Skocz do zawartości

Ktoś tam kiedyś pisał że nie da się opanować konkretnej shimy


Śliwa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tyłek to mu zdrowo zniosło, koleś za bardzo pochylil moto podczas lotu? (pytam się bo na technikach torowych się nie znam kompletnie)

technika i zimna krew :icon_razz:

filmik kosmos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy że to był szcześliwy traf w opanowaniu moto... :-)

 

I musimy pamiętać że niestety do wszystkich to szczescie się uśmiecha - podobnie jest z wygraną w lotto :-

)

 

zdravim horko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby miał amortyzator skrętu doszło by do shimmy w tym przypadku czy nie?

Czy to moze amortyzator włąsnie go uratował w tym przypadku?

Stary to jest jakiś wyścig uliczny, najprawdopodonbiej TT na wyspie Man, gdzie startują motocykle sportowe, które wszystkie nie dośc że są wyposażone w topowe amory na rynku to jeszcze te amory mają poskręcane na maxa. Jednakże kiedy z prędkością >250 km/h wylatujesz w powietrze i spadasz ze skręconą kierownicą to choćby ten amor był wysadzany diamentami to ni chu*a nie uchroni Cię przed trzepankiem :icon_razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za bardzo shimmy nie widziałem. Z tego co mi wiadomo to shimma polega na telepaniu kierownicą podczas gdy moto jedzie prosto a tutaj gość po wyskoku z górki po prostu krzywo wylądował i zaczęło mu rzucać całym motocyklem.

Są sytuacje w których nawet umiejętności nie pomogą. I wtedy jest miejsce na farta którego facet z filmu najwyraźniej miał.

Widziałem kiedyś z jakiegoś wyścigu gdy koleś na zakręcie złapał uślizg i położył się na boku. Sunął do zewnętrznej zakrętu i po krótkim odcinku koła złapały przyczepność. Gość chyba stracił dwie pozycje i pojechał dalej. Technika? Nie sądzę. Szczęście. Jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest shima tylko nie jak to zwykle bywa spowodowana odciążeniem przedniego koła przy wyjściu z zakrętu tylko złym lądowaniem. W późniejszej fazie tego zjawiska dobrze widać ,że moto jedzie prosto a kiera wali po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest shima tylko nie jak to zwykle bywa spowodowana odciążeniem przedniego koła przy wyjściu z zakrętu tylko złym lądowaniem. W późniejszej fazie tego zjawiska dobrze widać ,że moto jedzie prosto a kiera wali po bokach.

 

No to chyba jednak inny film oglądamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...