Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każda maszyna jeżdżąca turystycznie zrobi więcej kilometrów niż ta latająca wokół komina.Dla każdego silnika spalinowego najmniej korzystny jest zimny start.Im więcej zimnych startów tym mniej silnik przejedzie.Jeździłem po Maraduderze trzy sezony Yamahą Road Star 1600 i kiedyś znalazłem opis na amerykańskiej stronie jak jeden gostek zrobił taką maszyną 165 tyś mil czyli ponad 250 tyś km.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda maszyna jeżdżąca turystycznie zrobi więcej kilometrów niż ta latająca wokół komina.Dla każdego silnika spalinowego najmniej korzystny jest zimny start.Im więcej zimnych startów tym mniej silnik przejedzie.Jeździłem po Maraduderze trzy sezony Yamahą Road Star 1600 i kiedyś znalazłem opis na amerykańskiej stronie jak jeden gostek zrobił taką maszyną 165 tyś mil czyli ponad 250 tyś km.

To nieźle to maruda 200 000 !!!!!!! tysi przeleci

Edytowane przez Robertso444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - tak sobie siedzę w ten świątęczny deszczowy dzionek i wymyślam. Ma któryś z Was zamontowane inne wydechy niż oryginalne? Kusi mnie zamontować coś głośniejszego (ale nie drogiego) i nie bardzo wiem jakie wybrać. Może to TŁUMIK CHROMOWANY VIRAGO INTRUDER MARAUDER DRAG (numer 986098121). Kiedyś gdzieś czytałem że po takich zmianach to synchro gaźników trzeba robić. Wdzięczny będę za wszelkie informacje.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś czytałem że po takich zmianach to synchro gaźników trzeba robić. Wdzięczny będę za wszelkie informacje.

 

zapraszam do zapoznania się z zawartością pozostałych działów forum: w dziale co, jak kupić znajdziesz opinie o wydechach, w dziale mechaniki zaś możesz poczytać o tym co po zmianie warto zrobić i dlaczego

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem się pochwalić info, że w sobotę wymieniłem zębatkę na 16. Całą niedzielę przelatałem i uważam, że to był dobry pomysł. Według mnie obroty spadły o jakieś 15km/h. Przy 120 można miło dla ucha jechać.

Tak na marginesie, czy ktoś z kolegów próbował może na 17 zębach? Wiem, że jeden ząb to dużo, ale dwa może byłoby lepiej. Jeżeli chodzi o moc to nie zauważyłem jakiś spadków. Może jak żonkę zapakuję to będzie marnie? Pożyjemy, zobaczymy.

Teraz z innej beczki. Kupiłem kiedyś puste wydechy, podobne do tych-http://www.allegro.pl/show_item.php?item=986098121.

Może i takie same? Wczoraj polatałem z chłopakami i robimy wypad do Czech.

Podobno policja ma tam inne zdanie niż my. Głośny wydech i dowód zabrany. Mam pytanko, czy ktoś z kolegów stosował może coś takiego- http://www.motoallegro.pl/item953546975_wy...mson_cobra.html

Tłumiki mam trochę wygięte, ale może jakoś wejdzie? Ciekawe, czy faktycznie może być na tym ciszej?

Chyba, że koledzy mają inny pomysł na stłumienie hałasu? Mogą byś to ustrojstwa prowizoryczne. Takie na kilka chwil. Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam dość często po Czechach i nigdy nie było problemu z ich policją.Dwa razy byliśmy na bardzo głośnych wydechach w Chorwacji i na miejscu i po drodze [Czechy.Austria,Słowenia]nie było żadnego problemu.Te wkładki które pokazałeś nie wyciszą wydechu,zmienią tylko barwę dźwięku na bardziej basową.Wszystkie wydechy Cobry mają takie fabrycznie założone.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam dość często po Czechach i nigdy nie było problemu z ich policją.Dwa razy byliśmy na bardzo głośnych wydechach w Chorwacji i na miejscu i po drodze [Czechy.Austria,Słowenia]nie było żadnego problemu.Te wkładki które pokazałeś nie wyciszą wydechu,zmienią tylko barwę dźwięku na bardziej basową.Wszystkie wydechy Cobry mają takie fabrycznie założone.

