Skocz do zawartości

Po wymianie filtru powietrza obroty na biegu jałowym spadły i moto gaśnie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka tygodni temu kipiłem Kawasaki GPZ500S z 95roku z udokumentowanym przebiegiem 43tys. km i jak po zakupie każdej mszyny przystąpiłem do wymiany oleju itd... Dziś przyszła pora na wymiane filtru powietrza. Rozebralem motor wszystko wyczyściłem i w miejsce strego zasyfinego filtru wstawiłen nowy czysty filtr poskładałem wszystko do kupy i odpaliłem sprzęt na ssaniu i poczekałem aż się nagrzeje. Kiedy już wyłączyłem ssanie obroty biegu jałowego zaczeły spadać aż motocykl zgasł co się wcześniej nie zdazało odpaliłem motocykl ponownie i znów to samo. Moje pytanie jest odnosnie tego czy ta jest normalne i czy moge podnieść obroty na luzie nie oddająć gażników do synchronizacji??? O i dodam jeszcze jedno motocykl sporo palił bo ok 7l przy spokojnej jeżdzie co ewidentnie wskazywało na brudny filtr powietrza.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za wypowiedzi w temacie...

Edytowane przez Damiano_2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pewnie miał regulowane gaźniki na zasyfionym filtrze.

 

Nowy filtr puszcza więcej powietrza - moto dostało wiatru w gaźniki :clap:

Jesli masz stary filtr to załóż go na chwilę i zobacz co się będzie działo.

Jeśli będzie Ok to musisz jechać na ustawienia/regulacje gaźnika.

Synchro gaźników nic tu nie pomoże.

To tylko ustawienie przepustnic.

 

Moto na zasyfionym filtrze może więcej palić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro filtr był brudny to przepuszczał mniej powietrza, teraz nowy filtr daje więcej powietrza i nie starcza paliwa. Doraźnie podniósłbym poprostu wolne obroty, ale jednocześnie umówił się z serwisem na czyszczenie i regulację gaźników. Sama synchronizacja, jak mówi Leon84, niczego nie zmini. To ostatni element po regulacji gaźników. Przy okazji wartoby zajrzeć do zaworów i je też wyregulować, bo gpz są na to wrażliwe.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie wypowiedzi :icon_rolleyes: ale juz sobie poradziłem z kłopotem bo podkręciłem ogranicznik zamknięcia sie przepustnic i jest już wszystko dobrze. A na regulacjie zaworów i na ustawienie i synchro gażników jeszcze czas bo było to robine jakieś 3tys. km temu a więc chyba jeszcze nie czas na to.

 

Wielkie dzięki za wszystkie wypowiedzi w związku z tym że już po poroblemie mozna zamknąć temat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damiano, ja mialem identyczny problem zaraz po kupnie Kawy. Bardzo się zdziwiłem, kiedy po zakupie sprzętu i wyczyszczeniu filtrów (mam stożki niestety, nie z mojej winy), spryskaniu ich olejem do filtrów, silnik stracił wolne obroty. Nawet taki temat na forum podałem. Mądrzy mi polecili podkręcenie obotów centralna śrubą, zrobiłem tak i wszystko działa. Ale wtedy to byłem troche w kropce, nigdy takie rzeczy nie przydażyły się dlamnie.

Edytowane przez Lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, było robione synchro, ale na zawalonym filtrze, zrobiłbym to jeszcze raz...

 

 

Mam zamiar jednak na razie nie wyrobie finansowo więc musze to troche odwlecz.

A mam pytanie ile może kosztować regulacjia i synchronizacjia gażników oraz regulacja zaworów.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Damiano_2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar jednak na razie nie wyrobie finansowo więc musze to troche odwlecz.

A mam pytanie ile może kosztować regulacjia i synchronizacjia gażników oraz regulacja zaworów.

 

Pozdrawiam

 

 

Nie musisz robic synchronizacji gaźników wystarczy ze podkręcisz lekko obroty śruba regulacyjną >>>>moi przedmówcy mają 100% racji pisząc że silnik dostał więcej wiatru w żagle i troszkę zgłupiał ale to jest proste do skorygowania . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...