Skocz do zawartości

Wszystko o Hondzie XR


Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie najlepiej szukać swojej "mona lisy"(XR)? W Polsce jest to ciężka sprawa;/

Witam

Jak nie masz daleko do Tarnowskich Gór to zapraszam na test XR650L http://allegro.onet.pl/item1060361204_hond...dobry_stan.html

Kolega ma XT600 rozebraną do remontu, może ją sprzeda (bo nie ma kasy na remont)

Ale nie wiem bo raz sprzedaje raz remontuje sam nie wie -ale może się dogadacie

Nie umiem jeździć na kole ale na XT-ku nie pośmigasz chyba że jesteś dobry,

Nawet fachowcy od koła (na ktm) którzy twierdzili że jeździli na XT -ku wymigali się jak poprosiłem żeby pokazali jak XT jeździ na kole. Natomiast XR chyba z powodu innej konstrukcji ramy ale z gazu idzie na koło, lepsze przyspieszenie, prześwit, i jazda - na początku wydaje się za wysoka (ja mam 180cm) lecz w terenie gdzieś się ta wysokość traci jeździ się supernowo. Ja z powodu kontuzji przechodzę na drogę przynajmniej w tym sezonie, wczoraj jeździliśmy po góreczkach a potem cały wieczór rwał mnie obojczyk a jeździłem tylko po prostym.

:biggrin:

 

 

Dzięki za serwis manual :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy osoba o wzroście 176cm dotknie ziemi na xr650R bez pochylania motocykla ?? chyba cienko ??

 

widziałem filmiki na youtube globdtm z naszego forum (sory jeśli strzeliłem literówke w nicku) i ona strasznie wysoka sie wydaje .....

 

Witam,

 

Mamy od niedawna 650 w garażu, istny szatan :icon_mrgreen:

 

jeżeli chodzi o dotknięcie ziemi to myślę, że bez problemów, ale na pewno nie całą stopą. Ale z drugiej strony to i po co?!?

 

Mam teraz porównanie 400 i 650

Jest przepaść.. 650 jest sporooooo mocniejsze i na szutrach 400 nie ma najmniejszych szans.. (chociaż 400 mam teraz na bardziej terenowych przełożeniach więc to też pewnie jest przyczyną).

Jednak przesiadając się z 650 na 400 ma się wrażenie, że prowadzi się rower :icon_mrgreen: Jest taki leciutki i poręczny, że można robić cuda :icon_mrgreen:

 

Nie potrafiłbym powiedzieć, co lepsze.. One są............. inne :icon_mrgreen:

 

Ale zostaje przy 400 wiec to chyba odpowiedź :wink:

 

Właśnie, jeżeli chcecie zrobic jakieś porównanie to walcie śmiało, jestem gotowy na wszystkie testy :wink:

 

Na początek to bym je chętnie zważył, macie jakiś pomysł? :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adik dzięki za zaproszenie ale niestety mam troche daleko :(

byłem pewny że xt600 będzie mocniejsza od klr 650 bo wydaje sie bardziej crossowa

kaelerstwo udało mi sie wyrwać z gazu z 1 biegu i jak by troche poćwiczyć to można by ładnie gibac na jednym,tyle że smarowanie silnika może sprawiać problemy

jak myslicie co jest mocniejsze klr 650 czy xt 600??(co łatwiej postawić na gume?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak myslicie co jest mocniejsze klr 650 czy xt 600??(co łatwiej postawić na gume?)

 

xt 600....

 

Natomiast XR chyba z powodu innej konstrukcji ramy ale z gazu idzie na koło, lepsze przyspieszenie, prześwit, i jazda

 

mnie sie wydaje że ze względu na wysokośc czym wyższe moto tym ,,lepiej idzie na gume''

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na początek to bym je chętnie zważył, macie jakiś pomysł? :icon_twisted:

 

Podjedź na wagę (na złom, na składnice węgla)

:biggrin:

 

adik dzięki za zaproszenie ale niestety mam troche daleko :(

byłem pewny że xt600 będzie mocniejsza od klr 650 bo wydaje sie bardziej crossowa

kaelerstwo udało mi sie wyrwać z gazu z 1 biegu i jak by troche poćwiczyć to można by ładnie gibac na jednym,tyle że smarowanie silnika może sprawiać problemy

jak myslicie co jest mocniejsze klr 650 czy xt 600??(co łatwiej postawić na gume?)

