Skocz do zawartości

Yamaha XV1900 - Co Wy na to?


Mariusz535
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem kupić używanego HD Road Kinga, ale koledzy mi bardzo odradzają ! Za tą kasę mogę mieć Yamahe xv1900 midnightstar. Jeźdzł już ktoś tym cruiserem ? Warto ???

Szukaj krasnala - On tym śmiga. Odnośnie całej reszty, to :icon_mrgreen: :crossy: :) z mojej strony, bo Raod King jest piękny, Yamaha nowoczesna - sam musisz zdecydować, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz jakoś uzsadnić twój wybór ? Jestem ciekawy :icon_mrgreen:

Tak jak pisalem nie znam ich od strony technicznej ani nie jezdzilem nimi.

Jedynie widzialem na targach oraz na fotach. Zatem moja ocena jest

przede wszystkim mocno subiektywna i czysto wizualna.

 

Nie podoba mi sie w xv1900:

- wyglad zbiornika paliwa z tymi 3 listwami chromowanymi,

- oxydowany silnik,

- lubie wydechy 2w1 ale ten jest jakis pokrecony,

- lampa z boku wyglada jak przerosnieta krosta na ciele,

- predkosciomierz na baku zbyt retro,

- waga o 46kg (ok. 325kg) wieksza od xv1300,

 

Generalnie xv1300 wydaje mi sie elegantszy.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, śmigam :)

Ocena? Troszkę za wcześnie, bo dopiero kończę docieranie, a więc dotychczas to było takie "lizanie loda przez szybę".

Chciałem coś do turystyki, z większym odejściem, ale także w stylu cruisera.

Dlaczego nie wybrałem czegoś innego pominę, gdyż było wiele analiz i nie będę tutaj zanudzał.

Ogólne wrażenie - moto na żywo naprawdę wygląda lepiej niż na zdjęciach. Wiele elementów które nie całkiem mi grały optycznie, na żywo zyskało moją akceptację a nawet uznanie. Nawet tłumik całkiem mi pasi (co nie zmienia faktu, iż za 3 kkm będzie V&H :icon_mrgreen: ). Fatycznie jest w zakresie detali wykończenia oraz wyglądu dopracowany.

Moto wygodne, pozwalające dopasować się nawet niziołkom (mam 166 cm wzrostu, kumple twierdzą, że z końcówką - "...6", to troszkę naciągam :icon_razz: ).

Środek ciężkości nieziemsko nisko, co sprawia, iż wiele "wybacza", jest taki ... "poręczny" i czasami trudno jest uwierzyć, że to 350 kg z płynami.

Kiera szeroka, umożliwiająca lekkie pochylenie się, co mi pasi, ale na manewrach parkingowych faktycznie trzeba rąsię nieraz wyciągnąć do przodu, co by w miejscu skręcić.

Hamulce całkiem Ok, nie ma problemu, żeby Potforem wylądować. Biegi wchodzą precyzyjnie i w miarę dyskretnie, niespecjalny łomot czyniąc (a wręcz przeciwnie).

Jeżdżę często w nocy i tutaj mam niespodziankę - reflektor jest po prostu nieziemski! Tak dobrze dopracowane światła (krótkie jak i długie) chciałbym mieć w katamaranie! Jest wprawdzie jeden minus - jak jeżdżę w dzień na długich, to co czwarty mi miga, co bym to cholerstwo zgasił :eek:

Akcesoria niestety drogie, ale także dopracowane, zawierające nieraz wynalazki np. pozwalające je zdjąć jednym ruchem (dot. szyby - w 3 rozmiarach- oraz sissybaru).

