Skocz do zawartości

Kolejny wypadek


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na obwodnicy w moim mieście zginął tragicznie na motocyklu 39 letni mężczyzna. Prawdopodobnie wyprzedzał kolumnę samochodów na końcu której kierowca mazdy wykonywał manewr skrętu w lewo. Osobiście go nie znałem (chyba) dlatego nie wiem czy był motocyklistą. Przejeżdżałem obok tego miejsca i widziałem motocykl w rowie i zwłoki na asfalcie. Obraz chcąc czy nie zmuszający do refleksji i zastanowienia. W każdym razie wyrazy współczucia dla rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie strzezcie nas przed nierozwaznymi kierowcami puszek !!1

 

(chociaz nie wiadomo kogo byla wina moto czy auto)

 

w kazydm razie wyrazy wspolczucia dla rodziny i znajomych.) !!!

 

oby takich wypadków bylo coraz mniej |!!!

pzdr :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak wyprzedzał na raz kolumnę samochodów, to co najmniej w tym samym stopniu był winny jak i kierowca samochodu, który być może nie upewnił sie skręcając.

A prawdopodobnie, gdyby wyprzedzał z niewielką różnicą szybkosci w stosunku do wyprzedzanych, byłoby mniej tragicznie.

Tak czy owak - szkoda człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie strzezcie nas przed nierozwaznymi kierowcami puszek !!1

 

(chociaz nie wiadomo kogo byla wina moto czy auto)

 

 

co ty w ogóle gadasz?? Czytać nie umiesz???

 

Przeciez kalingpx750 wyraznie wszystko napisał - jak tak było jak pisze to kierowca puszki był OK - to motocyklista zawinił.

 

 

RIP dla nie go - a dla nas przestroga

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i kierowca samochodu, który być może nie upewnił sie skręcając.

Każdy rozsądny człowiek zerka w lusterko przed skrętem w lewo (bo a nuż), ale przepisy nie obligują do tego. Jeśli była tam jakaś boczna uliczka w którą skręcał samochód, to motocykla w ogóle nie powinno tam być (wyprzedzanie przez skrzyżowanie).

Uważajcie na to.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne, że codziennie ktoś ginie. Oby nas to nie spotkało.

A propos wyprzedzania, ostatnio złapałem się na tym, że dynamicznie wyprzedzając parę samochodów nie spojrzałem wcześniej w lusterko, czy nie jestem wyprzedzany.. uznałem że na pewno ja tutaj jadę najszybciej. Często tak myślą samochodziarze jadący dosyć szybko dobrą furą - wtedy taki może się spokojnie wpakować na lewy pas pod koła. Nietrudno dorobić się nekrologu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z Paffciem wracaliśmy z objazdu Polski, to około 30 kilosów od domu również wyprzedzaliśmy 3 auta, z tym, że ten na początku kolumny włączył kierunek i skręcił w lewo do swojej posesji. Mieliśmy ogromnego farta, że nie zaparkowliśmy w nim, choć hamowanie było na maxa. Paffcio miał mniej więcej długość koła od drzwi tego gościa, bo leciał za mną i miał wiekszą prędkość.

To mi uświadomiło, że statystyki nie kłamią. Najwięcej wypadków jest prawie pod domem.

Trzeba zachować cholerną uwagę przy takim manewrze, a muszę stwierdzić, że w momencie rozpoczęcia wyprzedzania nasza prędkość była na poziomie nie większym niż 80 km/h. Gdybym mocniej pociągnął, to pewnie tego posta bym już nie pisał. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem spotkanie firmowe w Augustowie, po nim postanowiłem wybrać się nad Czarną Hańczę, koło Wigier i mijałem miejsce wypadku. Ech, szkoda człowieka.

Wszyscy kierowcy samochodów stojący w korku patrzyli na mnie jak na następnego dawcę w kolejce.

Policjant także spojrzał na mnie wymownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, żeby jeździć moto trzeba pamiętać także żeby myśleć za innych użytkowników, bo kto wie co w danej chwili komuś przyjdzie do głowy, zdarzają się różne sytuacje nie włanczanie kierunku przez innych przy wyprzedzaniu czy też skręcaniu

 

wielu zginęło tak tragicznie - więc myślmy chłopaki przed, każdy z nas miał lub był bliski takim zdarzeniom i podobnym, sam przeżyłem parę nie ciekawych sytuacji i trwa to wszystko czasami tyle, że można tylko mrugnąć :clap:

 

myślmy za innych, żeby nie było tego typu postów i nie zganiajmy wszystkiego na puszki, bo jak lecimy 200km/h to się nie dziwię, że nas nie widzą albo myślą, że jesteśmy daleko i zdążą sobie wyjechać z podporządkowanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...skoro jechal motocyklem, musial byc motocyklista....

 

...uwazajcie na siebie... [*]

 

 

Ale mógl też pożyczyć od kogoś motor i pojechac na obwodnice sprawdzić ile wyciągnie. U mnie 3miesiące temu był wypadek koleś poyczył od kolegi motor i przejechał 100m skręcał przy 30km/h nie wyrobił na zakręcie i podbiło go na krawężniku i głową udeżył w sklep. Był w śpiączce ale na szczęście wyszedł z tego.

 

Współczucie dla rodziny [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...