Skocz do zawartości

Nie jesteśmy kumplami, więc nie starajcie się na siłę dotrzymywać towarzystwa


elbarto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tam, ∏eprzenie z tym upałem. Hein Gericke robi kurtki składające się z siatki i ochraniaczy, która daje radę w największy upał. Cena koło 200PLN więc wiele taniej niż przeszczep skóry.

 

 

Mozesz podklepac jakies linki? Brzmi to ciekawie...

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko dowolnemu stylowi ubierania, dla mnie jeśli ktoś chce, może jeździć nago, byle tylko swoim zachowaniem nie narażał mnie na dodatkowe niebezpieczeństwo.

Nie lubię, gdy jadę samochodem, a ktoś utrzymuje ode mnie odstęp o odległości 1 metra, w takiej sytuacji zawsze zwalniam, aż mnie wyprzedzi.

Z tymi "kolegami" problem był tego typu, że gdy zwalniałem tak, żeby mogli mnie wyprzedzić, nawet dawałem in znaki, że mogą gnać, oni także redukowali prędkość i nadal utrzymywali minimalny odstęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem niektórych wypowiedzi potępiających jazdę w koszulce.

Osoba dorosła zdaje sobie sprawę z konsekwencji ewentualnego upadku.

Podczas upałów często smigam w mieście w takim właśnie stroju. Prędkość redukuje poniżej kodeksowych wymogów.

Bezwględny nakaz "Prawdziwych motocyklistów" aby zawsze smigać w pełnej zbroi prowadzi do absurdu. Ciekawe czy jak śmigacie rowerem z prędkościami rzędu 30-40 to też w kombinezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jak ktos jezdzi to tylko i wylacznie jego sprawa. co was to obchodzi ze w razie gleby to ON a nie TY nie bedzie mogl wyjsc latem z domu z powodu paskudnej blizny.. to ON bedzie lezal w szpitalu.

tez czasem jezdze bez kurtki i wiem co sie moze stac i czym to grozi

 

tez czasem jezdze za innymi motocyklistami :P jesli mam po drodze czemu nie. jak widze ze ktos dobrze jedzie i nie zabardzo szaleje to jade za nim zeby podpatrzec kiedy mozna wyprzedzic czy gdzie sie wcisnac, ale odstep musi byc troche wiekszy.

Edytowane przez nameless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym jeździ to jego sprawa, ale siedzenie komuś w niebezpieczny sposób "na kole" podczas jazdy - już nie dotyczy tylko owego dresa. i w tym sedno wypowiedzi z początku dyskusji, jak sądzę

 

natomiast w czym jechać... co roku jest to samo: kilka osób w ciągu sezonu pisze "tylko na uczelnię/ na obiad/ po papierosy" i prezentuje fotki zdartej skóry. bo ktoś wymusił, potrącił, bo była plama oleju. wypadek to jest coś, co może spotkać każdego, bez względu na ubiór, a choć prawdopodobieństwo zmniejsza się jeśli jedzie się wolniej i ostrożniej - to przecież nie są to jedyne warunki decydujące. dlatego lepiej się ubrać... ale każdy ma swój rozum

szkoda jedynie, że potem za leczenie płacimy wszyscy, z kieszeni podatników :/ czy choćby jak teraz - podwyżkami oc, ponieważ złodziejskie państwo postanowiło w ten pośredni sposób sięgnąć nam do kieszeni. gdyby każdy "odpowiedzialny za siebie" w t-shircie czy innym dresiku musiał po wypadku sam płacić za leczenie, albo wykupić dodatkowe ubezpieczenie za brak odpowiedniego stroju - odpowiedzialność przez portfel podejrzewam byłaby nieco wyższa :banghead:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadek to jest coś, co może spotkać każdego, bez względu na ubiór, a choć prawdopodobieństwo zmniejsza się jeśli jedzie się wolniej i ostrożniej - to przecież nie są to jedyne warunki decydujące. dlatego lepiej się ubrać... ale każdy ma swój rozum

 

Święte słowa.

Pomyślcie o kolesiu, który ostatnio chciał przewieźć dzieciaka znajomych po osiedlu i nie założył kasku ani sobie ani dziecku :banghead: wiemy jak się to skończyło, albo o tym jak kolo dał swojemu pasażerowi kask za "5 zeta" (*).

Teraz nikt o nich nie pisze, że mogą przecież jeździć w czym chcą, tylko każdy (prawie) psy na nich wiesza ....

A wystarczy (w większości przypadków) pomyśleć chwilę przed niż chwilę za późno.

