Skocz do zawartości

Non stop kapeć w przednim kole...


Rekomendowane odpowiedzi

hej

w tym sezonie zlapalem juz chyba z 5 kapci w przednim kole..

stosuje detki roznych firm - heidenau, kenda - ktorych cena oscyluje w granicy 20-30 zl.

pekaja zawsze przy przejazdach po korzeniach.

 

w feldze mam szpaner, z lekko naderwana guma, ale ona nie przebija detki, sprawdzalem to wiele razy.

testowalem tez jazde przy roznych cisnieniach - od 1 do 1,8 atm. efekt ten sam

opona nie szczypie, czysto w srodku, felga nie ma zadziorow..

a gumy non stop pekaja, mam tego dosyc

 

macie na to jakis patent?

slyszalem o detkach crossowych, o sciankach 4 mm. kupilbym taka, nawet jezeli mialbym wydac 80 zl. nie mam pojecia jednak gdzie taka kupic (moze ktos ma strone www albo takowymi handluje?)

na mus mnie jestety nie stac (ok 400 zl).

moze jest jakis preparat w stylu tirol (ale inny, bo ten na dętke to akurat g..no)?

 

HELP, bo mnie k..wica strzela juz :crossy:

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź stan szprych, na skrzyżowaniach szprych załóż plastikowe opaski (usztywniają koło, czuje się) .

nyple zabezpiecz paskiem gumy

kup dętkę do crossu, 4 albo 5mm ścianki, michelina 75 zł, mitasa 60 zł

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten sam problem,tyle ze ja łapie mniej wiecej ta po rowno,moj ojciec zresztą za duzo nie odstaje ode mnie :) Był taki okres gdzie w przeciągu 2-3 m-cy złapałem z 5 kapci,ale teraz ostatnio nic sie nie dzieje,aż tak dziwnie gdy nie trzeba regularnie niemalze koła ściągac i dętki kleic

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba rozwiazalem problem.

szpaner mial naderwany kawalek gumy i wystawaly takie fajne, ostre zabki, ktore skutecznie przycinaly detke..

podkleilem to kawalkiem gumy, obllepilem sylikonem, felge przewinalem izolacyjna zeby nie cielo od nypli, a na zapas wstawilem detke crossowa heidenau. moze wytrzyma :D

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

 

Przy rozbieraniu koła zaznacz sobie kredą na oponie gdzie jest zawór(wentyl), później jak już znajdziesz dziurę w dętce przyłóż ją do opony z uwzględnieniem położenia zaworu, i obejrzyj okolice dziury w dętce, w oponie. Przecież jeśli szpaner szczypie dętkę, to dętka dziurawi się ciągle w tym samym(albo prawie) miejscu.

Pozdro!

Edytowane przez grey_cinnamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...