Skocz do zawartości

Porównanie nekedów klasy średniej


Rekomendowane odpowiedzi

Który z tych motocykli jest według was najlepszy :P

Proszę o uzasadnianie swojego wyboru :cool: Mile widziane opinie osób posiadających dany sprzęcik. Rozważam nowe maszyny z 2007 roku. Może jest jeszcze jakiś fajny sprzęcik w tym przedziale cenowym :icon_question: Jak z serwisem poszczególnych marek :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów się... ile osób miało możliwość _pojeździć_ przynajmniej dwoma z wymienionych? innymi słowy kto co 2 lata zmienia jedną 600 na inną? na tak zadane pytanie będziesz miał kilkadziesiąt odpowiedzi, każdy będzie chwalił swoją maszynkę (znając ją) a ganił cudzą (nie znając jej), w efekcie czego dostaniesz opinie in plus na temat każdego: wyjdzie, że wszystkie są wygodne, ekonomiczne, nadają się na miasto i w trasy, itp, itd...

 

osobiście polecam prasę: porównanie popularnych 600 (fazer, er6, i coś jeszcze) masz w marcowym "motocyklu": jasne kryteria, więcej niż kilka km 'przejechania się" danym sprzętem, fachowi testerzy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napewno uzyskam jakieś opinie. Będę mógł porównać różne wypowiedzi. Część opini od różnych użytkowników będzie podobna i te będe głównie brał pod uwagę. Swoją drogą gdzie moge dostać archiwalny numer "Motocykla"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!jezdzilem na gsr 600.powiem ze porazka, owszem moze i ladnie sie wkreca, idzie na kolo, ale jazda toraczej porazka.po pierwsze siodlo zle wyprofilowane i zjezdza sie na bak, po drugie sioedzisz na kierownicy i raczej do 200 nie odkrecisz sam odkrecilem do 180 i myslalem ze m,nie zerwie z tego sprzeta!sam jezdze banditem 600 N z 2004 roku i o niebo sie lepiej prowadzi! przy okazji wez pod uwage fakt, ze jezeli bedziesz chcial zmienic na akcesoryjny tlumik, to zaaaabulisz.ja za swojego noweg oLeona Vince dalem 1000zl a chodzi miodzio.

wiec bral bym Kawe z 750 bo i moc wieksza i wogole.fazera tez nie polecam maaalloooo wygodny.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

widze, ze w profilu masz CBR 125. I naprawde chcesz sie przesiasc na 600 lub nawet 750 ? Musze przyznac, ze optymista z Ciebie. Osobiscie zaproponowalbym Ci zdlawiona do 34 KM Honde CBF 600 z ABS'em. Jest wygodna i bezpieczna. Lepszym wyborem bylaby Hobda CB 500 rowniez zdlawiona i z ABS'em.

 

:icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że mam cbr 125 nie znaczy, że nie jeździłem większymi maszynami. Poradzę sobie. Mój kumpel po varedro 125 kupił sobie fz6 i daje radę. Dobrze przemyślałem całą sprawę i kupuję motocykl na lata więc nie chcę aby po 2 sezonach okazało się że nie wystarczają mi jego osiągi. Jestem rozważny, nie zamierzam stać się dawcą organów jednak zawsze marzyłem że kiedyś będę miał 100 konny motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że mam cbr 125 nie znaczy, że nie jeździłem większymi maszynami. Poradzę sobie. Mój kumpel po varedro 125 kupił sobie fz6 i daje radę. Dobrze przemyślałem całą sprawę i kupuję motocykl na lata więc nie chcę aby po 2 sezonach okazało się że nie wystarczają mi jego osiągi. Jestem rozważny, nie zamierzam stać się dawcą organów jednak zawsze marzyłem że kiedyś będę miał 100 konny motocykl.

 

nie watpie, ze sobie poradzisz, bylbys jednak pierwszym 17 - to latkiem ktory jest rozwazny :( i tu wlasnie jest problem.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest jeszcze w tej kategorii Ducati Monster 695 lub S2R

 

J aużytkuję mniejszego MOnsterka 620ie i do zastosowań (głównie miasto, a wyjazdy w trasę w 1 osobę) znakomicie daje sobie radę mimo małej (mniejszej od wymienionych) mocy i momentu obrotowego. Generalnie MOnsterki są bardzo sprawne w mieście ze względu na poręczność i dobre oddawanie mocy (jako v-Twiny). W trasie jazdy rzędu 14-160 nie stanowią żadnego problemu, a spalanie średnie rzędu 5 l/100km są zdecydowanie pozytywem. Wbrew pozorom serwis nie jest znacznie droższy od innych. Należy jedynie dbać o nie, pilnować terminów i używac dobrych materiałów eksploatacyjnych.

