Skocz do zawartości

Fazer czy DL????


Fazer czy DL... co byście wybrali??  

83 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Fazer czy DL

    • Fazer600... za 13tys 2002rocznik
      16
    • Fazer1000.. za 17tys 2002rocznik
      27
    • DL1000 ...za 17tys 2003rocznik
      23
    • DL650.. za 17tys 2003rocznik
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!!

Przymierzam się do zmiany sprzęta na coś nowszego, mocniejszego..... no ogólnie trochę nowocześniejszego.

Nie to, że trampek zły... ale jakoś pomyślałem, że zmienię coś w swoim życiu i padło na motocykl.

Różne sobie oglądałem ale jakoś nie dane było nimi pojeździć więc zadaję Wam pytanie w postaci sondy..... co byście wybrali???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest bez sensu... :notworthy:

Każdy patrzy pod siebie, swoje gusta i potrzeby :buttrock:

Wybierz ten motocykl, który najbardziej się Tobie podoba, ma według Ciebie odpowiednie osiągi itp.

 

Jeśli powiedzą Ci, że masz kupić np. FZS1000 i tak wyjdzie z sondy to go kupisz, a nie będziesz np. zadowolony i zgonisz na nas, że tak wybraliśmy... :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest bez sensu... :notworthy:

Każdy patrzy pod siebie, swoje gusta i potrzeby :buttrock:

Wybierz ten motocykl, który najbardziej się Tobie podoba, ma według Ciebie odpowiednie osiągi itp.

 

Jeśli powiedzą Ci, że masz kupić np. FZS1000 i tak wyjdzie z sondy to go kupisz, a nie będziesz np. zadowolony i zgonisz na nas, że tak wybraliśmy... :clap:

Jest oczywistym, że ostatecznie sam wybiorę i nie mam zamiaru mieć do nikogo pretensyj.... ale jeśli ktoś ma juz doświadczenia z ww. sprzętami to chciałbym tych doświadczeń wysłuchać.. a sonda to tak dla zbadania popularności.

Sprzęty podobają mi się wszystkie cztery... nie jestem natomiast pewien czy warto wchodzić w te większe pojemności.... Fazer 600 ma w końcu te swoje 98KM.. a to całkiem dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie do czego ma ogólnie sprzęt służyć? :buttrock:

 

Ja mam Fazera, ale rocznik 2006, więc mogę się wypowiedzieć tylko co do mocy...

98KM wystarcza w zupełności... Powyżej 8k obrotów zaczyna się szaleństwo... :clap:

Pali średnio ok. 5,5L, więc wynik jak dla mnie jest dobry... :notworthy:

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Poza tym ma szereg różnych ciekawych i lekko wkurzających patentów, ale to już [OT]

 

jakich..? :biggrin:

 

a w temacie: zależy, do czego ma ci motocykl służyć. jeśli trampkiem jeździłeś coś po szutrze i gorszych drogach, i zamierzasz dalej tak latać - to fazer odpada

natomiast jeśli już turystyczne enduro, to przeglądnij forum: choćby niedawno był temat o motocyklu dla wysokiego i po kilka słów o takich właśnie sprzętach - w tym varadero, gs-ie, tigerze; w innych również sporo np o tdm-ie, itp

BTW zarówno yamaha jak i suzuki mają motocykle testowe: skontaktuj się z najbliższym salonem, pogadaj, może uda ci się złapać jakąś jazdę testową. warto :notworthy:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z transalpa na fazera? hmmm...

na dl'a owszem, bo jakoś inaczej tego nie widze, to inne zupelnie motorki. A i nie napisales nic o TDM, fajne moto, mam chorobe na niego, nie leży Ci zupełnie?

 

Najlepiej forumowiczów z w-wy zapytac, dadzą sie przewieźć na sprzętach to ocenisz sam.

Edytowane przez rafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z transalpa na fazera? hmmm...

a czemu nie???..

własnie stwierdziłem, że w terenie to byłem przez 10km a na szosie 10tys. km..... więc czemu nie fazer??

głównie moto służy mi do dojeżdżania do pracy w wwie.

Fazer ładny jest, mocny jest, tani jest (w eksploatacji)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął małego DLa... poręczniejszy od dużego...w wielu testach wygrywa z konkurencją w swojej klasie...lepiej sobie poradzi w polskich warunkach drogowych... jak zrobią w POlsce normalne drogi to sobie przesiądziesz sie na Fazera... no ale to nie prędko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie???..

własnie stwierdziłem, że w terenie to byłem przez 10km a na szosie 10tys. km..... więc czemu nie fazer??

głównie moto służy mi do dojeżdżania do pracy w wwie.

Fazer ładny jest, mocny jest, tani jest (w eksploatacji)....

....bezawaryjny, mega elastyczny, ładny :notworthy: i ma znakomite światła :biggrin: założyłem kiedyś temat o Fazerze 1000, jest tam pare uwag o tymże moto; powinieneś bez problemów znaleźć w archiwum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW zarówno yamaha jak i suzuki mają motocykle testowe: skontaktuj się z najbliższym salonem, pogadaj, może uda ci się złapać jakąś jazdę testową. warto :buttrock:

Ja miałem podobny dylemat mały Fazer czy mały V-Strom. Po przestudiowaniu co który z nich oferuje i jakie są moje potrzeby, skłaniałem się bardziej ku V-Strom'owi ale oczywiście chciałem zobaczyć jak się jeździ na jednym i drugim.

No i o ile z Suzuki nie było żadnych problemów, to na Yamahą nie udało mi się odbyć jazdy testowej (a próbowałem w kilku salonach), zazwyczaj tłumaczenie było takie że akurat nie mają, że może za tydzień itp., że coś tam.

Tak było w 2005, może teraz coś się pozmieniało.

Mam V-Strom'a i jest super.

 

Jeśli jeździłeś Transalpem to sugerowałbym rzeczywiście DL1000 (bo po przesiadce na DL650 tak jak mówią inni możesz nie poczuć wielkiej zmiany - za mała różnica w mocy - ale czy napewno potrzeba 100 koni?) na nasze drogi idealny.

Nie to że Fazer jest zły wręcz przeciwnie :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!

Przymierzam się do zmiany sprzęta na coś nowszego, mocniejszego..... no ogólnie trochę nowocześniejszego.

Nie to, że trampek zły... ale jakoś pomyślałem, że zmienię coś w swoim życiu i padło na motocykl.

Różne sobie oglądałem ale jakoś nie dane było nimi pojeździć więc zadaję Wam pytanie w postaci sondy..... co byście wybrali???

 

Temat w sam raz dla mnie ;) Przesiadlem sie z FZS600 na DL650.

 

Powiem w skrocie: 30KM mniej, 300% czystej frajdy z jazdy wiecej :D

 

A małego DL'a to zaczeli produkowac w 2004 roku.

 

pozdr,

ladzior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem taki dylemat, wybralem FZ6 wlasciwie przez przypadek i jestem hepi :wink:.

 

no, jak nie masz porównania, to trudno traktować twoją wypowiedź jako obiektywną lub wnoszącą coś do dyskusji...

to, co miałem do powiedzenia w temacie dl650: http://www.moto-magazyn.pl/forum/viewtopic.php?t=257

fz6 nie miałem okazji pojeździć, więc nic nie wniosę w tej kwestii do rozmowy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...