Witam

Zobacz sobie na youtube i obadaj filmiki XT-ków, z tamtego roku :

http://www.youtube.com/user/jacca1978

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to bym je chętnie zważył, macie jakiś pomysł? icon_twisted.gif

 

a ile może xr650 ważyć ?? xr400 to na stojak i na wagę łazienkową (taką do ważenia ludzi) bo są do 150kg i te lepsze mają bardzo dobrą dokładność

 

potem odejmij ile waży sam stojak i już wiesz :D

 

nie wiem ile może 650 ważyć pewno 150 przekroczy ...

 

a pozatym to złom albo składnica opału jak pisał poprzednik...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xr 650R wazy katalogowo ok 130 sucha , wiec z plynami ok 145 kg , jest odczuwalnie wieksza od 600 , za to mocy i momentu wystarczy kazdemu. XR 650L wazy ok 150 sucha , za to ma rozruchaj , rama to w sumie kopia tej z XR 600.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Jeszcze raz dzięki za mamuala

 

1. Jak się reguluje mieszankę w gaźniku? ( w XT była śrubka od spodu i robiło się 2,5 obrotu a w XR650L jest jakaś śrubka z stałą blokadom ) a z servis manuala, no cóż jak ktoś nie zna języków to się obrazkami sugeruje- i nic mi z obrazków, po prostu nie kumam

2. Było wszystko dobrze do momentu kiedy nie ruszyłem tej śrubki i zaworów. Teraz XR650L ma trochę kłopot z odpaleniem na zimno- Objaw: Odpali na saniu pochodzi i sama zgaśnie jak chcę odpalić ponownie to albo odpali albo trzeba letkiego gazu dodać w momencie jak pyknie i w taki sposób potrafi akum wyładować i strzelić z tłumika. Zawory ustawiłem ssące 0.10 na ciasno a wydechowe 0.10 luźno tak żeby przelatywał a 0.15 żeby nie przeszedł bo nie mam 0.12 szczelinomierza.

Pozdrawiam Adik :biggrin:

( jak to mówią jak gówno nie śmierdzi to nie ruszaj, a ja musiałem moje 2 łapy wtrącić do maszyny :banghead: )

Edytowane przez Adik75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Mógł by mi ktoś zapodać foto albo napisać jakie kolory kabli idą mu do światła przedniego,bo nie mam długich i nie mogę dojść który to kabel ;/

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie sa roznice w silniku i ramie xr 600 a xr 650L , ponoc to silnik od dominatora a rama od starej XR 600... no ale moze ktos ma pewne i sprawdzone dane.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

xr 650R wazy katalogowo ok 130 sucha , wiec z plynami ok 145 kg , jest odczuwalnie wieksza od 600 , za to mocy i momentu wystarczy kazdemu. XR 650L wazy ok 150 sucha , za to ma rozruchaj , rama to w sumie kopia tej z XR 600.

 

Witam

Moja XR650L 93r waży 140kg z płynami prawie pełen bak. Dziś ją ważyłem, jak jechałem piasek zamówić

Pozdrawiam

Adik75 :biggrin:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1117904435

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy XR 250R nada się do wycieczek offroad, z gps na przełaj??

Czy awaryjnie da radę na tym jechać we dwójkę?

Czy moc XR250R będzie odpowiednia?

Czy lepiej szukać 400?

P.S.

Czy ktoś z was to oglądał lub rozmawiał z właścicielem ??

http://allegro.pl/item1171724733_honda_xr_400_4500_km.html

Edytowane przez tatran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...