Monsterki są dość nietypowymi w porównaniu z innymi sprzętami i dlatego jeśli chcesz mieć coś innego to warto się nad nimi pochylić.

 

Oczywiście jak zwykle wybór będzie Twój

 

Pozdrawiam,

kris

Edytowane przez Muminek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh no trudno bedzie cos obiektywnie podpowiedziec bo co czlowiek to inne gusta,potrzeby,wymagania.

Wybrac musisz sam bo to ty bedziesz pomykal jedna z tych maszyn.Ty najlepiej wiesz jakie masz potrzeby i do czego bedzie sluzyc motocykl.Ja rowniez wybieralem sposrod tych motocykli i zeby nie popelnic bledu przestudiowalem cala literature o danym motocyklu,intenet, rozmawiale z uzytkownikami oraz kazdego musialem dosiasc razem z moim plecaczkiem.Nastepna sprawa sprawdzalem serwis,koszty eksploatacji itd.

Bra;em pod uwage z750,sv650,suzuki bandit 650,er6n,fz6,gsr600 i wybralem nowy z750(najwieksze plusy to cena i korzystne rabaty,wyglad i dla mnie najwazniejszy serwis do ktorego mam blisko i znam go juz od dawna,spalanie porownywalne do reszty,motocykl ten idealnie pasuje do mojego charakteru oraz najbardziej spodobal sie mojej zonie).

Musisz poprostu poswiecic duzo czasu na badanie tych maszyn zanim wbierzesz ta najlepsza dla siebie nikt nie zrobi tego lepiej niz ty sam.

''szkole wybierali za ciebie rodzice--.....ale motocykl wybierzesz sobie sam:DD''

Powodzonka zycze a ja czekam juz tylko spokojnie na korzystny kredyt by spelnic swoje marzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crash1990 chcesz sobie kupic takie moto jak w temacie, twoja sprawa, ale nie tlumacz sie, ze przemyslales sprawe, bo po pierwsze nie przemyslales, bo gdybys to zrobil kupil bys cos slabszego i wogole wiedzial bys co kupic, po drugie nie poruszaj tematu swojego doswiadczenia, raczej ignoruj pytania na ten temat bo odpowiadajac na nie z reguly raczej sie skompromitujesz i pomozesz w robieniu OT a w temacie rodzicow... proponuje im pokazac ten temat, pewnie zmienia zdanie co Ci kupic

 

no a teraz do rzeczy, w tej kalsie najatrakcyjniejszym wydaje mi sie zdecydowanie z750, najmocniejszy(twoje 100 konikow i jeszcze mala nadwyzka), najlepsze osiagi, zawiecha USD, mozliwy ABS, wyglad seryjnego streeta i na oko wyciagnie ze dwie dupy na tydzien

do tego towarzystwa dodal bym jeszcze malego monstera(magia marki i piekny dzwiek), sv650(ponownie dzwiek, idealny na miasto), er6n i bandyta650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz motocykla typowo do miasta i na krótkie wypady to polecam HONDĘ HORNET.

Motocykl lekki, zwarty i mocny. 100 koni pozwala na dynamiczne porusznie się po mieście oraz podgonienie w trasie.

Niestety brak owiewek powoduje powyżej 140 km/h walkę z wiatrem aż do zapięcia 240 km/h.

Akcesoryjne szybki coś tam pomagają ale niewiele.

 

HORNET jest najpiękniejszym motocyklem ze wszystkich nakedów klasy 600 i 750.

Szeroka opona (180mm) oraz wysoko poprowadzony wydech dają mu wygląd ostrego szerszenia - streetfighetra.

 

Jeżeli chodzi o eksploatację to tylko lać benzynę i jeździć (spalanie od 5,5 l do ..... ile wlezie do baku).

 

Super hamulce (można poprawić stalowym oplotem - ale to raczej zbędne) - stoppie to nie problem. Wheele też nie stanowi problemu.

 

Jeżeli chcesz kupić nowy to nie ma problemu - gorzej będziesz miał z zakupem używanego motocykla ( 99% używanych sprowadzanych do Polski jest po mniejszych lub większych dzwonach - wiem co mówię - sam zanim znalazłem ten jedyny sporo się "wynalazków" naoglądąłem. Dzięki bogu jest to naked więc nie da się ukryć przed kupującym tych "gleb parkingowych" - trzeba się tylko wnikliwie przyjrzeć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice pozwalając mi na taki sprzęt muszą tak myśleć :) a mocno mnie pilnują :biggrin: Prosiłbym jednak żeby w postach zawarte były informacje o motocyklach znajdujących się w temacie :biggrin:

może poprostu rodzice nie zdają sobie sprawy co to jest 100 km w motocyklu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...