Spoko, w takim razie nic nie zmieniam. Ja też już byłem na tych pustych rurach i było ok. Może dlatego, że nie było policji? Troszkę mnie kolega nastraszył więc pytam? Jeżeli nie ma problemu to zostawiam bez zmian. :clap: Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:crossy: swieta świeta i po świetach :icon_twisted: troche sie działo wiec i z czasem różnie, ja nie nażarłem sie jazdą :icon_rolleyes: w sumie takie ot przejażdzki, ale było sporo gości wiec sie nie dało. No ale tak zupełnie nie próżnowałem... nie wytrzymałem i poleciałem powymieniać chociaż klocki hamulcowe... były jeszcze całkiem całkiem, ale przy okazji wymiany w virago zrobiłem w obu. Miałem w tygodniu za synhro sie brać, ale cos czuje ze nie bedzie kiedy, wiec pewnie w weekend, oby był bardzo słoneczny. W kwesti tlumików to nie komu nie pomoge, moje chodzą jak cicha lodówka, ostatnio nawet znalazłem gdzies jakąs norme ze niby 85 dB na maxa produkują, Napewno działają tak cicho że słysza każde ogniwko mojego zużytego łańcucha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i zarazem pytam czy ktoś z kolegów z moich okolic wybiera się na zlot Częstochowski 18.04.2010 na otwarcie sezonu JASNA GÓRA jeśli tak to proszę o info gdzie i o której godzinie się spotykamy i oczywiście lecimy razem POZDRO :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiercał ktoś oryginalne wydechy? Jaki efekt?

 

Jeśli masz wydechy już w nowej wersji to instruktaż masz w moim poście na stronie 19 tego tematu.

Bardzo fajny efekt - tłumiki są głośne alem bez przesady. Po tej operacji nie robiłem żadnej regulacji - po zmierzeniu na hamowni (2 m-ce po wypruciu wydechów) mechanik stwierdził żeby nic nie ruszać, nie regulować, nie przeszkadzać, bo wyniki są idealne :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i zarazem pytam czy ktoś z kolegów z moich okolic wybiera się na zlot Częstochowski 18.04.2010 na otwarcie sezonu JASNA GÓRA jeśli tak to proszę o info gdzie i o której godzinie się spotykamy i oczywiście lecimy razem POZDRO :buttrock:

 

 

Ja mam taki plan ale jak wiadomo z planami bywa różnie lubią się zmieniac.Ale jeżeli nic się nie zmieni to nie widzę przeszkód na wspólny wyjazd :lalag:

Coś bliżej będzie wiadomo w późniejszym terminie i ewentualnie wtedy będziemy się zgadywac. A przy okazji zachęcam innych maruderów z okolicy na wspólny wypad bo jest to niezła okazja na spotkanie, na razie w wąskim gronie ale na dobry początek myślę że będzie ok

Edytowane przez edek_osw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jeśli pogoda dopisze to w Częstochowie może być 30tyś motocykli.Napewno znajdzie się tam przynajmniej setka Marauderów.Więc nie szukajcie się po drodze bo na miejscu będzie pełno.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jeśli pogoda dopisze to w Częstochowie może być 30tyś motocykli.Napewno znajdzie się tam przynajmniej setka Marauderów.Więc nie szukajcie się po drodze bo na miejscu będzie pełno.

 

Taaaa, tam sie napewno znajdziecie bez problemu w tych 30 000 moto :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie wyzalic..

Odstawilem moto na serwis i niestety doszedl jeszcze naped do wymiany bo okreslenie max 2000 km przeleci mnie nie zadowala.

I mam pytanie czy firma did czy ybn, roznica w cenie ok 90 zl?

I czy 30 tys to faktycznie max na naped?

 

 

No i oczywiscie 16 zebatka.

Do zobaczenie w Czestochowie.

Ja z ekipa jedziemy w sobote kolo poludnia jak ktos ma chec to info.

pozdro

Edytowane przez olek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...