Człowiek wolny idzie do nieba taką drogą, jaka mu się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi "kolegami" problem był tego typu, że gdy zwalniałem tak, żeby mogli mnie wyprzedzić, nawet dawałem in znaki, że mogą gnać, oni także redukowali prędkość i nadal utrzymywali minimalny odstęp.

Może prawka nie mieli i woleli dla "bezpieczeństwa" trzymać się z tyłu? :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

Święte słowa.

Pomyślcie o kolesiu, który ostatnio chciał przewieźć dzieciaka znajomych po osiedlu i nie założył kasku ani sobie ani dziecku :buttrock: wiemy jak się to skończyło, albo o tym jak kolo dał swojemu pasażerowi kask za "5 zeta" (*).

Teraz nikt o nich nie pisze, że mogą przecież jeździć w czym chcą, tylko każdy (prawie) psy na nich wiesza ....

A wystarczy (w większości przypadków) pomyśleć chwilę przed niż chwilę za późno.

 

 

tylko kask a szmaty na motor to dwie rozne sprawy-przede wszystkim kask jest obowiazkowy(i musi spleniac jakies normy) a szmaty,buty,ochraniacze zaleza tylko od nas i kazdy z nas ubierajac czy to krotkie spodenki czy jakis t-shirt zdaje sobie sprawe co bedzie jak sie przewroci, jest to jednak jego osobista decyzja i widac tak mu lepiej,wygodniej a inni niech pilnuja swoich ciuchow a nie uszczesliwiaja kogos na sile dbajac o jego bezpieczenstwo

 

podobny temat byl zeszlego lata i wtedy larum niesamowite powstalo i okazalo sie ze tylko jednostki jezdza latem "na lekko" reszta prawdziwych motocyklistow pelna zbroja nawet jak upal 40 i trzeba 200m do sklepu dojechac, teraz widze ze juz co druga osoba przyznaje sie do latania na krotko, ba nawet kazdy ma jakies argumenty za- co sie za tem stalo- czyzby upaly wieksze, albo odwaga czy moze troche mniej picu i moralizatorstwa??

 

Może prawka nie mieli i woleli dla "bezpieczeństwa" trzymać się z tyłu? :banghead:

 

 

eee mlode chlopaki zobaczyli starych wyjadaczy i chcieli tez sie pochwalic ze jezdza, a ze doswiadczenie nie duze, wyszlo jak wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak ... czepiasz się ich, że robili źle. Skoro tak Ci to przeszkadzało trzeba było powiedzieć im na światłach czy stanąć na boku i ustalić żeby sie trzymali ok 4-5 m czyli ile tam Ci bedzie pasować albo żeby poprostu spier*** ...

 

co do ubioru to już było ... nie widzę nic złego w jeździe po mieście w thircie na jakimkolwiek motocyklu. Co innego jakas trasa... a pamiętajcie o przegrzanie łatwiej niz o odmrożenia i glebe o tej porze roku :)

 

Lunatyk sorry ale wez poczytaj o czasie reakcli, o drodze hamowania i o drodze calkowitego zatrzymania sie.

 

miewam czasami podobne przypadki zarowno ze strony katamaranow jak i motocyklistow. Czasami zimny pot leje mi sie po kregoslupie gdy pomysle, ze w pewnych sytuacjach musze dac w ABS'y.......

 

 

130km/h to się jeździ po autostradzie - "motocyklisto"....

P.S jak łatwo oceniać ludzi po pozorach.... n/c

 

he, he, no nie tak dokladnie. Powinienes ale obowiazku jak na razie nie ma :buttrock: Z reszta sie zgadzam.

 

:lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

w czym jeździ to jego sprawa, ale siedzenie komuś w niebezpieczny sposób "na kole" podczas jazdy - już nie dotyczy tylko owego dresa. i w tym sedno wypowiedzi z początku dyskusji, jak sądzę

 

natomiast w czym jechać... co roku jest to samo: kilka osób w ciągu sezonu pisze "tylko na uczelnię/ na obiad/ po papierosy" i prezentuje fotki zdartej skóry. bo ktoś wymusił, potrącił, bo była plama oleju. wypadek to jest coś, co może spotkać każdego, bez względu na ubiór, a choć prawdopodobieństwo zmniejsza się jeśli jedzie się wolniej i ostrożniej - to przecież nie są to jedyne warunki decydujące. dlatego lepiej się ubrać... ale każdy ma swój rozum

szkoda jedynie, że potem za leczenie płacimy wszyscy, z kieszeni podatników :/ czy choćby jak teraz - podwyżkami oc, ponieważ złodziejskie państwo postanowiło w ten pośredni sposób sięgnąć nam do kieszeni. gdyby każdy "odpowiedzialny za siebie" w t-shircie czy innym dresiku musiał po wypadku sam płacić za leczenie, albo wykupić dodatkowe ubezpieczenie za brak odpowiedniego stroju - odpowiedzialność przez portfel podejrzewam byłaby nieco wyższa :buttrock:

