Skocz do zawartości

Enduraki XT 600 i DR 650


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Fachowcy ! Chciałbym poznać opinie a najlepiej porównanie Yamahy XT 600 i Suzuki DR 650. Yamahę miałem i zamierzam nabyć, ale wiem gdzie jest ładna DT-ka. Myślę że te motorki są porównywalne. Ale chciałbym oprzeć się na doświadczeniach szanownych Forumowiczów. Z góry dziękuje !!!

 

Viragi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem sie o DR bo nie jezdzilem.

 

Ale mam Xt 600 , i pare tys . km zrobilem wiec szczerze moge polecic.

 

Spalanie okolo 6 litrow , w ciezkim terenie max. 7 literow.

 

Poreczny sprzet, oczywiscie to enduro wiec latwo o gleby w ciezkim piachu bo 150 wazy.

 

Mocy i momentu mu nie brakuje.

 

Ogolnie szczerze polecam, jak cos pisz na priv to powiem wiecej, bo nie chce mi si etu przepisywac tego samego co bylo wczesniej napisane.

 

Pozdro :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XT trwala ale slabawa . DR bym sobie darowal, wiecej wad niz zalet . Moze XL , XR jak masz troszke kasy.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitomen czemu?czemu xt słabawa-ja mam obecnie drugą i mocy nie brakuje raczej narzekałbym na mase ale oba te enduraki sa ciężkie.45km +dynojet+wydech przelotowy i 50km -z xt wcale nie jest taki Słabiak.Gorzej z poręcznością-cięzki klocek ,choc powiem szczerze ze jak bym miał więcej gotowki to brałbym honde xr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, Rychu (Nitomen) sobie nagrabi kiedys Jedzie po tych DRkach a sam wiecej grzebie przy swoim klekocie niż jeżdzi. DR bierze olej? To napisz ile twój pali i czemu tloczek wymieniasz? Non stop ma silnik w częściach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitomen strasznego masz hopla na punkcie innych enduro jak KLR - co topic na ich temat to jedziesz po nich a jak zauważylem to masz wiecej zdjęc KLR w częsciach niż normalnie całego:)

Ja mam już drugą DR w życiu a od strony mechanicznej żadnych problemów Przez cały czas użytkowania puściły uszczelki w zacisku hamulcowym oraz porobiły się zimne luty w module - wszystko naprawione bez problemów . Poza tym jakieś złapanie gumy i to wszystko:) Pierwszą miałem z 84 roku czyli prawie tyle miała lat co ja:P Ja powiem od siebie tak : jak dbasz i nie latasz na gumie, nie przegrzewasz sprzeta to sprzęt bardzo trwały.Trzeba przyjrzec sie także obrotom na jakich jeździsz - uratujesz skrzynie jazdą powyżej 3tyś. Zużycie oleju u mnie to 0,5-06 l na tysiąc z tym że ja poza Kraków czesto nie wyjeżdzam. Spalanie 4,5l (maks 110km/h - trasa ) do 6,5 ale mam z tyłu duża zębatkę. Od strony technicznej motocykl naprawdę OK. Nawet żarówka mi sie nigdy nie przepaliła a robie sporo kilometrów bo moto słuzy mi do przemieszczania się. 3 tyś km w dwa miesiące to nawet sporo.

co do Xt - sprzet bardzo trwały, moc 40KM ale ciegnie lepiej. Też sie zastanawiałem nad nią. Oglądalem także XTZ 660 - już wiekszy sprzet, mocniejszy ale ogladanemu egzemplarzowi wyplywal silikon spod glowicy to zrezygnowałem:P Jesli chodzi o DR to pytaj o co chcesz. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz 20 letni nominal ma prawo brac olej ;) , jak grzebie w silnik to z wlasnej winy , a nie z winy moto ( czlowiek óczy :D sie na wlasnych bledach). Non stop w czesciach - w ciagu roku robie ok 15 tys km ( polowa w terenie) pewnie samo sie kreci. Mam zdjecia rozebranego silnika podczas wymiany walka zdawczego z uszkodzonym zapieciem zebatki , (ktos zgubil zapinke zebatki zdawczej i sobie obspawal bo tak prosciej) - takie foty to i XR/XL/LC4 itp maja - mam tez inne foty dziwne ze tylko TE zobaczyles hmmm klapki ?

 

XT seryjnie 40 kunia gdzies ty widzial 45 ? tyle to maja 650 DR 45 , KLR 45- 48 ( zalezy od rynku klepania), a 600 maja po 43 a XT 40 seryjnie, przejechalem, sie na XT i poza mniejsza waga i nieco wyzszym zawieszeniem odczuwalnie slabsza ( moto swiezo po remonciku i na przelozeniach terenowych) zato bardzo fajny dol - zero szarpania nawet po zamuleniu wysokim biegiem i odkreceniu manety

 

co do DR - za duzo czytam postow " kupie skrzynie", "gdzie zregenerowac walek i dzwigienki" , "nie ma iskry" , 3 kolesi mialo DR 125,350,600, 800 i przerabiali te problemy - pewnie powiecie przypadek bo to katy nie motorzysci .. taaa a swistak siedzi bo byla nieletnia..:banghead:.Pack84 sam sie wydales , opisujac skrzynie i elektronike ja juz tu nie musze nic dodawac.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie sa 40 konne :), chyba 92r. Kloles sie zdeka polamal ( glupi przypadek,blad nie chcial aby moto zsunelo sie ze skarpy paru m , poslizgnal sie i juz chyba nie qupi enduro :/, wiec tak na przyszlosc to walic moto , zdrowie najwazniejsze. Ale to tak off topic.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, bo starsze modele XT 600 z lat 198* miały po 45KM

 

A co do opini o XT, (co prawda ja mam wersje Tenere) to w terenie na kostkach mozna smiało jeździć. Ja w swojej mam szosówki, to starch na nich w jakiekolwiek błota jechać. Bardzo wysoki motocykl, duży zbiornik paliwa (chyba 23l), bardziej nadaje sie do "turystyki" niz latania w terenie. Jest taka opinia że w starszych XT są problemy ze skrzynią. Niestety u mnie sie to sprawdziło. Poza tym to bardzo sympatyczne moto. Wkurzającą rzeczą jest sprawdzanie poziomu oleju (zbiornik oleju pod siedzeniem) - ile ludzi tyle opini jak to zrobic.

O DR sie nie wypowiem bo nie miałem styczności.

 

Pozdro

Edytowane przez bohen

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...