Na razie tyle. Ciąg dalszy po kolejnym tysiącu km. :flesje:

Wszystko rzeczą indywidualnego gustu, ale mi to moto na razie nieziemsko pasuje pod każdym względem :flesje: (mijanej publiczności - ze szczególnym uwzględnieniem płci żeńskiej - też :icon_mrgreen: )

Edytowane przez johny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić używanego HD Road Kinga, ale koledzy mi bardzo odradzają ! Za tą kasę mogę mieć Yamahe xv1900 midnightstar. Jeźdzł już ktoś tym cruiserem ? Warto ???

 

 

Gdy bym ja miał taki wybór to, wziął bym road kinga :)

Ale to tylko moje skromne zdanie..tym się nie sugeruj.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny, a jak Ci się siedzi na kanapie? Znaczy się, czy nie jest aby za szeroka? Bo z naszym wzrostem dużo się traci na samych udach przy takim siedzisku :)

 

Podczas jazdy jest OK, bez zastrzeżeń. Mogę dowolnie nóżki ułożyć, kanapa bynajmniej w niczym nie przeszkadza. Ale przy cofaniu pod górkę... :D Trzeba po prostu pokombinować, rytm złapać. Na siłę się nie da niestety. Do ziemi troszkę jest, a siodełko faktycznie niewąskie... Ale co tam, nosić go nie będę, a przy parkowaniu po prostu trzeba myśleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić używanego HD Road Kinga, ale koledzy mi bardzo odradzają ! Za tą kasę mogę mieć Yamahe xv1900 midnightstar. Jeźdzł już ktoś tym cruiserem ? Warto ???

 

 

Masz złych kolegów (prawdziwi kumple nie namawiaja na motocykl z fabryki fortepianów) :) :)

 

A poważnie to zastanów się co Ci bardziej pasuje. XV 1900 to potężny silnik + całkowicie popieprzona stylizacja. Od razu bym odkręcił wszystkie chromowane listewki na baku, przy błotniku, kierunki wymienił na coś co nie wygląda jak bybyło z odpustu (w małej wsi).Kumpel miał na jazdach testowych XV 1900 i był zachwycony parametrami silnika, prowadzeniem itp. Jeśli Yamaha podoba Ci się bardziej niż Road King to się nie zastanawiaj - w końcu to Ty będziesz tym motocyklem jeździł a nie Twoi koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMPKA:

A poważnie to zastanów się co Ci bardziej pasuje. XV 1900 to potężny silnik + całkowicie popieprzona stylizacja. Od razu bym odkręcił wszystkie chromowane listewki na baku, przy błotniku, kierunki wymienił na coś co nie wygląda jak bybyło z odpustu (w małej wsi).Kumpel miał na jazdach testowych XV 1900 i był zachwycony parametrami silnika, prowadzeniem itp. Jeśli Yamaha podoba Ci się bardziej niż Road King to się nie zastanawiaj - w końcu to Ty będziesz tym motocyklem jeździł a nie Twoi koledzy.

 

Rzecz gustu i sposobu podania. Gdyby te kierunki wstawić do katalogu sygnowanego przez OCC, to by ludziska się za nimi zabijali :buttrock: A listewki? Mają ludzie ćwieki wokól siedziska, obramowania wokół szyb, balustradki i ramki wokół błotników, to mogą być i listewki na zbiorniku (przynajmniej żadne inne moto takich nie ma) :icon_twisted:

A różnica jeszcze jedna - na Yamaszce się jeździ, na HD też, ale za to znacznie częściej w kierunku serwisu :notworthy:

Edytowane przez johny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prałat to wiela Ty masz wzrostu? :buttrock:

No tyle, co Johny, czyli "wzrost średni" :flesje: , jeżeli sądzisz inaczej, to :evil: między nami. :)

Trochę pokręciłem się na 1.9 ale siedzenie musiałby sobie zwęzić. A myśleć przy parkowaniu nawet XV 1.6 trzeba myśleć, mając ponad 1,8m. Tu nie chodzi o wzrost, ale o parę w łapach i wagę własną. Im mniejsza różnica wagowa, tym łatwiej przestawiać te mastodonty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...