Skocz do zawartości

fotoradar okolice Częstochowy.


^lunatyk^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki ratujecie ...

 

http://www.antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/

 

te niebieskie to mogą być puste puszki bez "wkładu" czy niebieskie są rozstawiane przez policje a czerwone te puste puszki bez wkładu ? na drodze z Wawa-Katowice przed Częstochową jest jakiś radar " pewny " ? kolejny raz dałem się złapac ? ... ehh

 

edit 1 . Fotoradar używa lampy błyskowej w dzień ?

Edytowane przez ^lunatyk^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ratujecie ...

 

http://www.antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/

 

te niebieskie to mogą być puste puszki bez "wkładu" czy niebieskie są rozstawiane przez policje a czerwone te puste puszki bez wkładu ? na drodze z Wawa-Katowice przed Częstochową jest jakiś radar " pewny " ? kolejny raz dałem się złapac ? ... ehh

 

edit 1 . Fotoradar używa lampy błyskowej w dzień ?

 

 

niebieskie- Fotoradary przenośne

czerwone - Fotoradary stacjonarne

zielone - Atrapy fotoradarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ratujecie ...

 

http://www.antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/

 

te niebieskie to mogą być puste puszki bez "wkładu" czy niebieskie są rozstawiane przez policje a czerwone te puste puszki bez wkładu ? na drodze z Wawa-Katowice przed Częstochową jest jakiś radar " pewny " ? kolejny raz dałem się złapac ? ... ehh

 

edit 1 . Fotoradar używa lampy błyskowej w dzień ?

Puszki bez wkładu to te zielone z zółtym. Niebieskie są stawiane przez policję doraźnie /może być ale nie musi/ a te czerwone są na stałe. Migające kółka to te, które mają opis w necie. Wszysto masz opisane w legendzie.

Ja miałem dwa razy zrobioną fotkę i za każdym razem był błysk po oczach. Czy zawsze jest z fleszem? Nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na trasie z Warszawy do Katowic BARDZO rzadko jest fotoradar w którejkolwiek z puszek. Częściej możesz spotkać rozstawiany na trójnogu przez Policję - zwykle w okolicach Piotrkowa (tam gdzie zjeżdżają się drogi z Łodzi i Warszawy). Potrafią zarobić czasami akcję i rozstawić nawet 3 trójnogi na kolejnych skrzyżowaniach.

 

Z tym, że generalnie niewiele to wszystko daje w temacie motocykli - wszystkie fotoradary są ustawiane na robienie fotki przy zbliżaniu (to chyba z pazerności i lenistwa bo funkcję mierzenia przy oddalaniu mają wbudowaną) i niby jak Cię namierzą skoro tablicę masz z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie z Warszawy do Katowic BARDZO rzadko jest fotoradar w którejkolwiek z puszek. Częściej możesz spotkać rozstawiany na trójnogu przez Policję - zwykle w okolicach Piotrkowa (tam gdzie zjeżdżają się drogi z Łodzi i Warszawy). Potrafią zarobić czasami akcję i rozstawić nawet 3 trójnogi na kolejnych skrzyżowaniach.

 

Z tym, że generalnie niewiele to wszystko daje w temacie motocykli - wszystkie fotoradary są ustawiane na robienie fotki przy zbliżaniu (to chyba z pazerności i lenistwa bo funkcję mierzenia przy oddalaniu mają wbudowaną) i niby jak Cię namierzą skoro tablicę masz z tyłu?

 

 

jechałem autem :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem z kumplem tą trasę w obie strony na lotnisko Okęcie w piątek. Fotoradarów jako takich było najwyżej kilka. Bardziej trzeba uważać na niebieskich, od Piotrkowa do Wawy czasem nawet blisko siebie stoją i suszą. Do tego dochodzi bordowa Nexia na czarnych blachach z kamerką :icon_twisted: CB radio to jednak pożyteczny sprzęt :icon_twisted:

Edytowane przez andrzejtomecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone, puszka na wylocie z Bydzi w kierunku Torunia...jest flesz nawet w dzien, ale fotka chyba nie przyjdzie bo jechalem na niemieckich blachach, a z tego co wiem to nie ma umowy o wymianie danych kierowcow miedzy Polska a Niemcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przejeździłem pół polski w delegacjach.

Ze śląska przez opolskie, dolnośląskie, wielkopolska, łódź i jeszcze trochę mniejszych miasteczek pomiędzy większymi i jeździliśmy z antyradarem... tylko jeden radar nie był pustą puszką i podejrzewam że tylko dlatego że był nowy... większość to tylko "strachy na wróble" z czego się tylko należy cieszyć fotek nie fukają :buttrock:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że trzeba mieć dobry antyradar jeśli już.

 

Właśnie w Warszawie Policja znów zaczęła używać fotoradarów - widziałem ich z Zuradem (pasmo K) - ten jest mniej perfidny niż wcześniej używany Ramer (pasmo Ka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten antyradarek, którego używaliśmy był dość porządny... reagował nawet na kamery przemysłowe na stacjach benzynowych i skrzyżowaniach. Zawsze reagował na wszystkie suszarki i to już z 1-2 km wcześniej dawał znaki jakby robionego pomiaru tylko z wolniejszą intensywnością - dopiero podczas pomiaru wykonywanego bezpośrednio w jego kierunku szaleje jak zły :) ale można było być gotowym na pomiar. Wiadomo że zawsze jest jakiś współczynnik błędu ale żadna fotka nie przyszła więc konserwy naprawdę stały puste na drogach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten antyradarek, którego używaliśmy był dość porządny... reagował nawet na kamery przemysłowe na stacjach benzynowych i skrzyżowaniach. Zawsze reagował na wszystkie suszarki i to już z 1-2 km wcześniej dawał znaki jakby robionego pomiaru tylko z wolniejszą intensywnością - dopiero podczas pomiaru wykonywanego bezpośrednio w jego kierunku szaleje jak zły :icon_twisted: ale można było być gotowym na pomiar. Wiadomo że zawsze jest jakiś współczynnik błędu ale żadna fotka nie przyszła więc konserwy naprawdę stały puste na drogach :buttrock:

 

Klasa wykrywacza pokazuje się przy fotoradarach i to tych szczególnie technicznie zaawansowanych. Suszarki nadają z dość dużą mocą i równolegle do drogi. Fotoradary potrafią mieć kilkadziesiąt razy mniejszą moc i wiązkę skierowaną pod kątem do drogi. Jeśli wykrywacz wykryje fotoradar Ramer lub Multanova odpowiedznio wcześnie to jest dobry. Trochę różnych sprzętów testowałem i na prawdę bardzo mało z nich jest warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...