Skocz do zawartości

skrzynia w CBR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moje zmartwienie....moto CBR 600F rok 99,

 

chyba sypie mi sie skrzynia, coraz czesciej zdarza sie ze przy redukcji z 6 na 5 lapie bieg jalowy..

ostatnio spotkalo mnie to przy znacznej predkosci i zaczynam sie martwic..<zaznacze ze nie wyskakuja mi inne biegi np popularna 2, jedyny problem to luz tam gdzie nie powinno go byc.

 

ktos wie co moze byc przyczyna?? jak i za ile to naprawic ewentualnie???

 

dzieki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nad tym myslalem..ale pojawilo sie to stosunkowo niedawno, wczesniej nie mialem tego problemu dlatego podejrzewam jednak jakas usterke, pozatym ostatnia sytuacja miala miejsce przy (przed) wyprzedzaniu wiec raczej przywalilem w dol mocno

mam nadzieje ze masz racje i to tylko moja wina a nie padajaca skrzynia..oby tak bylo

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy olej ostatnio zmieniales, skrzynie Ondy bardzo zle reaguja na nieregularne zmiany oleju.

 

Adam M.

 

 

 

 

olej w skrzyni mam od zeszlego sezonu, po szlifie zrobila sie dziura i trzeba bylo uzupelnic sporo bo wycieklo.

chyba nie to, cholera jakos malo pomyslow na to jest, chyba bede jezdzil az padnie i bedzie wiadomo co, obym akurat nie lecial zbyt szybko jak sie skrzynka rozsypie hehe

 

 

a tak serio, to wciaz jestesm zainteresowany rozwiazaniem tego problemu, moze faktycznie za slabo czasem dusze w doł??

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy od zeszlego sezonu masz olej, ile to jest tys km ???

Poza tym jak byl to mineral czy polsyntetyk i przestal zime to dobrze mu to nie zrobilo. Skrzynie Hondy wymagaja dobrego oleju do porzadnego dzialania i pojawiajace sie miedzybiegowe luzy nie musza swiadczyc o rozwalce skrzyni.

Poza tym jak miales szlifa to czasem skrzynia nie dostala po kosciach ( np szlif na dzwigni zmiany biegow )?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od naprawy po szlifie zrobilem moze z 5tys km, sezon zeszloroczny zakonczylem ze zlamana reka, wiec duzo na ym oleju nie przejecalem, moto zimowalo w przydomowym garazu wiec chyba az tak w dupe nie dostalo.

szlif przetarl mi kape lewa tak ze zrobila sie dziura ale dzwignia sie nie zgiela, za to szlag trafil plastiki i klame od sprzegla.

niestety nie wiem jaki olej mam w skrzyni bo w warsztacie robili a ja sie kurowalem.

zalecasz zmiane oleju?? zadne pieniadze wiec czemu nie, jesli mialoby pomoc. jaki olej ewentualnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak generalnie to olej w silniku = w skrzyni biegów :biggrin: Po drugie - wymiana co 6 tysięcy lub co sezon. Olej - osobiście używam Motula - 300V (fullsyntetyk) do "nowych" sprzętów (klasyfikacja według zaleceń producenta) lub 5100Ester (półsyntetyk) do "starszych" silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie taki sam problem ze skrzynia w H CBF600 (napęd o ile się nie mylę jak w F3). Jutro wymieniam olej i dam znać czy pomogło (mi się zdarzał pomiędzy 3 i 2, do 6 biegu jeszcze nie doszedłem :biggrin: ). Wcisnęli mi Motula 7100 - otworzyłem pojemnik - chyba się komuś pomyliło w fabryce z szamponem :crossy: - zalewać tym czy gnać po cos innego?

I taki OT: czy kolektory w CBF600 są osadzone w głowicy na stożku czy sa tam jakieś uszczelki? Chcę kolektor zrzucić i przepolerować :clap: i nie wiem czy potrzebuję nowe uszczelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak generalnie to olej w silniku = w skrzyni biegów :flesje: Po drugie - wymiana co 6 tysięcy lub co sezon. Olej - osobiście używam Motula - 300V (fullsyntetyk) do "nowych" sprzętów (klasyfikacja według zaleceń producenta) lub 5100Ester (półsyntetyk) do "starszych" silników.

 

 

 

no tak, jakos nie zaskoczylem, przeciez to oczywiste :clap: ale tak serio to naprawde nie wiem co mi zalali, na bank jest to czerwony castrol i tyle wiem. jeszce niedawno bylem posiadaczem 3 moto przygotowywanych w 3 roznych warsztatach i sie pogubilem juz z olejami. nie mam pojecia co dokladnie do cbr mi zalali.

nie jestem zwolennikeim motul-a, zaleje go czyms innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...