Skocz do zawartości

na moto do Moskwy


Guzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potem jak pamiętam dostaje się kartkę formatu A4 do wypełnienia. Wypełniasz i przejeżdzasz. Góra 2-3 godz :)

Chodzi Ci o deklarację samochodu na wjazd? Zgadza się. Coś takiego właśnie wypełniałem. Miałem jednak u nich dużego plusa, bo wszystko wypełniłem pięknie kaligrafowaną niemalże cyrylicą. Nie powiem. Byli trochę w szoku.

Tak jak mówię wjazd do BY jest łatwy i przyjemny. Wyjazd trochę nie teges. Wszystko zależy od kasy i od humorów (potrzeb) pilnujących.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Moskiwe na Moto bylem dwa razy.

1 Przez Bialorus i tu musisz miec wize lub lecisz tranzytem tj od momentu wjazdu do wyjazdu masz 48h i tego muszisz sie trzymac. Z przekraczaniem granicy PL/BY jest roznie zalezy od humoru pogranicznikow. Musisz wypelnic tamozenna deklaracje i inne pierdoly typu dokument wlasnosci motocykla oraz oplacic oplate ekologiczna. Odnosnie przejazdu przez BY tak jak i RUS powinienes miec troche podarkow dla policji.

2 Przez Litwe, Łotwe tam juz jest cywilizacja i na granicy pokazujesz tylko paszport i jedziesz.

 

Wjazd do Rosji:

i tu musisz odstac swoje nieistotne jakim pojazdem sie poruszasz czy jest to samochod, motocykl czy hulajnoga. Tez wszystkie pierdoly zwiazane z tamozenna deklaracja, dowod wlasnosci wypelniony przez ich urzednikow i ubezpieczenie na 10 dni za 27 USD ( u nich nie obowiazuje nasza zielona karta) ile pieniedzy wwozisz, dokad jedziesz itd nie wspominajac ze tez trzeba miec wize wklejona w paszporcie.

Na Ruskiej granicy najkrocej na moto stalem 6 h najdluzej 12 h ale i tak warto bylo.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o deklarację samochodu na wjazd? Zgadza się. Coś takiego właśnie wypełniałem. Miałem jednak u nich dużego plusa, bo wszystko wypełniłem pięknie kaligrafowaną niemalże cyrylicą. Nie powiem. Byli trochę w szoku.

Tak jak mówię wjazd do BY jest łatwy i przyjemny. Wyjazd trochę nie teges. Wszystko zależy od kasy i od humorów (potrzeb) pilnujących.

 

pozdr

 

Prawde mówiac to już nie bardzo pamiętam co tam się wypełniało. Ostatni raz na Białorusi byłem chyba z 3 lata temu. Ale kolejkę dało się ominać. W zasadzie tylko raz miałem zgryztza omijanie kolejki na moto. Na granicy z Ukrainą przy wyjeździe pani ze straży granicznej (polskiej) strasznie nas zjebała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planach taką traskę. Chciałbym koniecznie zobaczyć Moskwę i jej zabytki.

W zeszłym roku było tam dwóch moich kumpli, jeden na PanEuropean, a drugi też na jakims turystyku. Musieli też troche odstać na granicy PL/BY, a później dzida... Następna granica też bez problemu. W Rosji w drodze na Moskwę zatrzymali ich dwa razy Milicjanci, za pierwszym razem chcieli pogadać i obejrzeć motocykle, za drugim razem już chcieli kasę za zbyt szybką jazdę, którą ocenili na oko. Koledzy dali kilka dolców w łapę i juz bez problemu dojechali. Z powrotem nie było już najmniejszych problemów. Jedynie - jak koledzy wspominali wcześniej - trzeba odstać trochę godzin, patrzą celnicy na Ciebie z pod oka, przetrzepali bagaże czy aby koledzy nie wywożą czegoś wartościowego oraz przejrzeli zdjecia w aparacie cyfrowym, czy nie fotografowałeś czegś niedozwolonego. Tu przy przejściu w Brześciu nie było żadnych problemów, trafili akurat na kilka aut przed Nimi i wjechali bez problemów do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc ciezko z tankowaniem. jak jechalismy pare lat temu do moskwy samochodami to bezolowiowa byla na polskiej granicy, a nastepna dopiero w moskwie na BP. poza tym jak sie minie granice BY/RU to malo stacji benzynowch jest raczej. ja przynajmniej nie pamietam zadnej na terenie rosji( mielismy kanistry z polska bezolowiowa:)). przynajmniej nawierzchnia zajebista - passatem w drodze powrotnej cielismy caly czas dwie paki. jesli chodzi o ruska milicje to generalnie zadowalaja sie kwotami od 5 do 10$ - sa malo wymagajacy i zawsze chetnie biora. radze natomiast uwazac na bialorusi bo tam jest juz raczej buractwo i beda niemili , beda zawracac dupe o jakies pierdoly i chciec wiecej w lape niz ruscy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc ciezko z tankowaniem. jak jechalismy pare lat temu do moskwy samochodami to bezolowiowa byla na polskiej granicy, a nastepna dopiero w moskwie na BP.

 

... wiele sie w Rosji zmieniło. Byłem w Rosji (europeiskiej) rok temu. Z paliwem zero problemów (no chyba że Ktos jedzie na Magadan :notworthy: )

 

Mafii rosyjskiej nie spotkałem. I nawet niedzwiedzie mnie w lasach nie zjadły :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...