jsz

 

tylko tak rozumujac to moze kazdy kto smiga na motocyklu tez powinien wykupic dodatkowe ubezpieczenie bo niebezpiecznie, samochody inne niz maluch i polonez tez dodatkowe ubezpieczenie bo za szybkie, osoby amatorsko uprawiajace sport dodatkowe ubezpieczenie bo kontuzje, rowerzysci-tez niebezpieczne itd itd i wyjdzie ze kazdy musi miec dodatkowe ubezpieczenie bo niektore z rzeczy, ktore robi sa niebezpieczne, ponadto nie widze powodu zeby sie tak rozczulac ze za leczenie placimy wszyscy poniewaz wiekszosc z nas jednak pracuje wiec tez placi skladki, poza tym patrzac tak dalej skoro nie chcesz za mnie placic jak jade w dresie to niby czemu ja mam placic za kogos kogo lecza na raka itp choroby, ktorych leczenie jest dlugie i kosztowne lub za dziadkow, ktorzy czy chorzy czy nie przesiaduja calymi dniami w przychodniach itd

ponadto zauwaz ile pieniedzy z naszych podatkow jest marnotrawionych chociazby na jakies gowniane nagrody dla pracownikow ministerstw i jakos nie slysze zebys tu sie buntowal

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mozesz podklepac jakies linki? Brzmi to ciekawie...

 

Z tym będzie problem ponieważ nie wiem nawet jak się ta kurtka nazywa. Kupiłem ją na OldTimerze w zeszłym roku z metkami ale nie miała na nich żadnej nazwy handlowej po za znakami firmowymi i atestem na ochraniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) skoro nie chcesz za mnie placic jak jade w dresie to niby czemu ja mam placic za kogos kogo lecza na raka itp choroby, ktorych leczenie jest dlugie i kosztowne lub za dziadkow, ktorzy czy chorzy czy nie przesiaduja calymi dniami w przychodniach itd

 

dlatego, że choroba to jest coś, na co nie masz tak naprawdę wpływu. w szczególności nie masz wpływu na to czy dostaniesz raka, ani na to że się kiedyś zestarzejesz i będziesz cierpiał na różne dolegliwości mniej lub bardziej uleczalne. jeśli nie potrafisz zrozumieć różnicy, to... :lalag: *

jsz

 

ps. niedopowiedzenie, żeby nie było że zwymyślałem kolegę z forum. a wypadałoby :buttrock:

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

dlatego, że choroba to jest coś, na co nie masz tak naprawdę wpływu. w szczególności nie masz wpływu na to czy dostaniesz raka, ani na to że się kiedyś zestarzejesz i będziesz cierpiał na różne dolegliwości mniej lub bardziej uleczalne. jeśli nie potrafisz zrozumieć różnicy, to... :biggrin: *

jsz

 

ps. niedopowiedzenie, żeby nie było że zwymyślałem kolegę z forum. a wypadałoby :banghead:

 

czy jednak do konca nie mamy wplywu(ponoc palenie powoduje raka pluc, a nadmierne opalanie sie raka skory) chodzi o to zebys ty zrozumial ze skoro place podatki to moge sobie jezdzic w czym chce i tak czy tak panstwo musi mnie leczyc- a czy za przeszczepy skory dzieci poparzonych przez nie frasobliwosc rodzicow mozna zaplacic z twoich podatkow i takich "zjawisk" jest wiecej wiec moze daj spokoj kto i za co ma placic i napisz do do tych od stawek oc zeby tobie nie podnosili bo jezdzisz zgodnie z przepisami, nie powodujesz wypadkow wiec dlaczego podwyzka ma dotyczyc rowniez ciebie

 

ciebie rowniez wypadaloby zwymyslac bo niby dlaczego masz mi mowic w czym mam jezdzic i niby czemu masz mi wyliczac kto i ile ma placic za przeszczepy skory po wypadku??

 

p.s a co robic z tymi, ktorym ciuchy nie pomogly i jednak sie pozdzierali leczyc czy nie(wszak mogli miec kombi dainese badz arlen ness za 5tys a nie za 2)

 

p.s 2 poki co odp na zdanie wyrwane z kontekstu a jakos nic do powiedzenia nie miales odnosnie calego posta wiec co i jak ze sportowcami amatorami i cala reszta-wprowadzamy dodatkowe skladki czy nie??

Edytowane przez pawelmoto2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...