ja ;D

http://bikepics.com/members/raven80/87s51/

simson s51 b2 rok prod. 1987 :buttrock:

może krótki opis... schowki i zadupek to ręczna robota...żadnych profesjonalnych przyrządów... [wiem że tył za kanciaty i pasowała by lepiej lampa kwadratowa z tyłu, wszyscy mi to wypominają także to już wiem:D] lampa z tyłu na diodach, z przodu lampa ze 126p :P postojówka biała dioda... lakier z palety Triumpha [TRI MR0030] elektryka równiez własnej roboty, około 30 metrów kabla :biggrin: silnik właściwie to seria...tłok kupiony nówka niemiecki, cylinder też ddr po 4 szlifie...prawie 60cm3 :wink: (zabrakło tłoka 1mm większego do 60cm3:P w tej chwili ma 40mm średnicy) gaźnik 16N3-3, filtr stożkowy[założyłem go tylko dlatego, że do moich schowków nie ma jak zamocowac oryginalnego filtra powietrza...wiem że to nic nie daje:P] co do predkosci maksymalnej to do 80km/h się rozpędzi..bez wiatru w plecy :D kupiony za 500zł w opłakanym stanie, ogółem remont wyniósł 1200-1300zł ale warto było :notworthy: za 1700zł takiego simka nie kupie... robiony był dla siebie. w planach mini kierunki. Jedyny brak to zegary :icon_razz: ale już niebawem :P chwilowo licznik rowerowy...zrobione około 2000km,jedyna awaria to zarzucona świeca z mojej winy, bo jeździłem na nie wyregulowanym gaźniku.

Edytowane przez Grzesiek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simek pierwsza klasa, troche swedzi ta tylna lampa ale sam o tym dobrze wiesz wiec ciiiii :biggrin:. Gratuluje dobrej roboty i pomyslu zrobienia simsona nie takiego jakich jest bardzo duzo tylko z wlasnym pomyslem.

 

Pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z simka wyszło Suzuki RG....

Dokładnie to samo mi przyszło do głowy! Tył jest prawie identyczny, tylko ta lampa się różni. Ale czy to jest komplement, lepiej samemu oceń :-). Fajnie się błyszczy, ale wygląda specyficznie. Może nieco nowocześniej, ale dziwnie wygląda to siedzenie w połączeniu z wysokim zbiornikiem. Wygodne jest chociaż?

 

Gdy zobaczyłem siedzenie na starszych fotach, przeraziłem się, bo wyglądało jak ze starej Hondy MB 50, takie białe w czerwonym nadwoziu... Brrr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, mozna go porownac do RG i do MBXa. ma tez troche z CBR 125, Bandita 600 i ciut z CBFki:D

 

nie wiem skad wy takie porownania macie... chociaz na upartego przod to mbx ale bez owiewki.

 

ogólnie maszyna zrobiona z pomysłem, ale za bardzo odstaje kanciasty bak od linii siedzenia oraz ten wspomniany tyl...

 

tak czy siak gratuluje dobrze odwalonej roboty:) maszyna ciekawa. Fajny lakier i pozostałe szczegóły.

 

wydaje mi sie jednak ze male kierunki nie beda tu ladnie pasowac. mialem ten sam dylemat w swojej ns1. oryginalne kierynki byly duze, kanciaste i pare razy klejone, ale i tak mi sie duuuzo bardziej podobaly niz te male pierdutka zalozone teraz...

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, kolega go do MBXa porównal też :P

YADT, wszystko to samoróbka

czas - 3-4 miesiące :crossy: nie było robione bez przerwy :P

co do przodu myslalem nad owiewką...kiedyś da sie zrobić:) jeśli nie mini kierunki to chociaż kwadratowe od Simka\MZ... to już by w miare lepiej wyglądało :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale wyglada fajnie :)

Gratuluje pomyslu i wytrwalosci w dazeniu do zrobienia Simka jedynego w swoim rodzaju :)

Pozdro :crossy:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...